Zabrana pisanja u određenim temama

Started by denubridius, March 31, 2014, 01:35:06 AM

Previous topic - Next topic

denubridius

Tražio sam i nisam našao kako da sredim ovo, evo o čemu se radi.
Zabranio bi pisanje i postavljanje tema u određenoj kategoriji, dok se član ne predstavi na forumu. Kako to da uradim?

Dzonny

Permissions i membergroups.

Tek registrovanim članovima dozvoliš da otvaraju teme samo u forumu za predstavljanje, a svuda ostalo zabraniš i postovanje i pokretanje tema. Onda napraviš još jednu grupu baziranu na broju postova koja će imati "1" potreban post, kojoj dozvoliš pisanje i pokretanje tema svuda, i to je to ;)

denubridius

#2
Pokusao sam to da uradim ali ne uspeva, kategorija koja ima 1 poruku vidi iste forume kao i oni tek registrovani. Sve sam lepo odradio, sad ne znam u cemu je problem



Ova prva grupa tek registrovan je po sablonu i ne mogu da je izbrisem, mogu samo da izmenim ime i forume koje ce da vidi ta grupa. Ali i pored foruma koje sam ja zadao ona vidi sve druge forume.

Venera


denubridius

U toj takozvanoj sistemskoj nemam te opcije, evo sta imam sve od opcija pogledaj sliku, i jos mogu da odabetem koje forume hocu da vidi ta grupa ali ne reaguje na to.

Venera

#5
Da bi grupi od 0 (do...) postova podesio da ne vidi neki forum, pored toga što ćeš u podešavanjima te grupe odčekirati forume ili ptf-ove koje ne želiš da članovi te grupe vide, potrebno je da u AP, u FORUMI, odabereš i izmenišđ sve forume (ili ptf-ove) koje ne želiš da ta grupa vidi, tj. da u njima odčekiraš opciju NEGRUPISANI ČLANOVI.

Naravno, pre toga se u Podešavanjima čekira opcija "Omogući dozvole za grupe zasnovane na broju poruka", pa se podese i ostale dozvole, otvaranje tema i sl. ...

Na "Trenutnoj temi"-AP imaš pri dnu opciju da ne se za  grupisane članove ne vide grupe bazirane na broju postova.

Pozdrav  :)

denubridius

Sredio sam, greska je bila un tome sto nisam obratio paznjum pa sam sve forume i podforume dozvolio da vide clanovi koji imaju 0 postova. Ispravio sam sve forume ponaosob i sad sve radi kako treba.
Hvala Venera na pomoci.

Advertisement: