News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SMF 2.1 Beta 1 Yayımlandı

Started by Antes, November 21, 2014, 10:43:32 AM

Previous topic - Next topic

Seyit replikacep.com

Veritabanını ve Veriyi UTF-8'e Dönüştür dedigimde 

Veritabanı Hatası
Duplicate entry 'a-8768' for key 'PRIMARY'
Dosya: /home/bilir/public_html/Sources/ManageMaintenance.php
Satır: 680

böyle hata alıyoruz 

ben gördügüm hataları bu konuda belirtmeye devam edecegim sizin için sıkıntı yoksa tabiki

Antes

Bulduğunuz hataların tamamını yeni bi konu altında belirtmeniz veya bu konu altında belirtmenizin bizim için hiç bir sakıncası yok fakat sizden ricamız, sorunların tamamının biz de yeni olduğu ve şu an için kolay veya zor bir çözümünün olmadığını bilmenizdir.

Son olarak sormak istediğim bi şey var (tahmin ediyorum fakat yine de sormak istiyorum), acaba SMF 2.1 paketini download sitenizden mi aldınız yoksa GitHub üzerinden mi?

Eğer download sayfamız üzerinden aldıysanız rica etsem şu paketi deneyerek (Upgrade.php ve gerekli SQL dosyaları Others klasörü içindedir), sorunları tekrarlamaya çalışırmısınız?

Seyit replikacep.com

indirdim  birazdan sonuçları yazarım

Seyit replikacep.com

degişen bişey olmadı aynı hatalar aynen var

Seyit replikacep.com

antes kardeşim galiba dil dosyasından varsayılan dili ingiliz yaptım hata kalmadı  :)

dil dosyasından bence bitane kontrol ediniz

ISO-8859-9 bundan kaynaklanıyor

ISO-8859-1 bunda sorun yok 

Antes

Acaba Türkçeleştirmek için hangi dosyaları kullandınız?

Seyit replikacep.com

http://download.simplemachines.org/?smflanguages;lang=turkish

burdan indirdim
ISO-8859-1  karekter olarak kullanırsak hata  yok yanlız karekter hatası var

ISO-8859-9 bunu kullanırsak hata günlügünde  hata var ama  karekter hatası  yok

wep sitesi adresi : www.rompark.com  deneme olarak kullanıyorum orayı

istiyorsan   sana bilgileri verebilirim rompark.com un  ?

hataları bizzat kendin görmüş olursun

ingilizcede  hata yok  karekter hatası oluyor ISO-8859-9 yaparsak  diller  dilleri düzenle ISO-8859-9 olarak adını degiştirirsem

karekter hatası gidiyor bu seferde hata günlügü hata basıyor

Antes

Ben yerel de bi kurulum yaptım, UTF8'e dönüştürmede bi sorun almadım. Tabi UTF8'e dönüştürmek bazen bazı özel karakterlerin yanlış gözükmesine neden olmakta. Fakat dünya standardına ulaşmak lazım bi yerde ;)

ISO-8859-1 destekleniyor fakat neden diğerleri desteklenmiyor sistemde onu bilmiyorum, 8859-X (1 dışı) desteklenmediği için sistem otomatik olarak UTF8'e yönlendirme yapıyor ve size bildirim veriyor.

Seyit replikacep.com

umarızki rc sürümünde böyle hatalar olmaz  çünki benim gibi bir çok kişi böyle hatalar alacak  sadece ben degilim  :)

Snrj

sayın antes smf 2.1 betada benimde karşılaştığım bir sorunu size bildiriyim siz geliştirici ekibe bildirirsiniz
örnek olarak bir tane yeni bölüm oluşturun bu bölüme eskiden oluşturduğunuz bir kaç bölümü alt bölüm olarak taşıyınız bu alt bölümler ne yazıkki anasayfada alt bölüm olarak gözükmüyor bu alt bölümlere yazılanlarda yine anasayfa son mesajlarda çıkmıyor
tüm ayarları düzgün yapsanızda forum bakımlarını yapsanızda bu sorun düzelmiyor
bugun veritabanından smf_boards yedeğini alıp notepad++ açıp en son eklediğim bölümü
altta kod içinde (Yeni Bölüm Eski Bölüm) diye belirttim 

INSERT INTO `smf_boards` (`id_board`, `id_cat`, `child_level`, `id_parent`, `board_order`, `id_last_msg`, `id_msg_updated`, `member_groups`, `id_profile`, `name`, `description`, `num_topics`, `num_posts`, `count_posts`, `id_theme`, `override_theme`, `unapproved_posts`, `unapproved_topics`, `redirect`, `deny_member_groups`) VALUES
(239, 1, 0, 0, 1, 0, 13057, '-1,0,2', 1, 'Yeni Bölüm', 'Yeni Bölüm', 0, 0, 0, 1, 0, 0, 0, '', ''),
(168, 1, 1, 239, 3, 13035, 13035, '-1,0,2', 1, 'Eski Bölüm', 'Eski Bölüm', 259, 262, 0, 2, 1, 0, 0, '', ''),

Bu şekilde üste alıp import ettiğimde sorun çözülmüş oldu bu sorun sadece bende oluşmadı başka bir kaç arkadaşta aynı sorunu görmüştüm bu konuyuda geliştirici ekibe bildirirseniz sevinirim iyi forumlar

Engellioto

Arkadaşlar sürüm hakkında gelişmeler ne durumda?

Engellioto

Gelişmeler hakkında iki satır sanırım zor olsa gerek  :-X

Antes

Quote from: Engellioto on February 11, 2015, 06:06:47 PM

Ben geliştirme ekibinin içinde yer alıyorum (resmi olarak pozisyonum Pazarlama), fakat ekip resmi olarak bi yazı yayımlamadıkça bende Türkçe olarak bi şeyler yazamıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam, ilk iletide belirttiğim 2 konu haricinde (+konuda belirtilen) eklenen 2FA (Çift Faktör Giriş) -Facebook/Google'ın kullandığı, şifreniz + telefona sms kod veya maile kod sistemi (Tabi SMF 2.1'de bu iş programlar aracılığı ile yönetiliyor). IE8 desteği kaldırıldı, bunun yerine daha fazla CSS3 özellikler (nth-child vs.) kullanılmaya başlandı.

Açıkçası bu saatten sonra yeni bir özellik düşünmüyoruz, fakat her zaman açık bi kapı bırakmak gerekir, bundan sonra ki süreç hata çözümleri üzerinde olacaktır. :)

Engellioto

Quote from: Antes on February 11, 2015, 06:36:54 PM
Quote from: Engellioto on February 11, 2015, 06:06:47 PM
A
Ben geliştirme ekibinin içinde yer alıyorum (resmi olarak pozisyonum Pazarlama), fakat ekip resmi olarak bi yazı yayımlamadıkça bende Türkçe olarak bi şeyler yazamıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam, ilk iletide belirttiğim 2 konu haricinde (+konuda belirtilen) eklenen 2FA (Çift Faktör Giriş) -Facebook/Google'ın kullandığı, şifreniz + telefona sms kod veya maile kod sistemi (Tabi SMF 2.1'de bu iş programlar aracılığı ile yönetiliyor). IE8 desteği kaldırıldı, bunun yerine daha fazla CSS3 özellikler (nth-child vs.) kullanılmaya başlandı.

Açıkçası bu saatten sonra yeni bir özellik düşünmüyoruz, fakat her zaman açık bi kapı bırakmak gerekir, bundan sonra ki süreç hata çözümleri üzerinde olacaktır. :)

Açlklamadan dolayl çok teşekkür ederim. Gerçekten bu sürümü çok sabırsız bir şekilde bekleyenlerden biriyim.

Backesc

Hata türü: Cron
Undefined index: msg_quote

hatalı satır olarak bunu gösteriyor,

if ($prefs[$id]['msg_quote'] & 0x01)

Bir mesaja alıntı yaparak cevap yazıldığında oluyor.

Türkçe Forum

çok yavaş ilerliyor, kötü yanlarından biri bu.

Antes

Seyit replikacep.com

Yaf bu smf nin rc surumu ne zaman cikacak oldugu yerde sayiyor
Hic gelisme yok

Alpay

Antes

Quote from: Alpay on April 12, 2015, 07:39:16 AM
@Antes beta 2 ne zaman =?)

Ne zaman biterse :P paket yöneticisi ile ilgili değişiklikler var biraz sıkıntılı önce onların tam anlamı ile çözülmesi lazım. Sıkıntı hepimizin smfye artırdığı zaman aşırı düştü. Beta 2 için bi sürpriz olabilir ;)

Advertisement: