News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Upozorenje o performansama

Started by .NoName., March 26, 2014, 06:08:13 PM

Previous topic - Next topic

.NoName.

!! Upozorenje o performansama
Direktorijum za keširanje nije otvoren za pisanje - ovo u dobroj meri može da utiče na performanse vašeg foruma.



Dakle, ovo iznad mi piše kad sam na forumu. To vide samo administratori. Verujem da će svima pasti na pamet da se javim hostingu, ali njima više ne želim da se javljam jer znaju manje od mene koji slabo znam sa VPS.

Naime, pitao sam ih samo kako da zamenim neku nebitnu stvar, za neki kod u htaccessu, oni su na to odgovorili da sačekam malo i da će oni to rešiti, nakon toga su se 4-5 sati igrali sa serverom, sajt mi naravno nije bio u funkciji, još su ga dodatno sjebali i na kraju mi odgovorili da se javim svom developeru, a sam sebi sam developer i ne znam to što me zanimalo, da znam ne bi ih ništa ni pitao (to što su radili uopšte nije imalo veze sa mojim pitanjem, kao ni bilo šta drugo što sam pitao pa zato ne želim više bilo šta da ih pitam jer engleski znaju slabije od mene, tj ne razumeju ga uopšte, čitaju kao moj deda recimo. pa onda bolje da pitam ovde dok nisu sjebali još koješta).

No, sad kad su tu svašta odradili meni na forumu piše to što rekoh gore. Kako bi to mogao srediti i šta je to?

Dzonny

Samo promeni chmod foldera cache na 755 ili ako ni to ne pomaže - na 777. Takodje i fajlovi unutar njega trebaju imati isti chmod.

.NoName.

Promenio sam sa 755 na 777 i sad je ok. Samo me zanima, da li je ok uraditi tako?

Dzonny


Advertisement: