News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SMF 2.0.7 Yayımlandı

Started by Antes, January 21, 2014, 06:20:46 AM

Previous topic - Next topic

Antes

Sayın kullanıcılar,

Simple Machines Forum 2.0.x serisi için yeni bir yama yayımlamıştır. Bu yayımlanmış sürümümüzü 2.0.7'ye getirmiştir.

Önceki patchlere nazaran, bu bir güvenlik güncellemesi değil, hata çözüm güncellemesidir. Bu yinede sürümün yüklenmesinin önemini azaltmamaktadır. Bir çok hatanın giderilmesi yanı sıra bu güncelleme ileride hosting firmaları tarafından yaygın olarak kullanılacak PHP5.5 ile ilgili sorunları gidermeye ve uyumluluk sağlamaya yöneliktir.

1.1.x serisi kullanan kullanıcılarımız bilmelidir ki 2.0.7 ile çözülen sorunların bir kısmı 1.1.x'de mevcut bulunmaktadır. PHP 5.5+ ile yaşanan sorunlar göz önüne alındığından, 1.1.x serisi için tam anlamı ile destek vermek mümkün değildir ve bazı özelliklerin standart PHP yüklemelerinden çıkartılmış olması ve bunların elle veya bir yama ile 1.1.x serisi ile değiştirilememektedir. Bununla birlikte, 2.1 geliştirilmeye devam edilmektedir - 2.1 stabil olarak ilan edildiğinde, 1.1 tamamen destek dışı bırakılacaktır. Bu yüzden sizleri, 2.0.x serisine güncellemeye teşvik ediyoruz ve yükseltme sürecine hazırlananlara elimizden gelen yardımı yapacağımızın sözünü veriyoruz.

Eğer 2.0.6 sürümü kullanıyorsanız, forumunuzu 2.0.7'ye paket yöneticisini kullanarak güncelleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi yönetici panelinizde güncelleme ile ilgili bildirimi görebilir, paket yöneticisi üzerinden sorunsuz olarak indirme ve yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bildirimi görmüyorsanız, zamanlanmış görevlerden "Simple Machines dosylarını al" işlemini çalıştırınız. Aynı zamanda 2.0.7 yamasını özelleştirme sitesi üzerinden : smf_patch_2.0.7.zip yama dosyasını indirip, paket yöneticisi üzerinden aynı bir eklenti yükler gibi yükleyebilirsiniz.

Eğer daha önce ki bir SMF sürümünü kullanıyorsanız, tam güncelleme (full upgrade) dosyasını indirme sayfamızdan edinip kullanabilirsiniz. Lütfen unutmayınız bu metodu kullanmanız yüklü eklentilerinizin 2.0.x serisi için tasarlanmış hallerini yüklemenizi gerektirir. Değişim kayıtlarını da indirme sayfamızda bulabilirsiniz (İngilizcedir).

Eğer yamayı yönetici panelinden indirmekte sorun yaşıyorsanız, yükseltme yama sayfasından indirebilir ve bir eklenti gibi yükleyebilirsiniz.

SMF'yi kullandığınız için teşekkürler!

Saygılar
Simple Machines Ekibi

Antes

Yamayı daha önceden kurmuş ve şu ana kadar kaldırmamış iseniz, lütfen yamayı kaldırıp yeni yamayı indirerek tekrar uygulayınız.

gevv

teşekkürler @antes hocam

Sources/Display.php   ikinci kod değişiminde hata veriyor

ara;

// Different browsers like different standards...
if ($context['browser']['is_firefox'])
header('Content-Disposition: ' . $disposition . '; filename*="UTF-8\'\'' . preg_replace('~&#(\d{3,8});~e', '$fixchar(\' // Different browsers like different standards...
header('Content-Disposition: ' . $disposition . '; filename*="UTF-8\'\'' . preg_replace('~&#(\d{3,8});~e', '$fixchar(\'$1\')', $utf8name) . '"');
\')', $utf8name) . '"');

değiştir;

// Different browsers like different standards...
header('Content-Disposition: ' . $disposition . '; filename*=UTF-8\'\'' . rawurlencode(preg_replace_callback('~&#(\d{3,8});~', 'fixchar__callback', $utf8name)));

bir önceki hatalı yamada Subs.php dosyasında hata veriyordu  yani yine benzer sorun olmasın
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

sonficyus

Şöyle bir hata alıyorum paketi kurmak isterken:

Antes

PrettyURLs eklentisi ile alakalı, eklenti o satırı devre dışı bırakıyor, sorunsuz şekilde yükleyebilirsiniz.

Antes

@gevv rica etsem patch dosyanızı ayrıştırıp smf_2-0-7_patch.xml dosyasında

<operation>
<search position="replace"><![CDATA[ // Different browsers like different standards...
header('Content-Disposition: ' . $disposition . '; filename*="UTF-8\'\'' . preg_replace('~&#(\d{3,8});~e', '$fixchar(\'$1\')', $utf8name) . '"');
]]></search>
<add><![CDATA[ // Different browsers like different standards...
header('Content-Disposition: ' . $disposition . '; filename*=UTF-8\'\'' . rawurlencode(preg_replace_callback('~&#(\d{3,8});~', 'fixchar__callback', $utf8name)));
]]></add>
</operation>

Kısmına bakarmısınız? Görünen o ki sizde aynı satırı iki kere aramaya çalışıyor?

gevv

baktım @Antes  hocam  sizin eklediğiniz şekilde   

benim verdiğim kodları paket yöneticisinden "Yapılacak yükleme işlemleri "  bölümünden aldım "Test başarısız"  yazan  yerde ki  ikona tıklayınca açılan  pencerede ki kodlardı   ama   "smf_2-0-7_patch.xml"  dosyası normal

şimdi daha iyi anladım  sorunlu 2.0.7  yamasıda  aynı sorunu yapmıştı
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

Antes

Bi eklentinin o bölümü değiştirmiş olma ihtimali mevcut, ne yazık ki patchleri yaparken ve test ederken eklentilere göre test edemiyoruz :(

gevv

anladım @antes hocam 

şimdi  ilk yamayı kurmuştum  oda hata vermişti ama 1 adet olduğu için hallettim sonrasında  sorunlu olduğu anlaşıldı kaldırdım yenisini kurayım dedim ama bu sefer çok fazla hata verdi tüm modları pasif yapıp  "Large upgrade"  yapayım diyorum  ama aklıma takılan DB. dediğişikliği 

bu güncellemede DB. üzerinde bir güncelleme oldumu yama kurduğumuzda  DB. güncelleniyormu yamayı kaldırdığımızda DB. güncellemeside kalkıyormu

eğer yamada DB. güncellemeside varsa ve kaldırınca DB. güncellemesini geri almıyorsa  "Large upgrade"  sorun yapar mı

yada 2.0.6 da mı kalsam

:) ulen ilk defa beklemeden güncelleme yaptım sorun çıktı  oysa hep beklerdim sorun çıkar biraz zaman geçsin yükleriz derdim :)

Antes

Large upgrade yapmak yerine, sorunu çözmek daha az zaman alır.

sonficyus

Quote from: Antes on January 22, 2014, 04:44:04 PM
PrettyURLs eklentisi ile alakalı, eklenti o satırı devre dışı bırakıyor, sorunsuz şekilde yükleyebilirsiniz.

Yükledim. Herhangi bir sorun görünmüyo. Hata günlüğü de temiz. Teşekkür ederim...

Engellioto

Quote from: sonficyus on January 22, 2014, 06:17:51 PM
Quote from: Antes on January 22, 2014, 04:44:04 PM

Yükledim. Herhangi bir sorun görünmüyo. Hata günlüğü de temiz. Teşekkür ederim...

Aynı sorun bende de vardı sizin konunuz sayesinde sorun bende de çözüldü. Emekleri geçenlere teşekkür ederim.

kimyaci

Arkadaşlar 2.0.6 dan 2.0.7 ye yükselttim.Fakat Admin panelden paketleri tıklattığımda beyaz bir sayfa çıkıyor.Bu sorunu nasıl çözerim.Teşekkürler.

kimyaci

sourcedir/Class-Package.php ; dosyasında aşağıda ki kodu değiştirince Admin panelden paketleri tıklayınca beyaz sayfa çıkıyor.Kodu eski haline getirince paketler sayfası açılıyor.

Bul;
// Translate all the entities out.
$data = strtr(preg_replace('~&#(\d{1,4});~e', "chr('\$1')", $data), $trans_tbl);

Değiştir
// Translate all the entities out.
$data = strtr(preg_replace_callback('~&#(\d{1,4});~', create_function('$m', 'return chr("$m[1]");'), $data), $trans_tbl);

bekirus

Arkadaşlar smf 1.1.19 dan 2.07 ye nasıl geçebilirim konularım üyelerim ziyan olmadan yolları nelerdir. araştırdım uygun konu bulamadım

edebi

merhaba arkadaşlar ben forumu 1.1.19 dan 2.07 ye taşıdım yalnız eskiden seo kullanıyordum şimdi bu seo 2 sürümüne uymuyor ve eski url lerimi kaybettim eski url lerimi nasıl geri alabilirim?

bolubeyi61

Kurduğunuz seo modunun yapımcısından destek alınız.

tigerland

arkadaşlar bu sürümde üye avatarı altında konum yaş vs. göstermesiiçin ne yapmamız gerekli ?

tigerland

arkadaşlar bu sürümde son 20-30 konu vs yok mu aracaba nasıl yaparım 2.0.7 de

Advertisement: