SMF za mobilne telefone

Started by NeBeDab, April 07, 2014, 03:13:35 AM

Previous topic - Next topic

NeBeDab

Da li postoji mod koji optimizuje ovo za mobilne? Ja sam nasao 1, ali on nista ne radi, idalje je kao na kompu, mora da se zumira itd... Meni treba da prilagodi bas za mobilne telefone, i da ne moram da menjam postojecu temu foruma :D

phaenomeN


Dzonny

Ne postoji.
Trenutno postoji negde neka premium responsive tema, ali mod ili tema koja je besplatna i responzivna - ne postoji.
Kao što je kolega iznad napisao - kao alternativu možeš koristiti tapatalk mod koji zapravo pravi verziju foruma dostupnu preko tapatalk aplikacije na telefonima, ali opet to nije responsive.

Od 2.1 verzije na kojoj se još uvek radi SMF će imati default responsive temu, pa samim tim i gomilu novih tema koje će biti responsive tj prilagodljive svim mobilnim/tablet uređajima.

Swarog

NeBeDab jel misliš na mod Mobile Device Detect? Taj mod samo detektuje korisnike sa telefonom i imaš opciju da postaviš posebnu temu za te korisnike koji se loguju preko telefona, prilagođen je za sve mobilne platforme.

Dzonny zna li se kada bi trebala izaći v 2.1?

Znači u 2.1 će biti def responzivna tema a da li će biti nekakva optimizacija za trenutne teme ili nekakav mod?
  

[yub] Lazo

Quote from: Swarog on April 09, 2014, 09:59:56 PM
Dzonny zna li se kada bi trebala izaći v 2.1?
Nadamo se da će uskoro prva beta verzija. :)

Quote from: Swarog on April 09, 2014, 09:59:56 PM
Znači u 2.1 će biti def responzivna tema a da li će biti nekakva optimizacija za trenutne teme ili nekakav mod?
Ne, moraćeš svoje teme(skinove) za forum prilagođavati kao i sa 1.x na 2.0.x.

Dynamic forum signatures v1.2

Dzonny

Već se može skinuti ali još nije stabilna verzija. Da, definitivno će biti responzivna, evo i malo detalja i slika vezanih za to:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=520692.0

Teme za 1.1.x i 2.0.x verzije neće raditi na 2.1 verzijama, tako da kada izađe stabilna 2.1 verzija moraće se raditi large upgrade kako biste prešli na najnoviju SMF verziju (koja zaista nosi dosta, dosta poboljšanja, novih opcija, fensi skriptica i efekata), a naravno morate birati nove teme koje će biti napravljene za 2.1 verziju. Očekujemo naravno i da će autori postojećih tema svoje teme prilagođavati novoj verziji, ali otom-potom. U principu kada imate reponsive default temu, lako je izmeniti je i napraviti novu (prema vašim potrebama) takođe responsivnu temu :)

Swarog

  

pikeman


Founder 2008

Slažem se da ovo nije moglo da se odradi preko noći, ali očigledno je da se kasno krenulo sa izradom responsive tema.
Većina onih forumaša koji mogu da koriste tapatalk ne koriste ga što dovodi u pitanje upotrebljivost tapatalk aplikacije...

Po onome što sam video u development delu, rekao bih da se pojavljivanje 2.1 stabilne verzije očekuje vrlo brzo.

Advertisement: