Greška: Deprecated: preg_replace(): prilikom prebacivanja php ver sa 5.2>5.5

Started by user999, September 16, 2014, 07:50:58 PM

Previous topic - Next topic

user999

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /homepages/33/d205147795/htdocs/smf_1-1-2_install/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Je li tko imao sličan problem?

Prebacio sam verziju php-a od strane hosting provider-a sa 5.2 na 5.5, i izbacuje mi tu grešku u vrhu stranice.
Imam staru verziju foruma (1.1.10), koju je zbog veće količine modova problematično updejtati (prijeti se da pazim šta radim kada pokušam skinuti neke od tih modova).

Mogu li jednostavno vratiti (roll back) na stari php? Mislim, vidim da mogu, ali je li to rješenje?

EDIT:
Počelo mi je izbacivati sve više grešaka pa sam prebacio nazad na php 5.2
Problem je što Hosting Provider naplaćuje upotrebu starog php-a par dolara mjesečno više jerbo kao to i njih košta.
Mislim da ću morati (poslije 7 godina odgađanja) zagristii i krenuti u update foruma.

EDIT2:
Roll back sa 5.5 na 5.2 radi ok. Više ne izbacuje grešku.

Branko.

Malo vjerovatno, malo je korisnika na 1.1.x verziji...
SMF tim je od izlaska stabilne 2.0 pa do 2.0.8 samo uz 2.0.6 napravio ažuriranje za 1.1.9 verziju. Po svemu sudeći i zadnje jer se uveliko radi na 2.1 stabilnoj i redovnom ažuriranju 2.0.x verzije. Koliko ja znam najprije će izaći 2.0.9 pa 2.1 stabilna. Na prestanak aktivne podrške za 1.1.x ukazuje i prestanak rada na prevodu jezika.
Savjetujem ti da pročitaš Skipper.-ov [TUT] Upgrade SMF 1.1.xx na 2.0 u slici i reči . Toliko je dobro objašnjeno da ne možeš pogriješiti, ako si skeptičan sve možeš prethodno isprobati na lokalu (PC). Što se tiče modova koje imaš moguće je da neki nisu za 2.0.x verziju.
Prije ili kasnije te ovo čeka.  :)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: