News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

problemi nakon selidbe na novi server

Started by starcevic, September 29, 2014, 12:54:21 PM

Previous topic - Next topic

starcevic

poštovani,
nadam se da će mi netko od vas moći pomoći!

ja sam prije par dana preselio moju stranicu na novi server i od tada imam 2 velika problema!

1. nakon selidbe su nevidljivi svi avatari i privitci iako sam sve putanje uredno promjenio
nove avatare je moguće uploadati ali stari su nevidljivi
2. nemoguće mi je instalirati ili deinstalirati pakete i uvjek mi javlja sljedeću grešku:

Ne možete skinuti ili instalirati nove pakete jer upis u direktorij za pakete nije dozvoljen!

chmod je za folder Packages na 777
probao sam na testdomeni instalirati novi forum ali i tamo je isti problem sa paketima i javlja istu grešku!

napravljen je update na 2.0.8
www. zippo - friends - croatia .com

Branko.

Dobrodošao na SMF!
Zavisi kako je urađeno. Kopirao si cijeli sadržaj foruma i sa postojećim bekapom prebacio na novi server ili si napravio svježu instalaciju + bekap. Ako si prebacivanje napravio na prvi način problem može biti samo u chmod koji se razlikuje od servera do servera (755,777)
Ako si radio na drugi način trajno se izgube svi avatari koji nisu defaultni (uskladišteni na serveru i eksterni avatari) ako nisi sačuvao sadržaj avatars foldera. Isto to se moglo desiti i s attachmentima ako nisi kopirao attachments folder.
Za Packages folder probaj neki drugi chmod npr. 705 ili 755 i obavezno provjeri i chmod za podfoldere s naglaskom na temp. Nisi rekao jesu li postojeći paketi vidljivi i u funkciji.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

starcevic

hvala na dobrodošlici

radio sam ovo prvo. sve downloadao, promjenio putanje i uploadao!
ja paket mogu uploadati u folder Packages ali mi ne dozvoljava instalaciju i deinstalaciju.
prije instalirani paketi rade ispravno i vidljivi su

u privitku se može vidjeti na što svi privitci izgledaju

Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

starcevic

znam, to nam je sredio novi it stručnjak kod mog bivšeg providera!

da ti je bilo vidjet na što je izgledao ostatak podataka!
niš nego pobrisat sve privitke i avatare a korisnici nek uploadaju nove avatare

Cola-Coca

javi se hosting podrsci tamo gdje si kupio server,vps ili shared hosting i reci im ovo sto si nama ovdje rekao.

Kada si selio na novi server da li si upotrebio "repair_settings.php" ? ? ?
I LOVE SMF

SATmax

Pozdrav.

Pošto je sličnog naziva tema kao što je moj problem nadovezat ću se sa pitanjem oko uploada na host nakon ( i prije ) preseljenja na novi hosting.

Naime dok sam bio na hostingu sa 3GB prostora već nakon 2.6GB uploadanih datoteka dobivao sam grešku da je nemoguć uploada datoteka na server. Sada je preseljen forum na drugi host ( bez grešaka od strane hosting tvrtke ) sa 10GB prostora ( ostalo je cca 7.5GB slobodnog prostora na hostingu ) i dalje mi izbacuje greške da je nemoguće upload novih datoteka ( prikazane greške u slikama ).

Forum je v2.0.9

Koji je problem i kako ga otkloniti ? Pretpostavljam da je problem u putanjama privitaka koji se uploadaju naserver a obzirom da to nikada nisam radio svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala unaprijed.

Pozdrav.

PS. Forum se nalazi na linku www.dream500s.info/forum a može se napraviti i Admin privilegije ukoliko netko želi pogledati/otkloniti problem.

Branko.

Putanju možeš provjeriti u Upravljanje Privitcima>Direktorij privitaka kao i veličinu foldera. Provjeri u Statistici privitaka Ukupnu veličinu direktorija za privitke/Preostali slobodan prostor u direktoriju za privitke i uradi Provjeru integriteta privitaka.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SATmax

Pozdrav Branko. Hvala na pomoći ali i dalje isti je problem. Promienio sam veličine odobrenih privitaka za pojedine grupe članova ( status ) ali i dalje ne ide upload privitaka.

Ako ti nije problem napravit ću ti u toku dana test account Administratora pa pogledaj. Hvala.


SATmax

Poslao sam ti na mail sa foruma pristupne podatke i ovlasti Administratora pa kada stigneš pogledaj u čemu je greška. Hvala unaprijed.

Branko.

Imaš li ovoliko mapa za attachmente u root-u? Čemu ti služe forum/2013/01/01 i ostali sa sličnim nazivom? Mora se to uporediti preko ftp jer se putanja ne slaže.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SATmax

Evo ti slikoviti prikaz sa putanje public_html/forum/attachments

MaliGrizeBeton


Branko.

Quote from: SATmax on November 09, 2014, 07:48:08 AM
Evo ti slikoviti prikaz sa putanje public_html/forum/attachments
Već sam vidio, zanimljivo je da se putanje u admin panelu ne vide preko ftp i obrnuto. I preko repair settings se vide mape kao u admin panelu. Moguće je da sam nešto previdio, sem tog najviše me intrigira onaj jezičak attachment limits koji nije po defaultu i greška "Cannot access attachments upload path!" koja se javlja kad kliknem na File Maintenance. Usput ću prefiltrirati i error log.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SATmax

Sve mi se čini da je problem sa web space na hostingu. Jer kada se obriše neka datoteka od par MB ista veličina u MB može se i uploadati. Poslije toga ne ide. I putanje za spremanje nisu ok.

Branko.

Prostor ne može biti razlog da se ne može ući na održavanje datoteka. Da je do toga dobio bi drugačiju poruku. Nešto s putanjom nije ok.
Sad ponovo pročitah prvi post, i avatari su problem. Daj makni privremeno ona dva parametra za upload avatara i probaj
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SATmax

Riješio sam problem dodavanjem nove mape za upload u root foruma i postavljanjem nove putanje za upload datoteka u root foruma. Sada ide nesmetano upload u novu putanju kao i download sa starih putanja.

Zahvaljujem Branko na pomoći, informacijama i odvojenom vremenu.

Evo par sličica kako sada izgleda.




Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: