News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Yönetici atamak.

Started by sefelektro, May 12, 2014, 03:53:43 PM

Previous topic - Next topic

sefelektro

Merhaba arkadaşlar.
Yeni üye olduğumdan site içinde arama yapmama rağmen istediğim bilgiye ulaşamadım.
Ben yeni bir forum sitesi kurdum. Şu an tek başıma cevap vermeye çalışıyorum. Bana yardımcı olması için kayıtlı üyelerden 2 veya 3 yardımcı almak istiyorum. Admin seçimi için nasıl bir yol izlemeliyim ?
Çok teşekkürler.

bolubeyi61

yeni açılan siteye 1 admin yeter bence. fazlasına gerek yok. faydadan çok zarar getirir.

sefelektro

Cevap için teşekkür ederim bolubeyi61. Ben bilgisayar kullanmayı çok iyi derecede bilmiyorum. Onun için güvendiğim 2 kişiyi atamak istiyorum. Nasıl yapıldığı hakkında yardımcı olabilirmisiniz ? Laf aramızda yaş 55. Bu yaştan sonra teknik yardıma ihtiyacım olacak.

xSabotaJx

Quote from: bolubeyi61 on May 12, 2014, 03:55:57 PM
yeni açılan siteye 1 admin yeter bence. fazlasına gerek yok. faydadan çok zarar getirir.
kesinlikle. yönetici(admin) tam yetki sahibidir. canınız sıkılmasın, kafanıza bir şeyler takılmasın istiyorsanız; üye gruplarını kullanın..
yönetici yaptığınız vakit, yetki vereceğiniz kişiler ihtiyacı olmadığı halde fazla yetki sahibi olacaklar. üye gruplarını kullanırsanız; istediğiniz yetkileri atayabileceksiniz..

illa yapacağım diyorsanız;
kişinin profiline girin, hesap ayarlarında birincil üye grubunu yönetici olarak ayarlamanız yeterlidir..
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

bolubeyi61

üyenin prfiline girip hesap ayarlarından yapabilirsiniz. orada birincil üye grubu diye seçenek olması lazım.

sefelektro

İkinize de çok teşekkür ediyorum, sağolun. Dediğiniz gibi yaptım ve 2 arkadaşımı genel moderatör olarak atadım.
Yalnız sayfanın alt tarafında şifre soruyor. Buraya kendi şifremi mi yazmalıyım ?

xSabotaJx

sayfanın alt tarafı derken?
normalde bir siteye girerken, bir de yönetici paneline girerken şifre ister..

Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

bolubeyi61

evet kendi şifrenizi yazın.

sefelektro

Üyenin profil bilgilerinden hesap ayarlarına girdim ve dediğiniz gibi Birincil üye grubunun karşısındaki pencereye "Genel Moderatör" yazdım.
Bahsettiğim sayfa bu sayfa.
Bir de şunu merak ediyorum. Bu arkadaşlar site yapısına nasıl müdahale edecekler.

xSabotaJx

yöneticiliğinizi doğrulamak adına şifre isteyebilir..
üyenin hesap şifresini ise 2 defa sorar. oraya bir şey yazmayın ki üye şifresi değişmesin..:)

sefelektro

Atadığım yöneticilerin başlık ve alt başlık açabilmesi için ne yapmalıyım acaba ?

Dreamsoldier

Quote from: sefelektro on May 12, 2014, 05:03:57 PM
Atadığım yöneticilerin başlık ve alt başlık açabilmesi için ne yapmalıyım acaba ?

öyle birşey yapmanıza gerek yok. yani herkes izin verilen(varsayılan olarak her kategoride vardır izinleri) bölümlere kategorilere konu açabilirler.
Forum Ayarlarına Temalara Vs. Ulaşabilmeleri İçin YÖNETİCİ(admin) olarak atamanız gerekiyor. global modun yetkileri sınırlı bildiğim kadarıyla.

Jacops

İsterseniz ben mod olabilirim.

Emre A.

Bu isteğiniz ücretli mi oluyor? Yoksa Ücretsiz mi?

Advertisement: