News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Yerel ag'da SMF Forum calistirma

Started by gevsurv, April 18, 2014, 10:28:04 AM

Previous topic - Next topic

gevsurv

Merhabalar; yerel ag uzerinde 10 kullanicili bir forum kurmak istiyorum wamp server kurdum localhost uzerine de siteyi olusturdum ve diger pc'lerden de baglantiyi saglandim (diger pc'lerden wamp index sayfasini acabiliyorum) server kurdugum pc de sorunsuz siteyi acabiliyorum fakat diger pclerde sayfa aciliyor ama css, sitil ve image dosyalari buyuk ihtimalle goruntulenmedigi icin sadece  yazi bolumleri cikiyor, bu sorunu nasil cozebilirim yardimci olur musunuz .

gevv

sorunlu görüntü veren pc de sayfanın kaynak kodlarına bakın   dosya yolları nedir bilelim

bir ara uğraşmıştım  sitil resim vb.  dosyaları  siteye girilen pc de arıyordu   
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

gevsurv

merhaba, evet aynen dediginiz gibi tum dosya yollari ''localhost'' ile basliyor, ben admin panel uzerinden database ve veriyolu ayarlarina girip ''localhost'' yerine ''local ip'' giriyorum fakat kaydet dememem ragmen duzenlenmiyor nedense o sekilde kaliyor. nasil duzenleyebilirim varmi bir yolu?

gevv

hocam  ben  çalıştığım yerde teknik servis kaydı için bu işi yapmıştım 

wamp kurulumu yaparken  kurulan bilgisayarın IP adresini   localhost yerine yazdım   

http://77.92.138.243/m_54442794/f_//tm.htm#54442794

Merhaba,

Teknikserviste ürün giriş ve arıza kaydını tutmak için bulduğum bir yöntemi anlatmak istedim sistemi iş yerinde kullanacağımız için yasal olması lazım piyasada bir çok program var fakat bir çoğunda fiyatlar yüksek ayrıca kişiselleştirme biraz zor bende düşündüm bu işi wampserver ve wordpress ile yaparım dedim 

sistem şuan kullanılıyor gayet güzel çalışıyor sistem ağ içinde online olarak kullanılabiliyor  mesela dükkanda 3 [/color]pc var 1 modem üzerinden kablolu yada kablosuz internete bağlanıyorlar bir makineye wampserver kuruyoruz sonra wordpress ve gerekli eklentileri birde özel temamızı kullanıyoruz diğer makinelerden wamp kurulu olan makinanın ip adresi ve wordpress kurulu dizin yazılınca  kayıt sitesi açılıyor 

örneğin;

http://192.168.2.6/teknik/

şimdi detayları anlatayım uygulamada 2 dakika sürsede anlatması çok zor geldi bana :)  bu yüzden video hazırladım dosya içinde 2 adet video var birincisinde  wampserverde phpmyadmin üzerinde veritabanı oluşturup wordpress kurulumu eklentilerin ve temanın etkinlerştirilmesi bulunuyor

ikinci videoda kategori oluşturma bazı basit ayarlar en önemli eklent[/color]ilerden olan "advanced-custom-fields"  ayarları, kullanımı  yer alıyor 

wampserver kurulumunu [/color]videoya eklemedim zaten basit tek önemli yeri kurulum sonunda tarayıcıda görünecek adresi sorduğu bölüm buraya kurulum yapılan makinanın IP adresi yazılacak  genelde "localhost" olur 

ayrıca kurulum yapılacak olan makinanın IP adresi sabit yapılmalı bunun için BAŞLAT/ÇALIŞTIR yapıp komut satırına CMD yazacağız açılan dos penceresine "ipconfig" yazıp gelen bilgileri ağ bağlantılarına ekleyeceğiz DNS adresinide google dns  yada openid kullanabiliriz 

Sistemin güzel yanları tüm kontrol bizde oluyor istediğimiz şekilde kayıt seçenekleri ekleyebiliyoruz onay kutuları, açılır seçim listesi vs.. "advanced-custom-fields"  eklentisi bir çok imkan sunuyor  bilgiler kurum yapılan makinada oluyor yedeklerimizi alabiliyoruz  ileride online olarak bir hosta falan taşınabilir  aslında her şeyi videolu gösterirdim fakat bilgisayarımda sorun var kayıt programı aşırı derecede kasıyor işlemler yavaş oluyor ama  işin özünü kayıt ettim gerisi başladığınızda gelir... 

Dosyalar içinde bu iş için hazırlayıp kullandığım temayıda veriyorum  temada önemli bölümler videoda belirtildi  (index.php, archive.php gerekirse, single.php düzenlenecek)  "advanced-custom-fields"  kodlarını istediğiniz gibi değiştirirsiniz   

sistem liste şeklinde çalıştığı için başlığa tıklayıp konu okuma iş görmeyecek bu yüzden başlıklar linki değil buna göre temayı düzenledim

Şuanda şirkette 3 pc arasında kullanılıyor müşteri kaydı yapılıyor teknik serviste işlem yapıldığında kayıt düzenleniyor fiyat, açıklama vs ekleniyor hazır denilip kayıt ediliyor  diğer bilgisayarlardan görünüyor vs.. sistem güzel işliyor yani :)  ayrıca temanın header.php dosyasına meta refresh kodu ekledim sayfa 100 saniyede bir yenileniyor kayıtlarda değişiklik olduğunda diğer makinalarda görünüyor

Şuan kullanılan temanın, sistemin görüntüsü;

Ben teknikservis müşteri kayıtlarında kullandım hay[/color]el gücüne göre bir çok şey yapılabilir mesela opencart kurulup ürün stok takibi yapılır ya da diğer hazır sistemler olur vs.. 

Son olarak unuttuğum bir şey daha  wampserveri "online" konuma getirmeyi unutmayın bu sayede diğer makinalar bilgisayarda kurulu olan wordpresi görebilir 

sağ alt köşede bulunan yeşil wampserver ikonuna tıklayın açılan menüde "online" yazısına tıklayın bir kaç saniyede online olacak  bu işi bir kere yapın yeterli wampserver her başladığında "online" olarak çalışacak  birde wampserveri başlangıca ekleyin makina açıldığında [/color]otomatik çalışsın   

birde şuan kullanmadığım ama ileride gerekebilecek bir eklenti daha var oda dosyalar içinde bulunuyor "wp-custom-fields-search"  eklediğimiz özel alanlar için arama kutuları oluşturabiliyoruz  onun anlatımınıda gerekirse yapacağım

hepsi bu tamamen bedava güzel bir kayıt sistemi :)  aslında wordpresse  güzel bir ayar çekip paneli basitleştirip daha çazip hale getirilebilir ama  şuanda fazlasıyla iş görüyor uğraşmak istemedim ileride olabilir..

Herkese iyi çalışmalar

Dosyalar: https://****.com/files/1997153971/kayıt.rar

ekleme;

temanın archive.php dosyasında bir sorun varmış aşağıdaki archive.php ile değiştirin

https://rapidshare.com/.../3486669103/archive.php
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

Advertisement: