News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

update smf-a

Started by edosi92, July 21, 2014, 09:44:13 AM

Previous topic - Next topic

edosi92

Pozdrav,

Da li smijem uradit update SMF-a 2.0.6 na 2.0.8 i kako?

E ovako stoji mi u cpanelu ,PHP version 5.4.21 ,da li smijem uradit update ,da nece sta zezat zbog ovog starog PHP-a?

Masterd

Ne bi trebao imati nikakvih problema. Najjednostavnije ti je to napraviti preko package managera. Instalira se kao običan mod. Samo što ćeš prvo morati updateati s 2.0.6 na 2.0.7 i onda na 2.0.8.

http://custom.simplemachines.org/upgrades/

ArsenArsen

Quote from: edosi92 on July 21, 2014, 09:44:13 AM
Pozdrav,

Da li smijem uradit update SMF-a 2.0.6 na 2.0.8 i kako?

E ovako stoji mi u cpanelu ,PHP version 5.4.21 ,da li smijem uradit update ,da nece sta zezat zbog ovog starog PHP-a?

Probaj large update-om, ja sam Package Managerom pa sam imao problema, veoma je jednostavno. I ja imam PHP 5.1.57 i radi odlicno!

Masterd

#3
Quote from: ArsenArsen on July 25, 2014, 04:35:56 AM
Probaj large update-om, ja sam Package Managerom pa sam imao problema, veoma je jednostavno. I ja imam PHP 5.1.57 i radi odlicno!

Kakvih problema? Jedino zbog modova može biti konflikata. Large upgradeom gube se svi modovi i preinake.

ArsenArsen

Quote from: Masterd on July 25, 2014, 05:40:04 AM
Quote from: ArsenArsen on July 25, 2014, 04:35:56 AM
Probaj large update-om, ja sam Package Managerom pa sam imao problema, veoma je jednostavno. I ja imam PHP 5.1.57 i radi odlicno!

Kakvih problema? Jedino zbog modova može biti konflikata. Large updateom gube se svi modovi i preinake.

Ja sam ih sve zadrzao, i uradio update.

Branko.

Update da, ali ne i large upgrade koji briše modove i ostale izmjene. A "large update" u smf-u ne postoji.
Moraš znati bitnu razliku između update-a tj. peča (ili ažuriranja) i upgrade-a (nadogradnje). Upgrade u sebi ima datoteke koje djeluju na tabele u bazi.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: