Veritabanı Bağlantı Hatası

Started by un1x, November 01, 2014, 11:15:20 AM

Previous topic - Next topic

un1x

Merhaba;

Eski Bir Forumumun MySQL Yedeğini Başka Bir Domainde Kullanmak İstiyorum.

Yeni Domainime SMF kurdum ve Kurulumdan Sonra PhpMyAdmin'den Veritabanının İçini Boşalttım. Ardından Veritabanı Geri Yükleme (veritabani_geri_yukle.php) Aracını Kullanarak Eski Forumumun Yedeğini Yükledim. Yükleme Tamamlandıktan Sonra

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Hatası Veriyor Forum. Bu Hata Neyden Kaynaklanır ve Nasıl Düzeltilebilir?

Settings.php ve Settings_bak.php Dosyalarında Veritabanı Bilgilerim Yazıyor.

{••тєηηιѕєя••}

Hosting firman değiştiyse yada farklı domaine geçtiysen ki öyle görünüyor, fiziksel dosya klasörleri değişmiştir, bunlarıda değiştirmen gerekiyor, veritabanının tanım ismide değişmiştir onları doğru girersen çalışacaktır. (En basit işlem forumu taşıdığın yere sıfırdan bir smf kur onun setting.php dosyasından fiziksel adresleri al kopyala çalışır hemen.)
Yaramın üstünde yürümeyi öğretti bana celladın bıçağı...
Yürümeyi, hem de yorulmadan yürümeyi...
Direnmeyi öğretti...
Direnmeyi..

• Dünya Alem Burada
• Elektronik ve Bilişim Dünyası

un1x

Quote from: {••тєηηιѕєя••} on November 01, 2014, 02:31:16 PM
Hosting firman değiştiyse yada farklı domaine geçtiysen ki öyle görünüyor, fiziksel dosya klasörleri değişmiştir, bunlarıda değiştirmen gerekiyor, veritabanının tanım ismide değişmiştir onları doğru girersen çalışacaktır. (En basit işlem forumu taşıdığın yere sıfırdan bir smf kur onun setting.php dosyasından fiziksel adresleri al kopyala çalışır hemen.)

Yeni Bir Domaine Geçtim.

Fakat Şöyle Bir Sorunum Var Önce ki Sitemin Sadece Veritabanı Yedeği Var. Forum Dosyalarının Yedeği Yok.

Evo™

Yeni forum üzerine zaten veri tabanınızı aktarmışsınız ana dizindeki Settings.php dosyası üzerinde gerekli bilgileri değiştirdiğiniz de veri tabanına bağlanabiliyor olmanız gerek.

vakfikebirli

smf kurulumu tamamen bitirdikten sonramı phpmyadminden eski yedeği yüklediniz. bu hatayı vermesinin tek bir nedeni vardır. Settings dosyasındaki veritabanı bilgileri ile sunucu üzerindeki veritabanı bilgileri birbirini tutmuyor. Şifreleri gözden geçirin değilse veritabanını silerek tekrar setting dosyasındaki bilgilerle tekrar kurun.
.:Bilgi paylaştıkça çoğalır:.
Bürokrasi | Bilginin Adresi

Advertisement: