Zeznuo sam jezik na forumu

Started by NeBeDab, November 13, 2014, 09:04:34 AM

Previous topic - Next topic

NeBeDab

Slucajno sam umesto skini klikno na konvertuj u utf-8 bazu i sad... sad sve sto je pisano na cilrilici ili sa č, š, ć itd slovima ne vidi se nego ima hjeroglife :/ Je l postoji neki nacin da to vratim sve na staro :D Da svi postovi opet budu kako valja :D ?

Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

valter071

#2
Da ne otvaram novu temu a tice se jezika...Naime, instalirao sam Srb i Hrv jezik na forum i prilikom odabira jednog od njih neki se postovi na temama uopste ne vide dok kad se vrati na Eng uredno se prikazu...smf 2.0.9 a tema je Lucid Dreams

Ovako to izgleda...






valter071

citajuci temu http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=442467.0 vidim da neki imaju problema sa konvertovanjem baze u utf-8 pa rekoh da i ja probam, mozda je to "rjesenje" mog problema iz prethodnog posta i dobijem sledece...


Dzonny

Ljudi, nemojte olako koristiti ovu opciju, nije namenjena univerzalnom rešavanju problema već konkretnom problemu koji još postoji na starijim verzijama foruma koji nisu po defaultu utf-8. 

Da li možeš da pristupiš admin panelu foruma? Možeš li da pokreneš fix and repair errors?
Ako je odgovor na ova dva pitanja negativan, kopiraj nam tu liniju iz tog fajla gde je prikazana greška.
Koliko vidim problem je što nema default vrednosti, treba da bude NOT NULL default 0

valter071

Mogu da pristupim i da pokrenem i kaze da je sve ok...



linija


Dzonny

Imaš li još uvek problem?
Nemam sad mnogo vremena da gledam kodove, probaj da ubaciš originalni ManageMaintenance.php fajl i vidi da li i dalje prijavljuje grešku.

valter071

Da, jos uvijek imam problem...Pokusam pa javim...

valter071


Dzonny

A gde ti se tačno javlja ta greška? Na indexu foruma ili kad odeš na neku posebnu stranicu, u temama, privatnim porukama, u admin panelu?
Zakači i listu modova da vidimo.

valter071

Quote from: Dzonny on February 07, 2015, 05:48:01 PM
A gde ti se tačno javlja ta greška? Na indexu foruma ili kad odeš na neku posebnu stranicu, u temama, privatnim porukama, u admin panelu?
Zakači i listu modova da vidimo.

koliko sam primjetio samo u temama i privatnim porukama...jednostavno kad se prebaci na Srp ili Hrv desi se da nestane naziv teme ili da nema posta (slika 2) a kad prebacim na Eng sve prikazuje normalno (slika 3)


Dzonny

Opa, čekaj, znači ti pričaš  sada o jeziku foruma? Znači ako izabereš srpski jezik na forumu postovi ti nestanu, a inače ako je na eng sve se vidi lepo?
Ako je to u pitanju, to nema veze sa temom o kojoj smo diskutovali na početku teme - a to je sam sadržaj foruma, odnosno unosi u bazi koji se mogu poremetiti prilikom konverzije u/iz utf-8 seta, i u tom slučaju prikaz sadržaja na forumu ne zavisi od odabira jezika.

Ako sam u pravu onda pogledaj pažljivo jezičke pakete koji ti prave problem, error log, probaj i da reinstaliraš jezičke pakete (ali vodi računa jer će ti onda nestati stringovi svih modifikacija koje si instalirao pa ih moraš ručno unositi).

valter071

@Dzonny hvala ti na pomoci, rijesio sam...Stid me je da kazem u cemu je bio "problem"  :)

Dzonny

Quote from: valter071 on February 15, 2015, 02:09:12 PM
@Dzonny hvala ti na pomoci, rijesio sam...Stid me je da kazem u cemu je bio "problem"  :)
Nema na čemu, drago mi je da si uspeo da rešiš problem, to je najvažnije! :)

Ma nema šta da te bude stid, svi smo ovde tu da naučimo nešto i pomognemo jedni drugima, onaj ko radi - on i greši, onaj ko kaže suprotno laže :)
Ali ne moraš da napišeš naravno, kao što rekoh najbitnije je da sad sve radi ok!

Označavam temu rešenom.

valter071

Na stid sam vise mislio figurativno  :) a problem je nastao kad sam trazio koji jezicki paket instalirati te sam vecinom nailazio na teme da ako hocu da mi se prikazuje čćžš moram instalirati UTF-8 (slika 1/YES).Medjutim, citajuci tvoj post podjem da izbrisem jezike i primjetim da ISO nije isti (slika 2) te instaliram drugi paket, provjerim i vidim da sve radi kako treba...Bar za sada  :D U svakom slucaju jos jednom hvala na strpljenju...




Advertisement: