News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Запис на ip aдресите

Started by niki690, November 01, 2014, 08:17:50 PM

Previous topic - Next topic

niki690

Здравеите колеги искам да направя на моя форум smf 2.0.9 да се записват всички ип адреси с които са влизали потребителите защо сега се вижда само последния ип адрес   някои може ли да ми помогне защото не съм на ясно предварително благодаря.

Hristo

Както става ясно от тази днескашна тема:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=529609.0

ИП-тата се записват в базата данни.

Hristo

При всеки пост ип-то на автора на поста се записва и остава неограничено време в базата данни. Записват се и ип-тата от последните 1-2 посещения на всеки регистриран потребител. В темата, която посочих човека иска да изтрива записаните ип-та на потребителите на форума му, защото мисли за тяхната анонимност/сигурност. По начина по който пишеш започвам да си мисля, че намеренията ти не са "чисти".

П. П. Когато постваш код ползвай BBC тага за код.

Hristo

За да бъде решен един проблем е нужно първо да бъде добре описан. Аз мисли не мога да чета. Ако искаш помощ опиши точно проблема си, а не във всеки пост по лъжичка. Ако беше наясно с типовете проксита, щеше да знаеш, че анонимните такива не показват реалното ИП. А добрите проксита дори не показват, че са проксита, а изглеждат като напълно нормален посетител. Именно в това е смисъла от ползване на прокси. Блокирането на прокситата (доколкото е възможно за част от тях), както и блокирането на ИП-та или дори цели домейни (според поста ти в другата тема) блокира не само нежелания трафик, а НЕИЗБЕЖНО и напълно редовни потребители.

Hristo

:) По лъжичка на пост - за това ставаше дума. От къде тръгнахме, за да стигнем до проблема - спам. Сега остава да обясниш какви мерки си взел - модове или наличните в смф опции (капча, въпроси)? Какви са спамерите - ботове или хора? Заради това ли се мъчиш да блокираш целия свят от достъп до форума?


Hristo

Разчитам, че преценката ти, че са хора, а не ботове е точна. Ако са хора е много по-трудно да се реши проблема.

Най-ефективно ще е, ако включиш одобрението на постовете за потребители с по-малко от няколко поста, примерно 5. Тоест преди да одобриш поста той няма да се показва. Това е трудоемко и създава някои неудобства както за админа/модераторите, така и за потребителите, но е неизбежно зло в случая.

Hristo

Одобрението на постовете се прави само до време - примерно само за първия пост след регистрация или за първите Х поста, след това автоматично отпада. Някои от най-големите бг форуми го имат при това за първите 10 поста на потребителя. Но ти явно ги разбираш по-добре нещата. Успех и приеми извиненията ми, че си губих времето с теб! Това беше от мен.

@Bogo

#7
Quote from: Hristo on November 04, 2014, 01:22:25 AM
Но ти явно ги разбираш по-добре нещата. Успех и приеми извиненията ми, че си губих времето с теб! Това беше от мен.

+1 имаш @Hristo :)

Колега @niki690,  хубаво е човек да има самочувствие, но да е стъпил на знания! Направих си труда да ти прочета постовете, моля недей спами!

@Bogo

Гледам, уважаемия колега си е изтрил мненията.  ШАШ И МАТ! 

Вискяр

Quote from: @Bogo on November 06, 2014, 12:29:29 PM
Гледам, уважаемия колега си е изтрил мненията.  ШАШ И МАТ! 
Чудех се - що Hristo си говори сам?  :D
Итересно защо настройчика на този форум е оставил това действие достъпно?

@Bogo

Quote from: Вискяр on January 23, 2015, 07:12:00 AM
Quote from: @Bogo on November 06, 2014, 12:29:29 PM
Гледам, уважаемия колега си е изтрил мненията.  ШАШ И МАТ! 
Чудех се - що Hristo си говори сам?  :D
Итересно защо настройчика на този форум е оставил това действие достъпно?
Ицето е пич и от време на време си събеседва сам :D :D е това в кръга на майтапа  ;D ;D колега избЕга като ощипана мома и аз нямам желание да му отговарям по простата причина, не обича да чете какво му се отговаря. :D

Advertisement: