News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Smf Sorunlarım Hakkında Yardım Konusu

Started by medeniyetmuhendisi, November 08, 2014, 08:32:59 AM

Previous topic - Next topic

medeniyetmuhendisi

Selamlar öncelikle sırayla smf de yaşadığım sorunları anlatmaya çalışacağım yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa memnun olurum..

1.Sorun;
Yaklaşık bir ay önce aynı host firmasından yeni bir host hesabı açıp siteyi oraya taşıdım taşıma sırasında hiç bir sorun olmamasına rağmen forum sitemde yüklü olan modifikasyonlar görünmez oldu mesela google tagget forumda yüklü çalışıyor ama admin panelden bunun ayarlarını göremiyorum artık. kayboldu bunun gibi diğer modifikasyonlarda aynı şekilde çalışıyor ama panelden yönetemiyorum..

2.Sorun;
Yazı ve konu açma editöründe WYSIWYG kapalı iken

[b][/b]

kodu ve buna benzer

[img][/img]
,

[i][/i]
gibi kodları kısa yoldan butonlara tıklayarak yazamıyorum (Bu sorun 2.0.8 den 2.0.9 sürümüne güncelledikten sonra başladı) mecburen manuel elle yazmam gerekiyor. Forumda bakım yapınca düzeliyor ama  sonra bir iki iletiden sonra yine aynı hata başlıyor.

3.Sorun;
Forum sitesini yeni hosta taşıdıktan sonra mail sorunu yaşamaya başladım. mail bilgilerimi doğru girmeme rağmen üyelere şifre yenileme maili ya da üye olurken aktivasyon maili vs. gitmiyor. hostla alakalı bir sorun yok buna eminim çünkü yeni bir smf kurup denedim oradan sorunsuz mail iletildi.

4.Sorun
erhanbaytak.com.tr/forum site adresini bu ay sonunda medenimuhendisleri.com [nofollow] olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Siteyi yeni domain ismine taşırken nelere dikkat etmem gerekiyor.
sonuçta bir yıldır erhanbaytak.com.tr [nofollow] forum sitesini google da ilk sıralara çıkarmak için çok emek verdim yeni domain ismine geçtiğimde bu sıralama nasıl değişecek yada hiç sıralamamı etkilemeyecek şekilde isim değişikliği yapabilir miyim?

sorunlarıma yazacağınız cevaplar için şimdiden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Advertisement: