Portal

Started by NaneK, June 04, 2014, 09:51:10 AM

Previous topic - Next topic

NaneK

Pozz, treba mi mala pomoć ...

Naime imam problema sa širinom foruma.
Inače ona je postavljena na 999px i sve radi kao švicarski sat, svo poravnanje na forumu sam namjestio na osnovu te širine, da sve bude u špic poravnato.

Međutim kada instaliram Simple portal index foruma se smanji po 5 px za svake strane. Tj tabele portala mi zafrkaju čitavu koncepciju i sve ono što je poravnato sad izgleda ružno.

Ono što mi kvari izgled jesu Simple portal tabele sp_main i sp_center.
Kada ih obrišem iz Portal.template.php ona se sve vrati u normalu, ali više nemam portala, sve postane podjeljeno.

Zanima me zašto mi simple portal utiče na skriptu foruma, i da li to mogu kako drugačije riješiti.
Probao sam sve opcije sa CSS i od foruma i od portala i ne šljaka, zafrkavaju ga ove tabele, koje iz nekog razloga imaju utjecaja na čitav forum.

Unaprijed hvala.

Dzonny

Nisam baš vičan sa portalima, ali rekao bih da je to preko hooks-a ubačeno u sam forum, pa je teži slučaj otkloniti te tabele. Da li si pokušao sa nekim drugim modom za portal?
Ili možda čak da pokušaš standalone portal, ne znam da li je situacija drugačija bar malo?

NaneK

Probao sam sa:

1.    Dream Portal - nakon instalacije nije radio kako treba, pa sam odmah otpisao.
2.    EzPortal - ne sviđa mi se.
3.    PortaMx - jedino od svih koji nema problema sa širinom, ali mi je način na koji je koncipiran malo konfuzan i koliko god pokušavao uraditi neke osnove kao na SP jednostavno je prekomplikovan.
4.    SimplePortal - najbolji ali i sa problemom.

Sjetio sam se rješenje, iako dugog, pa sam tako povećao širinu foruma da se uskladi sa headerom i footerom i onda sve blokove uz pomoć paddinga i širine namjestio.

Hvala na pomoći.

Advertisement: