News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF 2 dosya eki klasörlerini nasıl birleştirebilirim ?

Started by gevv, April 12, 2014, 06:23:21 AM

Previous topic - Next topic

gevv

merhaba,

attachments  klasörünün  boyutu büyüdüğü için attachments2   adında bir klasör oluşturup devam ettim   ama şuan gereksiz olduğunu anladım   ayarlardan  yükleme dizinini tekrar attachments  olarak değiştirdim  attachments2 klasöründe ki dosyaları attachments  klasörüne kopyaladım  ama sistemde dosyalar görünmüyor indilmiyor   bu sorunu nasıl çözerim 
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

xSabotaJx

demo bir üyelikle kontrol etmek istedim. siten bakım modunda..
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Antes

Veritabanınızdan _attachments tablosunu kontrol ettiniz mi? orada id_folder sütunundan düzenleme yapabilirsiniz. Lütfen önce yedek alınız. SMF 2.1 ile taşıma işlemleri yönetici paneli üzerinden gerçekleştirilebilir hale gelicek fakat bu sizin için pek hızlı bi çözüm olmaz gibi :P

gevv

tamamdır  az önce çözdüm 

smf_attachments / id_folder    2  değerini  1 yaptım  oldu

ilginiz için teşekkürler
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

gevv

@antes hocam  SMF 2.1 den ümidimi  kestim  :)    bu  iş  olmayacak  gibi :(   

Antes

Quote from: gevv on April 12, 2014, 07:02:28 AM
@antes hocam  SMF 2.1 den ümidimi  kestim  :)    bu  iş  olmayacak  gibi :(   

Ekibimizde freelance çalışan insanlar olmadığı için süreç yavaşlıyor, örneğin Oldiesmann'ın iş yerinde ki bi kaç ufak sorun yüzünden kendisi haftada 6 gün 10 12 saat çalışması gerekti. Keza benim ara sınav (vize) zamanım :) Emin olun bizde en az sizin kadar beta'yı çıkartmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz.

gevv

anladım  @antes  hocam 

aslında   hiç haber vermemek lazım  insan beklentiye giriyor   ama ozamanda  bu  github olayının anlamı kalmaz :D 

halbu ki biliyoruz  bu amme hizmeti  durum belli insanlar  zamanlarını, emeklerini karşılıksız sunuyor biz sadece  bekleyip bitincede kullanıyoruz  :)  ama  insan oğlu işte :D

bu arada   bu "id_folder"    değerlerini topluca değiştirmek için  bir  sorgu var mı ?

Antes

Quote from: gevv on April 12, 2014, 08:24:58 AM
anladım  @antes  hocam 

aslında   hiç haber vermemek lazım  insan beklentiye giriyor   ama ozamanda  bu  github olayının anlamı kalmaz :D 

halbu ki biliyoruz  bu amme hizmeti  durum belli insanlar  zamanlarını, emeklerini karşılıksız sunuyor biz sadece  bekleyip bitincede kullanıyoruz  :)  ama  insan oğlu işte :D

bu arada   bu "id_folder"    değerlerini topluca değiştirmek için  bir  sorgu var mı ?

SQL bilgim çok yok ben daha çok UI/UX üzerinde çalışıyorum. Ama basit bi SQL sorgusu ile yapılabilir kaydındayım, internette arama yapmanız gerekicek.

Gönüllü yapıyor olmamız bizi "yani bi ara yaparız" mentalitesine sokmaz (sokmamalı), bu bi sosyal sorumluluk projesidir bi yerde, forumlar sadece eğlence amaçlı kullanılmıyor, aynı zamanda mesleki forumlar da mevcut (sizin ki gibi), aile ve çocuk sorunları vb gibi konularda oluşturulmuş forumlar da mevcut, benim gözümde SMF sadece bi yazılım değil aynı zamanda dünya üzerinde insanların insanlara yardım etmesini sağlayan bi aracı. Suçlama/sorgulama gibi görmenizi istemem, benim istediğim tek şey elimizden geleni yaptığımıza inanmanızdır :)

Saygılar

xSabotaJx

UPDATE `smf_attachments` SET `id_folder`=1
sorgusu işinizi görecektir..

Quote from: Antes on April 12, 2014, 08:50:20 AM
Gönüllü yapıyor olmamız bizi "yani bi ara yaparız" mentalitesine sokmaz (sokmamalı), bu bi sosyal sorumluluk projesidir bi yerde, forumlar sadece eğlence amaçlı kullanılmıyor, aynı zamanda mesleki forumlar da mevcut (sizin ki gibi), aile ve çocuk sorunları vb gibi konularda oluşturulmuş forumlar da mevcut, benim gözümde SMF sadece bi yazılım değil aynı zamanda dünya üzerinde insanların insanlara yardım etmesini sağlayan bi aracı. Suçlama/sorgulama gibi görmenizi istemem, benim istediğim tek şey elimizden geleni yaptığımıza inanmanızdır :)
smf'nin sizler için öneminin farkındayım. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerim var..
smf bence çok saygın bir proje/ürün..
bende bu bölümde elimden geldiği kadar boşluk doldurmaya çalışıyorum..:)
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Advertisement: