Uređivanje dozvola određenom korisniku - kako?

Started by CSRM, June 26, 2014, 03:26:27 AM

Previous topic - Next topic

CSRM

Dakle, kako urediti/uskratiti neke, željene dozvole specifičnom članu?

Prvenstveno - pregledavanje tuđih profila i tko je online
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Venera

Quote from: CSRM on June 26, 2014, 03:26:27 AM
Dakle, kako urediti/uskratiti neke, željene dozvole specifičnom članu?

Prvenstveno - pregledavanje tuđih profila i tko je online

Napraviš posebnu grupu za "specifične članove" i dodeliš joj dozvole/zabrane koje ti hoćeš.

Pisali smo ovde puno puta o tome. Pogledaj malo, probaj, pa ako negde zapne, pitaj... ;)

Pozdrav  :)


CSRM

Hvala  :)

Tražil sam ja i videl neke teme o tome prije otvaranja, no bilo je nekih konflikata oko dozvola koje se nasljeđuju.
To sam obavil dobro, barem mislim.

Jedino kaj ne znam kak napraviti je da ta nova grupa bude aktualna po pitanju dozvola ali da se ne vidi javno, tj. ispod nicka članova.
Ako primarnu grupu stavim na "bez primarne grupe", onda se automatski nasljeđuju i vrijede zadane dozvole od grupa prema broju postova.

Upravo to i hoću, naslove od grupa za sve, no da vrijede te dozvole iz druge druge.
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Venera

#3
Ta grupa nek bude nevidljiva. ;)

Imaš  u "izmeni grupu članova" opciju "vidljivost", tu podesiš da bude nevidljiva.

Takođe, u aktuelnoj temi, u podešavanjima, čekiraj opciju: "Sakrij nazive grupa baziranih na broju poruka za grupisane članove".

Ne zaboravi i ovo, da ne pišem ponovo, pogledaj: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=468801.msg3613118#msg3613118

Pozdrav :)



CSRM

#4
Hvala.

Stavil to i sad ti članovi ispod imaju normalan naziv grupe prema broju postova, no kad idem pogledati info - dozvole nekom od njih, ne prikaže mi nikaj, već baci ovu grešku:


"Wrong value type sent to the database. Array of integers expected. (group_list)"


UPDATE:

Ak slučajno pomaže, tip grupe je: Protected (Only administrators can manage and assign)
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Venera

Stvarno ne znam odakle ta greška. Kod mene takvo podešavanje radi 2-3 godine bez problema. Moramo sačekati Branka ili Dzonny-ja, oni će verovatno znati. Očito da je neki problem vezan za slanje podataka u bazu. 

U međuvremenu, da bi imali više konkretnih podataka, napiši imaš li kakvu grešku u error logu i gde tačno kad odeš da pogledaš info-dozvole za te članove dobiješ takvo obaveštenje? Otvori jedan probni nalog (ako nemaš) i daj mu članstvo u toj novoj grupi, pa pogledaj da li funkcionišu dozvole/zabrane koje si dao.

PS  I kod mene je admin protect za tu grupu. ;)

CSRM

Javlja se kad otvorim profil te osobe pa idem na informacije - dozvole.
Error log te pokušaje kategorizira kao critical, samo njih.

Za probni račun sad nemam vremena, niti ga nemam još zapravo.
My forum has been kidnapped by people i trusted most

CSRM

Ona kombinacija ne radi, provjereno, osim kaj baca kritične greške...
Korisnik i dalje može fino gledati tuđe račune i sve ostalo kaj je pod zabranom skrivene grupe, jer nasljeđuje dopuštenja zadanih post count grupa, iako se pod dozvolama, nakon malo prčkanja, pojavi i ime te zabranjene grupe, no ispod nje nabrojano je i sve kaj bi trebalo biti zabranjeno.

Sve je napravljeno prema onim gore uputstvima.
Ali ne radi, sve dok to kompletno ne maknem i korisniku kao primarnu, vidljivu grupu stavim tu s ograničenjima.
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Venera

#8
Hej...

ne kapiram kako može da nasleđuje dozvole od bilo koga ako si grupama baziranim na broju postova, dao da koriste jedinstvene dozvole, a ne da nasleđuju. Ostavila sam ti link od teme, na kojoj sam objasnila jednom kolegi da mora sve dozvole bazirane na broju postova da podesi da budu jedinstevene/posebno dodeljene dozvole, a ne da nasleđuju, a ti kažeš da si sve uradio kako sam ti rekla, a onda dodaješ rečenicu: " jer nasljeđuje dopuštenja zadanih post count grupa" Moguće da se u tom delu nismo razumeli i da ovo pravi problem.

Jeste da je malo posla (ne mnogo) da svakoj grupi baziranoj na broju postova, daš pojedinačno dozvole, čak i da su iste dozvole svim grupama baziranim na b.p., ali to di daje šansu da praviš kombinacije sa skrivenim grupama. Ako nasleđuju dozvole, eto ti problema... ;)


Advertisement: