Group

Started by Sony_Grahovic, June 06, 2014, 02:55:00 PM

Previous topic - Next topic

Sony_Grahovic

E vako hocu da na forumu npr Adminstratori ili neka druga grupa clanova ima neku drugu velicinu slova kojeg se prikazuje kao npr   http://ch-slike.com/image/XybL [nofollow]

Venera

Quote from: Sony_Grahovic on June 06, 2014, 02:55:00 PM
E vako hocu da na forumu npr Adminstratori ili neka druga grupa clanova ima neku drugu velicinu slova kojeg se prikazuje kao npr   http://ch-slike.com/image/XybL

Što bi ti rekao "e vako":

nekoliko puta si postavljao pitanja vezana za kojekakve kodove, tj. kako da obojiš, da povećaš slova i sl., sve nešto što si video da je neko uradio na nekom forumu, pa bi i ti da ti neko uradi da imaš isto. Čak sam ti i ja odgovarala kako da ispravno uradiš kod. Na stranu to, što nam ne kažeš ni hvala za pomoć, ali glupo je da nas pitaš takve stvari i za to otvaraš sve nove i nove teme. Evo ti link http://www.w3schools.com/html/html_examples.asp pa se malo edukuj, isprobavaj, vežbaj, tako smo i mi radili, nismo čekali da drugi uče, pa da dobijemo sve gotovo. ;)

Druga je stvar kad imaš problem sa nečim što je ozbiljno, što zahteva veće znanje i iskustvo, što se odnosi na samu skriptu foruma, na modove, itd. i sl. Ovde ima jako dobrih i preduzimljivih stručnjaka-volontera, prvenstveno Dzonny i Branko, a tu smo i mi ostali da pomognemo koliko je u našoj moći. :)

Bez ljutnje! Sve najbolje i srećno sa forumom i učenjem.  :)

Mikasa

E vako, probaj malo da se igras sa editorima koji su inace ugradjeni u sam pregledac, tu ces naci zanimljive informacije o CSS delu a sto se tice PHP dela za to je zaduzen BoardIndex.template.php.

Sony_Grahovic


[yub] Lazo

http://www.balkan-smf.com/forum/index.php?topic=7883 imaš to za određene korisnike
http://www.balkan-smf.com/forum/index.php?topic=7883.msg75413#msg75413 i imaš ovo, za određene korisničke gurpe

Isti je princip kod oba načina, kod prvog unosiš ID korisnika, kod drugog načina unosiš ID korisničke grupe. :)

Dynamic forum signatures v1.2

Sony_Grahovic

Hvala ti lazo samo me zanim gdje da nadjem to gdje treba da zamjeniti index.template,css  ili sta vec?

Branko.

Očigledno uopšte pročitao linkovane teme inače ne bi pitao gdje i šta zamijeniti. Posebno što je za tu svrhu napravljen mod pod nazivom Special Member Name koji se, uz malu izmjenu jedne xml datoteke, može instalirati bez greške preko paket menadžera.
Venera ti nije slučajno rekla da se neke stvari moraju naučiti. Traženje i konzumiranje gotovih rješenja čak i za najjednostavnije stvari će ti vremenom ubiti želju za bavljenje SMF-om.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Sony_Grahovic

e evo uradio sam kako ste mi rekli napravio sam sve osim samo sto sam zamjenio


// Special Member Name by www.gorselsanatlar.org [nofollow]
      if (!empty($modSettings['special_member_name_enable']) && (in_array($row['id_member'], explode(",",$modSettings['memberid']))))
      {   $modSettings['member_name_font_size'] = empty($modSettings['member_name_font_size']) ? 10 : $modSettings['member_name_font_size'];
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '" style="color: ' . $row['online_color'] . '; font-size: ' .$modSettings['member_name_font_size']. 'px; background-color: #' .$modSettings['member_name_background']. ';">' . $row['real_name'] . '</a>';
      }         
      elseif (!empty($row['online_color']))
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '" style="color: ' . $row['online_color'] . ';">' . $row['real_name'] . '</a>';
      else
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '">' . $row['real_name'] . '</a>';




za ovo



// Special Member Name by www.gorselsanatlar.org [nofollow]
      if (!empty($modSettings['special_member_name_enable']) && (in_array($row['id_group'], explode(",",$modSettings['memberid']))))
      {   $modSettings['member_name_font_size'] = empty($modSettings['member_name_font_size']) ? 10 : $modSettings['member_name_font_size'];
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '" style="color: ' . $row['online_color'] . '; font-size: ' .$modSettings['member_name_font_size']. 'px; background-color: #' .$modSettings['member_name_background']. ';">' . $row['real_name'] . '</a>';
      }         
      elseif (!empty($row['online_color']))
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '" style="color: ' . $row['online_color'] . ';">' . $row['real_name'] . '</a>';
      else
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '">' . $row['real_name'] . '</a>';


i otisao sam tamo gdje ste mi rekli da aktiviram mod nezz kako da ga aktiviam i kako da vidim gdje mogu da namjestam grupe velcine fonta i boje

Branko.

Pretpostavljam da si to radio po tom tutorijalu koji je u suštini prekopirana intalaciona xml datoteka. Izmjene se vrše u: Sources/ManageSettings.php, Sources/Subs-MembersOnline.php. Takođe postoje i jezički stringovi koji se dodaju u Themes/default/languages/Modifications.english.php. Inače u tom tutorijalu ima greška, umjesto    // Who's online. treba da stoji  // Who's online? i trebalo bi da u Administracioni centar>Mogućnosti i opcije>Opšte ispod Omogući spisak "Ko je prisutan" dobiješ kućicu za omogućavanje mod-a a ispod sve tri opcije.

Ako se ne snađeš vrati sve kako je bilo i evo ti u prilogu taj mod sa ispravkom za 2.0.x verzije pa ga instaliraj uobičajenim postupkom.  Što se tiče prikaza to važi samo za trenutno prisutne (online) a ne za korisnike koji su bili prisutni u toku dana.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Sony_Grahovic

Branko hvala ti ja sam sve promjenio kako je tutorialu pisalo samo umjesto engleskog jezika sam ubacio u hrvatski jer taj jezik koristi na forum a to za odobravanje moda nemogu da nadjem a mod nemogu da instaliram jer mi se pojavi bijelo a rucno nezz kako da instaliram

Branko.

Ako si napravio samo prevod stringova bez izmjene naziva jezičke datoteke onda je to u redu. Čak i da si promijenio naziv datoteke imao bi vidljiva polja bez teksta. Ako to ne vidiš pod Značajke i Opcije>Općenito ispod Omogući popis "Ko je prisutan" onda nisi napravio kako treba.
Suština je da je ovo toliko prosto da je teško pogriješiti. Dao sam ti u prilogu ispravan mod za 2.0.x verziju koji se instalira bez greške i sve radi... i nema bijele stranice. U suprotnom ti niko ne može pomoći bez admin i ftp pristupa tvom forumu.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Sony_Grahovic

e sve sam dobro izgleda napravio jeli to ovo
Slika [nofollow]
ako jeste kakav id da stavim od grupe i kako da namjesim da je ta grupa ima veca slova kad su online

Branko.

To je to... ali moraš prekopirati u Themes/default/languages/Modifications.english.php datoteku prije znaka ?> sve engleske stringove da bi ih imao uz svaku od tih opcija. Dok to ne napraviš evo koji tekst ide:
Prvi red Special Member Name Enable
Drugi red Member Id:
Sample: 1,2,14,153 (You can enter more than one member id.)
Treći red Member Name Backround:
Sample: FFG or FFFGGF (Just enter the 3 or 6 digit.)
Četvrti red Member Name Text Size(px):
Sample: 15 (Forum standard 10(px). It is recommended that you do not enter the exaggerated values.)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Sony_Grahovic

napravio sam to ali posto ja nezznam engleski sta treba u 1.2.3 red na hrvatskom molim :)


ja vako stavim i nista se ne poveca slova od Vlasnika na forumu

Slika [nofollow]

[yub] Lazo

Tu unosiš(kao što i piše u suštini) ID korisnika ili ID korisničke grupe. Ukoliko želiš recimo svoj ID, možeš ga provjeriti na par načina, recimo da je najlakši da odeš na popis online korisnika i klikneš na svoj nick. URL će ti izgledati ovako test.com/index.php?action=profile;u=1. E sad', ovo što je podvučeno, tj. broj iza znaka jednakosti je korisnički ID i njega unosiš tamo gdje si ti napisao "Vlasnik".

Dynamic forum signatures v1.2

Branko.

Quote from: Sony_Grahovic on June 14, 2014, 10:47:15 AM
napravio sam to ali posto ja nezznam engleski sta treba u 1.2.3 red na hrvatskom molim :)


ja vako stavim i nista se ne poveca slova od Vlasnika na forumu

Slika

Prvi red Specijalni Član Ime Omogući (aktiviraš prikazivanje)
Drugi red Član Id:
Primjer: 1,2,14,153 (Možeš da uneseš više od jednog člana ali odvojeno zarezom) Detaljno objašnjenje u prethodnom odgovoru
Treći red Član Ime Pozadina:
Primjer: FFG ili FFFGGF je način unošenja koda boje (zavisno od izabrane boje može biti u obliku slova, brojeva ili njihova kombinacija) Znak # se ne stavlja
Četvrti red Član Ime Tekst Veličina(px): px=pikseli
Primjer: 15 (Forum standard je 10 piksela. Preporučuje se da ne unosiš pretjerane vrijednosti.)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Sony_Grahovic

e vako ja sve to tako uradim sto pise kod mene je za grupe id
i stavim vako kao na slici Slika [nofollow]
i pogledam dole na kraju foruma nista se nije promjenilo zasto
a sve uradim kako si mi rekao pogledaj na slici ako sta nisam dobro uradio pa mi reci

Branko.

Quote from: [yub] Lazo on June 14, 2014, 10:44:49 PM
Tu unosiš(kao što i piše u suštini) ID korisnika ili ID korisničke grupe. Ukoliko želiš recimo svoj ID, možeš ga provjeriti na par načina, recimo da je najlakši da odeš na popis online korisnika i klikneš na svoj nick. URL će ti izgledati ovako test.com/index.php?action=profile;u=1. E sad', ovo što je podvučeno, tj. broj iza znaka jednakosti je korisnički ID i njega unosiš tamo gdje si ti napisao "Vlasnik".

Znači da nisi uradio sve kako ti je rečeno...
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

[yub] Lazo

Quote from: Sony_Grahovic on June 15, 2014, 09:14:30 AM
e vako ja sve to tako uradim sto pise kod mene je za grupe id
i stavim vako kao na slici Slika
i pogledam dole na kraju foruma nista se nije promjenilo zasto
a sve uradim kako si mi rekao pogledaj na slici ako sta nisam dobro uradio pa mi reci
Opet unosiš tekst tamo gdje treba da ide ID člana ili u ovom slučaju grupe. ID-ove svake korisničke grupe možeš provjeriti tako što odeš u Admin >> Članovi >> Grupe članova. Klikom na svaku korisničku grupu(ovo što sam ti ja podvukao - http://prntscr.com/3t8sg7) dobićeš u URL-u nešto slično ovome test.com/index.php?action=admin;area=membergroups;sa=members;group=1. Ova jedinica je kao i za korisnika tako i za grupu njen ID. ID ukoliko ne znaš znači IDentifikacija/IDentitet što dovodi do jednostavnog zaključka da po ID-ovima nešto razlikuješ, u našem slučaju su to korisnici, korisničke grupe i slično. I to znači da će kod koji si tamo izmijenio da provjeri da li je neko sa tim ID-om grupe online na forumu i izmijeniti ga u listi online članova.

Dynamic forum signatures v1.2

Sony_Grahovic

hvala vam na svemu to i jeste bio problem sto ja nisam znao gdje se nalazi id hvala vam :)

Advertisement: