News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Bump Mod

Started by Cola-Coca, January 17, 2014, 09:33:58 PM

Previous topic - Next topic

Cola-Coca

Primjetio sam da SMF nema BUMP mod za postove. Trazio sam medju modovima i nepostoji koliko vidim.
Znaci radi se o tome da neki post koji stoji na recimo 4 stranici mogu vratit da bude na prvoj stranici prvi preko dugmeta "Bump".
Ista stvar se moze napravit na nacin da ostavi komentar na tome postu jer na taj nacin dolazi opet na prvu stranicu prvi po redu.

Znam da na phpbb postoji taj mod tj. dugme na postu i pretisnes na njega i post se vrati sa recimo 4 stranice na prvu. Trazim mod pa ako postoji mada cisto sumljam.
I LOVE SMF

Cola-Coca

60 puta pregledan post i nitko nikakav odgovor da ostavi  :-\ :-\ :-\
I LOVE SMF

Branko.

Izraz "bump" je akronim od "bring up my post" (dovedi moju poruku na vrh) i ima svrhu da skrene pažnju na skup objavljenih komentara/odgovora u temi. Svaka tema, u kojoj se upisivanjem ove riječi pravi novi komentar, dolazi na vrh popisa. Nisam siguran na šta misliš pod "vraćanje na prvu stranicu", u okviru teme ili... ?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Cola-Coca

Quote from: Branko. on January 19, 2014, 07:39:43 AM
Izraz "bump" je akronim od "bring up my post" (dovedi moju poruku na vrh) i ima svrhu da skrene pažnju na skup objavljenih komentara/odgovora u temi. Svaka tema, u kojoj se upisivanjem ove riječi pravi novi komentar, dolazi na vrh popisa. Nisam siguran na šta misliš pod "vraćanje na prvu stranicu", u okviru teme ili... ?

Upravo to sto si rekao samo umjesto da se upise "bring up my post" da postoji dugme/gump "Bump" u svakom postu tako da zeljenu temu mogu vratiti na prvu stranicu kao prvu temu u kategoriji.
I LOVE SMF

Branko.

Kako god pisalo radi se o istom. U principu takvi modovi nisu preporučljivi. Tu se ne radi o prostom premještanju jer se mora promijeniti date i timestamp teme i svih postova u njoj nakon klika na dugme BUMP. To može biti pogubno za velike i posjećenije forume. Smanjiće se efikasnost indeksa, što će rezultirati sporijim izvršavanjem upita ka bazi a kao krajnji rezultat usporavanje foruma.
Evo ti link do podrške za BUMP TOPICS v1.0, pokušaj kontaktirati autora i dobićeš info iz prve ruke.  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Cola-Coca

Quote from: Branko. on January 19, 2014, 06:38:36 PM
Kako god pisalo radi se o istom. U principu takvi modovi nisu preporučljivi. Tu se ne radi o prostom premještanju jer se mora promijeniti date i timestamp teme i svih postova u njoj nakon klika na dugme BUMP. To može biti pogubno za velike i posjećenije forume. Smanjiće se efikasnost indeksa, što će rezultirati sporijim izvršavanjem upita ka bazi a kao krajnji rezultat usporavanje foruma.
Evo ti link do podrške za BUMP TOPICS v1.0, pokušaj kontaktirati autora i dobićeš info iz prve ruke.  ;)

Hvala na odgovoru ali do moda nikako da se dodje. Imas li mozda neki Download Link do moda ?
I LOVE SMF

Branko.

Mod je uklonjen sa zvanične stranice vjerovatno iz navedenih razloga. Jedini način je da postaviš pitanje u temi za podršku ili pošalješ PM autoru.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Cola-Coca

Quote from: Branko. on January 20, 2014, 05:25:10 AM
Mod je uklonjen sa zvanične stranice vjerovatno iz navedenih razloga. Jedini način je da postaviš pitanje u temi za podršku ili pošalješ PM autoru.

Vidim da je uklonjen. Poslao sam PM autoru jucer jos nije odgovorio. Pricekat cemo jos malo.
I LOVE SMF

MaliGrizeBeton

postavih ja slicno pitanja al kanda je smf stur sa modovima tog tipa...

MaliGrizeBeton

Ima li sanse da neko odradi ovaj mod da radi jer je koristan i potreban???

Branko.

Već je objašnjeno da bi takav mod uticao na performanse pogotovo većih foruma. Vjerovatno ne znaš na koliko mjesta se koristi ID_LAST_MESSAGE npr. za sortiranje poruka, najnovije poruke, obavještavanje, prikaz poruka u profilu  itd. Naveo sam da je takav mod postojao u prastarim jednostavnijim smf verzijama.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

MaliGrizeBeton

Onda daj te neku alternativu nama na warezu treba nesto sto ce posle izmene linka u odredjenoj temi tu temu baciti na vrh i samim tim ta obnova linkova imati smisla...

Dzonny

Evo moda koji je Branko linkovao gore u prilogu. Uradite emulaciju na 2.0 RC1.2 verziju. Obavezno prvo testirajte na nekom test forumu, jer je vrlo verovatno da nešto ne štima, pa pogledajte šta i kako, ispravite, analizirajte, pa na kraju ako je sve ok koristite na forumima.

Advertisement: