core files (core.226519 itd.)

Started by freestyler7, December 01, 2014, 10:39:17 AM

Previous topic - Next topic

freestyler7

Pozdrav. Imam jedan problem... U cepanelu direktorijumu public_html stvorili su mi se neki fajlovi nazivom "core.226519" itd. i problem je u tome sto mi se hard disk napunio, i bas ti fajlovi su velicine po 3mb 10mb 30mb itd. Da li je neko imao slican problem, nadam se da ce te mi pomoci.

Evo slika:


Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

freestyler7


freestyler7

Ja sam danas kontaktirao hosting, i evo sta su mi napisali:

QuotePoštovani,

core fajlove generiše naš server, kao vid error reportinga. To znači da kada vaša skripta generiše sadržaj koji nije moguće interpretirati, output se piše u core fajlovima, kako biste vi kasnije mogli da vidite o čemu se radi. Potvrdujemo da brisanje fajlova neće naštetiti vašem nalogu, ali takodje potvrdjujemo da se ne radi o sigurnosnom propustu na vašem nalogu, već o serverskoj funkciji.

Srdačan pozdrav,

Da li moze neko da mi pojasni ovo malo?

Dzonny

Napisali su ti da ti je sve ok sa nalogom, i da je to normalna praksa da se takvi fajlovi pojavljuju, što je uzrokovano konfiguracijom celog servera na kom ti se sajt nalazi. Znači slobodno sve te core fajlove pobriši a ako želiš pitaj podršku da ti oni nisu potrebni i da mogu da ih isključe i oni bi trebali biti u mogućnost da to i urade.

freestyler7

Ja ih svaki dan brisem, a oni se non-stop kreiraju. I pitao sam ih kad ce prestati da se kreiraju... Evo sta su mi odgovorili:

QuotePoštovani,

navedeni fajlovi se neće kreirati od onoga trenutka kada vaša skripta više ne bude imala problema u funkcionisanju, pa nema ni razloga za prijavljivanjem bilo kakve greške (error reportinga) i njihovo pisanje u core fajlovima.

Predlažemo da pogledate core fajlove i lokalizujete problem u vašoj skripti i otklonite ga. Ukoliko koristite neki CMS (WordPress, Joomla, Drupal, phpBB i td) najverovatnije dolazi do problema u funksionisanju nekog plugina, koji je potrebno identifikovati i isključiti ga.

Core fajlove možete i sami obrisati, s obzirom da oni ne mogu naneti štetu vašem nalogu.

Dzonny

Imaš li nešto u error logu foruma?

freestyler7

Mislis error log - foruma ili sajta?

Dzonny


freestyler7

Evo attachmente ostavio sam ti error logove foruma, sajta i public_html...
Jer core fajlovi najvise mi se stvaraju u temi koja je na sajtu i public_html

Dzonny

Najveći broj grešaka ti je zbog problema sa manjkom memorije.. Znači ako si uklonio .core fajlove taj problem bi trebao za sad biti rešen.
Očisti error logove, za forum idi u admin panel, pa u error log, pa idi na clear all. Zatim malo surfuj forumom i onda pogledaj opet error log. Taj novi error log kopiraj da pogledamo.
Što se tiče WP-a i grešaka iz njega - za to moraš pomoć potražiti na WP support forumu, ali koliko vidim i tu je najveći broj problema zbog manjka memorije. Takođe očisti log pa pogledaj ponovo.
Inače, koju temu koristiš na forumu, i koje modove imaš instalirane?

freestyler7

Tema na forumu je free "Outline" ,a modovi su:

1. Twitter Embed 1.0
2. Quick Spoiler 0.9.4
3. SimpleColorizer    
4. Thank-o-matic 3.0    
5. Ad Managment
6. Social Login    
7. Tapatalk SMF 2.0 RC5/Final Plugin 3.8.0    
8. SMF 2.0.5 Update 1.0    
9. SMF 1.1.20 / 2.0.9 Update 1.0    
10. SMF 2.0.3 Update 1.0
11. SMF 2.0.8 Update 1.0    
12. SMF 2.0.7 Update 1.0    
13. SMF 2.0.4 Update 1.0    
14. SMF 1.1.19 / 2.0.6 Update 1.0    
15. Simple Youtube Video Embedder/BBC 1.1    
16. Show your social networks 4.0

Sto se tice memorije imam prostor od 1.95 GB, a trenutno je zauzeto 429.49 MB

Dzonny

Ok, jesi li očistio error log foruma? Postuj ovde novi kada to uradiš da pogledamo...

freestyler7

Ocistio sam, ali nema da se kreira log za forum... Samo u public_html i u temi koja je na sajtu...

freestyler7

Ima li nekog odgovora? Ja ne znam sta da radim  :-X :-[

Dzonny

Ne možeš ručno kreirati error log. On se puni kada se "trigeruju" određeni okidači na forumu i tada se greške automatski upisuju u error log, pa sam mislio da samo "surfuješ" forumom malo posle čišćenja loga da bi se generisale greške.
Svejedno, kontaktiraj support hostinga povodom ovih grešaka:
PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20100525/pdo.so
PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20100525/pdo_sqlite.so
To može biti uzrokovano pogrešnim php.ini podešavanjima, ostavljanjem slobodnog prostora (space) u nekim funkcijama itd, to oni najbolje da pogledaju.
I kao što rekoh, reci im da ti potpuno isključe generisanje core dump fajlova, i da ih pre toga pogledaju da vide ima li grešaka koje oni trebaju rešiti, pošto si pretpostavljam na shared hostu.

freestyler7

Core fajlovi su nestali, vec nedelju dana se ne pojavljaju. Sad dal su sami od sebe nestali ili ih je provajder uklonio to ne znam. Hvala sto ste pokusali da mi pomognete...

Advertisement: