News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Kako se resiti spama

Started by ArsenArsen, July 24, 2014, 06:39:14 PM

Previous topic - Next topic

ArsenArsen

Cao,
Ja sam Arsen, i imam SMF forum koji je trenutno napadnut SpamAvert-ima, pa sam ih banovao, po domenu, ali jos uvek imam gomilu korisnika koji reklamiraju sajtove o Hair Chalkovima pa se pitam da li jednostavno mogu samo da automatski uklonim sve linkove?? Jel to moguce?

Branko.

Ima raznih spamera. Jedni koriste programe za automatsko popunjavanje reg.obrazaca a neki rade to na uobičajen način. Prve možeš lako riješiti instaliranjem AvatarSelect mod-a jer (za sada) takvi programi nemaju mogućnost da sami izaberu avatar. Ako su ovi drugi koji se registruju ručno onda prati po hostu i ip i zabrani ih ako dolaze iz određenog regiona/države pogotovo ako odatle nemaš priliv novih članova.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.

Quote from: ArsenArsen on July 24, 2014, 06:39:14 PM
Cao,
...pa se pitam da li jednostavno mogu samo da automatski uklonim sve linkove?? Jel to moguce?

Obrišeš te korisnike, a kad ih brišeš, štikliraš da obrišeš i njihove postove.
Takođe i ako središ ovo što ti je Branko rekao, i ako ti opet neko prođe, možeš staviti npr da na prvi post moraju odgovoriti na sigurnosno pitanje i tu nema prolaska.

Ja sam napravio ejdan forum bez spam zaštite, ubrzo re registrovalo oko 40 000 spamera, ali ni jedan post...

ArsenArsen

#3
Quote from: .NoName. on July 25, 2014, 02:28:51 AM
Quote from: ArsenArsen on July 24, 2014, 06:39:14 PM
Cao,
...pa se pitam da li jednostavno mogu samo da automatski uklonim sve linkove?? Jel to moguce?

Obrišeš te korisnike, a kad ih brišeš, štikliraš da obrišeš i njihove postove.
Takođe i ako središ ovo što ti je Branko rekao, i ako ti opet neko prođe, možeš staviti npr da na prvi post moraju odgovoriti na sigurnosno pitanje i tu nema prolaska.

Ja sam napravio ejdan forum bez spam zaštite, ubrzo re registrovalo oko 40 000 spamera, ali ni jedan post...

Tako i kod mene, registrovali ih se mnogo, 00000000.000 postova, osim mog pravilnika, pa sam eliminisao SpamAvert

I kako za linkove??

vojislavPrijovic

Dugo me nije bilo i tema je stara ali je aktuelna.

Ja sam već poslušao branka i instalirao mod za obavezno biranje avatara i sve je bilo OK mesec - dva. Onda se u roku od par dana desetak njih registrovalo. Iako sam imao dodatnu zaštitu kao pitanja koja su ustvari bila matematčki zadatak (koristio sam i zagrade), tek pošto sam dodao tekst ispred "Napiši rezultat za" ili "Upiši malo slovo Č" sve je opet kako treba i evo ove godine nema nijednog spama.

Mislim da naša slova čine čudo (bar za sada).

Problem je samo kad imaš Forum na koji bi želeo da pristupe i stranci  8)


Dzonny

Quote from: vojislavPrijovic on February 16, 2015, 06:48:21 PM
Problem je samo kad imaš Forum na koji bi želeo da pristupe i stranci  8)
Idealno rešenje za to:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3896
+ dodavanje StopForumSpam moda ili sličnih anti-spam modova koji automatski pri registraciji proveravaju IP adrese posetioca ili njihova izabrana korisnička imena u već postojećim bazama spamera.

Advertisement: