SMF 2.1 Beta 1 Released

Started by @Bogo, November 24, 2014, 07:17:50 AM

Previous topic - Next topic

@Bogo

Гледам доста подобрения са направени в новата версия SMF 2.1 Beta 1 Released. За сега ще изчакам, че ни ми се иска да бъда откривател на бъгове.

Hristo

Да, има много подобрения и то наистина полезни. Ще има и доста за превеждане...

Иначе лично ти ще имаш доста работа при ъпгрейда, защото новият облик няма много общо със стария, та ако искаш форумът ти да изглежда по същия начин ще имаш работа.

niki690

Изтеглих я наи новата рерсия и се опитах да я инсталирам но на последнат ступка от инсталирането  изкарва  ето тази грешка, [24-Nov-2014 21:53:46] PHP Parse error:  syntax error, unexpected '{' in /home/metaldet/public_html/ahaaa/Sources/Subs-Password.php on line 10

@Bogo

Quote from: Hristo on November 24, 2014, 10:35:56 AM
Иначе лично ти ще имаш доста работа при ъпгрейда, защото новият облик няма много общо със стария, та ако искаш форумът ти да изглежда по същия начин ще имаш работа.

Ице, недей така, че направо ще остана на тази версия  :) майтап си правя мисля си за друг вариант, чиста инсталация на новата версия и прехвърляне на статиите и потребителите. Така направихме с форума на joomla.BG стария го оставихме като архив на поддомейн. Но сигурно ще се пробвам  :) или нов шаблон ще трябва да се прави или да преработвам. :) Ще помагаш. ;)

Quote from: niki690 on November 24, 2014, 03:00:53 PM
Изтеглих я наи новата рерсия и се опитах да я инсталирам но на последнат ступка от инсталирането  изкарва  ето тази грешка, [24-Nov-2014 21:53:46] PHP Parse error:  syntax error, unexpected '{' in /home/metaldet/public_html/ahaaa/Sources/Subs-Password.php on line 10

Трябва да се види каква заявка има на този ред.

@Bogo

@Hristo, има ли някъде демо или да се види новата версия как работи?

Hristo

http://smf21.chelloo.com/
За имане - има, но не е ли най-добре да го инсталираш и да имаш достъп до всичко, за да видиш по-добре промените.

Инсталирай
http://sourceforge.net/projects/wampserver/files/latest/download
Стартирай го (ако ти потрябва за cPanel потребителското име е root парола няма)

Свали 2.1 в X:\wamp\www
В браузъра отиди на http://localhost/X/install.php
(заменяш "Х" със съответния диск или папка)

Инсталирай и си поиграй на воля.


@Bogo

Благодаря ти Hristo, ако има и аз нещо да направя за теб на драго сърце ще ти помогна!

@Bogo

Кога ще излезне финала, че съм си отделил време  :D да правя ъпдейт + вкарване на моите модове. Дано е стабилна версия!  :)

Hristo

Ооо, въобще не очаквам финалната да излезе скоро. Ако излезе догодина ще се учудя. Аз и не я чакам. Чакам да излезят от бета и да влезят в RC версиите и ще инсталирам. Докато са в бета освен, че има доста бъгове има и шанс за значителни промени, а това е неприятно. В кандидатите за финална би трябвало да оправят само бъгове и да не правят големи промени. Проблемът е, че и това не е сигурно, защото преди да излезе 2.0 мина през 5 кандидат-финални и имаше доста, и то значителни промени.

@Bogo

Здравей,

не знам преди, когато правих ъпдейт от версия 1.1.19 минах към 2.04RC  после всички файлове ръчно съм ги ъпдейтвал да стигна до финална версия 2.01, та от беше лесно  :) автоматичен ъпдейт. Та не знам...освен да чакам финал или да рискувам. Христо, ти като направиш тази операция с ъпдейта към RC пиши.

Hristo

Предполагам ръчният ъпгрейд не е бил задължителен, а изцяло твой избор. При мен няма особен проблем, защото ще започна начисто. Чак след това, когато дойдат новите версии е възможно да се получат сакатлами.

@Bogo

Здравей,

не можех да ъпдейтна автоматично,  беше се омазала и то здраво, затова го правих на ръчен режим имах и още един вариант чисто нова инстлация и наливане в новата база от старата  потребители и теми. :) Ти пиши като има някакво развитие по въпроса. :)

Hristo

Живот и здраве - ще пиша.

Advertisement: