Dinamični potpis

Started by no-one, November 09, 2014, 05:48:37 PM

Previous topic - Next topic

no-one

Imam problem oko potpisa. Naime, do pred tjedan dana sve je bilo u redu i učitavalo ga je. Danas sam pokušao napravit nešto i nije ga htjelo učitat, izbacuje nekakve errore i sad ne znam kako fixat to.

Quote[09-Nov-2014 23:45:57 Europe/Zagreb] PHP Notice:  Undefined variable: row in /home/cityofan/public_html/potpis.php on line 34
[09-Nov-2014 23:45:57 Europe/Zagreb] PHP Notice:  Undefined variable: row in /home/cityofan/public_html/potpis.php on line 35
[09-Nov-2014 23:45:57 Europe/Zagreb] PHP Notice:  Undefined variable: row in /home/cityofan/public_html/potpis.php on line 36
[09-Nov-2014 23:45:57 Europe/Zagreb] PHP Warning:  imagettftext() [<a href='function.imagettftext'>function.imagettftext</a>]: Could not find/open font in /home/cityofan/public_html/potpis.php on line 57
[09-Nov-2014 23:45:57 Europe/Zagreb] PHP Warning:  imagettftext() [<a href='function.imagettftext'>function.imagettftext</a>]: Could not find/open font in /home/cityofan/public_html/potpis.php on line 58
[09-Nov-2014 23:45:57 Europe/Zagreb] PHP Warning:  imagettftext() [<a href='function.imagettftext'>function.imagettftext</a>]: Could not find/open font in /home/cityofan/public_html/potpis.php on line 61

Znači kod je isti kao i prije, ništa nisam mjenjao ali se ovo nenadano pojavilo.

.NoName.

Šta si pokušao gde napraviti?

I šta je u liniji 34,35,36... i ostalim što izbacuje grešku?

Da li ti se potpisi skladište negde kao slike ili tako nešto? Proveri foldere i da im staviš dozvole 777

Takođe ako hoćeš pošalji fajl da vidim šta ima u njemu.

Možda bi ti i hosting podrška mogla pomoći jer mislim da je to do podešavanja servera, php-a...

no-one

Quote from: .NoName. on November 10, 2014, 07:28:17 AM
Šta si pokušao gde napraviti?

Da li ti se potpisi skladište negde kao slike ili tako nešto? Proveri foldere i da im staviš dozvole 777

Takođe ako hoćeš pošalji fajl da vidim šta ima u njemu.

Možda bi ti i hosting podrška mogla pomoći jer mislim da je to do podešavanja servera, php-a...

Dinamični potpis.

Potpis mi je u obliku slike. Poslao sam ti file. :)

.NoName.

Da li si menjao možda šifru baze podataka ili ime?

Ukoliko jesi, imaš u liniji 10,11,12 pa unesi tačne podatke.

Izbacuje li ti neke druge greške kada praviš taj potpis?

Takođe, gde je taj fajl includovan? Koji fajl ga čita?

Još nešto, imaš u tom fajlu da pronađeš

WHERE `id_member` = '$korisnikov_id'

Probaj to zameniti sa

WHERE `id_member` = ' '

Tu gde je prazno, unesi svoj ID. Pa vidi hoće li raditi i izbacivati tvoje ime, postove.

no-one

Quote from: .NoName. on November 10, 2014, 12:15:17 PM
Da li si menjao možda šifru baze podataka ili ime?

Ukoliko jesi, imaš u liniji 10,11,12 pa unesi tačne podatke.

Izbacuje li ti neke druge greške kada praviš taj potpis?

Takođe, gde je taj fajl includovan? Koji fajl ga čita?

Još nešto, imaš u tom fajlu da pronađeš

WHERE `id_member` = '$korisnikov_id'

Probaj to zameniti sa

WHERE `id_member` = ' '

Tu gde je prazno, unesi svoj ID. Pa vidi hoće li raditi i izbacivati tvoje ime, postove.

Stavio sam sve svoje podatke točno inaće bi mi izbacivao error. Znači da je dobro povezano.

Probao sam ubacit svoj ID i opet je isto tj. ne radi.

Ovo je zadnji error koji mi je izbacilo:
Quote[10-Nov-2014 18:17:28 Europe/Zagreb] PHP Notice:  Undefined variable: rezultat in /home/xxx/public_html/potpis.php on line 32
[10-Nov-2014 18:17:28 Europe/Zagreb] PHP Warning:  mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/xxx/public_html/potpis.php on line 32
[10-Nov-2014 18:17:28 Europe/Zagreb] PHP Notice:  Undefined variable: row in /home/xxx/public_html/potpis.php on line 34
[10-Nov-2014 18:17:28 Europe/Zagreb] PHP Notice:  Undefined variable: row in /home/xxx/public_html/potpis.php on line 35
[10-Nov-2014 18:17:28 Europe/Zagreb] PHP Notice:  Undefined variable: row in /home/xxx/public_html/potpis.php on line 36

QuoteTakođe, gde je taj fajl includovan? Koji fajl ga čita?

Ne znam točno na što misliš ali imam potpis.php, potpis.png(slika) i font. Sve ostalo možeš vidjeti u kodu.

Radio sam po ovom tutorialu - http://www.balkan-smf.com/forum/index.php?topic=10059.0

Pred neko vrijeme mi je sve radilo, a sad ne radi.

no-one

btw. zaboravio sam nadodat da sam poslao upit hosteru.

.NoName.

Poslao sam ti fajl, izbacio jedan deo koda pa javi radi li.
Ako ne radi, onda ću promeniti sve...

.NoName.

Da ne idemo po pp, možda se neko ovde javi jer ne znam...
Ne mogu ovako odoka, ali mogu ti reći da ti ne učitava iz baze ono što se traži...

$ime = $row['real_name']; // KORISNIKOVO TRENUTNO IME
$postovi = $row['posts']; // POSTOVI
$grupe = $row['id_group']; // GRUPA 


Tu izbacuje grešku, error kaže da neućitava $row['real_name']; itd...

Advertisement: