Bela stranica nakon prebacivanja foruma

Started by .NoName., July 30, 2014, 09:18:35 AM

Previous topic - Next topic

.NoName.

Nakon što sam preselio forum na drugi server, došlo je do toga da samo prikazuje belu stranicu.

www.tipodrom.com/forum

Kada malo silujem f5, uspem se ulogovati i kad sam logovan sve radi kako valja, ali onima koji nisu logovani samo bela stranica.


Venera


.NoName.

Quote from: Venera on July 30, 2014, 09:34:11 AM
Jesi li konsultovao provajdera?

Nisam.
Imam drugi forum koji na istom serveru radi. A ovaj neće.
Nije mi toliko bitan forum, nego me zanima razlog, msm jednostavno ta pojava.

Uglavnom, ovde zeza sesija, kolačići. Drugi razlog nije sigurno.

Kad ga prikačim na drugu bazu, onda radi.

Branko.

Ukloni kolačiće od foruma iz browsera
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.

Svi mogući kolačići obrisani, ali opet isto...

Verovatno bi to mogao rešiti deinstalacijom foruma, ali me više zanima do čega je...

Bio sam na linuxu, sad apache. Ima li to kakve veze?

.NoName.

I dalje problem prisutan, guglam, raspitujem se, ali nigde pravog odgovora...
2.0.7 verzija.
Ima nekih modova, ali nije do njih. Imao sam i potpuno novi forum, isto je zezalo...
Poslednje što sam pokušao jeste da povećam limit memorije, ali i dalje problem tu...

www.tipodrom.com/forum možete i sami videti, odmah bela strana, a nakon refreša ok... Još da napomenem da kod ulogovanih korisnika, taj je problem na minimumu, samo se ponekad desi, dok gostima stalno...

Dzonny

Imaš nešto u errorl logu foruma?
Koliko modova imaš?

Ja bih tu uradio large upgrade iskreno, a pre toga deinstalirao sve modove. Uradi backup pre svega, pa posle možeš iskoristiti template fajlove ako imaš neke ručne izmene na temi da bi skratio muku oko "vraćanja na staro".
Čudan problem stvarno, nikad mi se tako nešto nije desilo.
Imaš neki mod za URL "ulepšavanje" možda?

.NoName.

Quote from: Dzonny on October 19, 2014, 06:35:45 AM
Imaš nešto u errorl logu foruma?
Koliko modova imaš?

Ja bih tu uradio large upgrade iskreno, a pre toga deinstalirao sve modove. Uradi backup pre svega, pa posle možeš iskoristiti template fajlove ako imaš neke ručne izmene na temi da bi skratio muku oko "vraćanja na staro".
Čudan problem stvarno, nikad mi se tako nešto nije desilo.
Imaš neki mod za URL "ulepšavanje" možda?

Nema ništa u logu...
Što se modova tiče, pravi da ti kažem, nemam pojma. Forum je dosta star pa je bilo svačega instaliranog, deinstaliranog, a od kada sam preuzeo forum i ručno sam instalirao neke modove jer nemam admina pa nisam mogao redovno instalirato, no to je sve ok odrađeno, yt mod mislim da sam ubacivao.
Ali imao sam i drugi forum koji takođe nije radio, a bio je sasvim nov bez ijednog moda. Zato mislim da modovi sa ovim nemaju veze.

Taj problem je nastao kada sam se preselio sa jenog na drugi server. Za server sam ubeđen da je ok sređen i podešen. E sad, možda SMF ima neke osebne potrebe ili tako nešto što se treba podesiti na serveru, to ne znam.

Da je greška negde u kodu foruma, izbacilo bi grešku u error logu, ali ne izbacuje...



Web server

Apache/2.2.22 (Ubuntu)
Database client version: libmysql - 5.5.40
PHP extension: mysqli

____________


Database server

Server: Localhost via UNIX socket
Server type: MySQL
Server version: 5.5.24-0ubuntu0.12.04.1 - (Ubuntu)
Protocol version: 10
User: root@localhost
Server charset: UTF-8 Unicode (utf8)



Često se ovde pominjao large upgrade, ali iskreno nikad nisam ni pogledao o čemu se tu radi, pa ako i dalje misliš da treba odraditi, de mi samo šutni link gde ima objašnjenje pa da odradim....

Dzonny

Ajde probaj još promeniti ime kolačića pomoću repair_settings fajla, pa vidi ima li promena.

Za large upgrade - to će ti "vratiti" forum na nulu: znači imaćeš forum bez modova i tema kada odradiš large upgrade, tako da ti preporučujem da vidiš prvo ostale opcije. Ili ako se ne brineš oko modova i tema, onda drmaj large upgrade i posle instalaciju modova i tema koje ti trebaju. U svakom slučaju pre početka bih takođe preporučio uninstall svih modova.
Sam proces je potpuno isti kao ovde:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=442467.0

Branko.

... pogledah i ja, i meni djeluje da naziv kolačića nije tačan pogotovo što nisi, nakon selidbe, koristio repair_settings. Sjetih se da je nedavno neko pitao za ovo isto i da sam i ja davno imao sličan problem zbog pogrešnog naziva kolačića. Ako ti, u repair_settings, ponudi naziv koji je drugačiji od trenutnog znaćeš da si na dobrom putu, prihvati ga i riješen problem.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.

Koristio sam repair... Sve je onako kako je predloženo...

Nešto sam umoran da radim  large upgrade, pa ako ima još neko koju ideju, neka kaže... a  upgrade ću za par dana...

Advertisement: