News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

problem oko brisanja starih postova/topica

Started by mrNiceguy, April 20, 2014, 08:30:49 AM

Previous topic - Next topic

mrNiceguy

Pozdrav svima,

prije svega da se izvinem ako pišem u pogrešnu sekciju.

Uglavnom radi se o sljedećem, pošto sam administrator na forumu imao sam postove još napisane 2009 godine koji su pri tome zaključani. Pošto sam željeo da ih se rješim uradio sve kako piše ovdje:

http://wiki.simplemachines.org/smf/Forum_Maintenance

Remove Old Posts - This allows admins to remove old topics that have not been posted in older than the specified number of days. It is possible to narrow down the posts to delete from selecting from removing any type of topic, moved Topic notices or locked topics. The option But don't count stickied topics allows exclude removing topics that are stickied. Additionally expanding the All Boards link and checking the forums, topics will be removed only from the selected forums based on all the other specifications. Please note this is a manual process, it will not be repeated automatically.

Znači obilježio sam postove starije od 730 dana,
markirao sam Locked topics
markirao sam "dont touch sticky topics"

i dole sam obilježio iz koje sekcije to želim da se obriše.

nakon što sam uradio jedan puta to, vidjeo sam da su mi i dalje ostali postovi iz 2009-te godine.

Nakon toga sam opet uradio isto i sada mi je obrisalo sve komplet sekciju, međutim poslje sam primjetio da u sekciji još uvjek postoje ti postovi samo su nevidljivi i sada ja ne znam kako da ih stavim visible.

Dali je itko imao sličan problem molim Vas pomozite.

Hvala.

Dzonny

Pozdrav.

Ne razumem baš najbolje šta se na kraju desilo. Kažeš da ti je na kraju obrisana komplet "sekcija" (misliš board/forum?) a onda spominješ da ipak postoje "nevidljivi" postovi u toj "sekciji"?
Kako misliš nevidljivi? Koliko (odokativno) postova/tema brišeš?
Da li si prilikom brisanja dobijao neku grešku ili poruku?

U svakom slučaju odradi repair i optimizaciju baze iz phpMyAdmina, a pre toga find and repair errors iz smf admin panela.

mrNiceguy

Ma prijatelj mi pomogao.

Uglavnom, nakon što sam "obrisao" tj koristio ono što sam napisao desilo se to da je forum zabagirao i da se ustvari postovi nisu obrisali ali da se counter od foruma zabagovao.

Nakon što smo ručno u database pobrojali koliko postova tamo treba biti i nakon što smo unjeli to u forum counter sve je bilo kao prije.

Uglavnom taj bug oko prisanja je smf-ov problem.

Poz i hvala.

Venera

Ne bih rekla da je SMF-ov problem, s obzirom da na ovom forumu još nismo pročitali da iko osim tebe ima isti problem, a korisnika je .... ko zna koliko.  ;)

Bitno je da si rešio problem.  :)


Advertisement: