News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Ne radi: Convert HTML-entities to UTF-8 characters

Started by user999, December 05, 2014, 11:26:27 AM

Previous topic - Next topic

user999

Jel se kome dogodilo da ne može pomoću opcije na forumu (iz naslova) promijeniti collation na tabelama baze?

Još uvijek imam mix latin1_german2_ci, utf8_bin, utf8_general_ci

Pošto upute o nadogradnji iz smf1.1.20 u smf2.0 nalažu da trebam sve tabele imati u utf8_general_ci kako bih izbjegao probleme sa čćšžđ, ovdje sam kampirao i tražim mali poguranac.

Dzonny

Pozdrav,

Kako ti ne radi ova opcija, kada odeš u admin panelu na tu opciju šta dobijaš? Neku grešku?
Koja ti je tačno verzija foruma?

SaleBrale

Ja imam sledeci problem vezano za ovu temu. Naime, meni su tabele smf_messages, smf_personal_messages i jos nekih desetak tabela u latin1_swedish_ci collation i slova šđžčć u postovima su u oznakama poput Å¡, ć, ž...

Probao sam preko ovog konvertora koji sam postavio u attachmentu da konvertujem bazu, i on zaista promeni collation u utf8_general_ci ali umesto slova i dalje stoje one oznake.

Moze neka pomoc?

Dzonny

Jesi li probao samo da pokreneš konvert iz admin panela? Ako jesi, šta dobiješ?


Dzonny

Često se dešava da se podaci u bazi zaista "prebace" u te karaktere umesto u latinična/ćirilična slova, i tada se gubi mogućnost da se konkvertovanjem popravi situacija, i ti karakteri ostaju takvi. Zato je neophodno voditi računa prilikom konvrta i ne raditi ga više puta uz ručno menjanje colattion-a tabela.
Dakle, ako su ti tabele u bazi već na utf-u general_ci i ako si odradio konvrt, a i dalje ti se prikazuju neartikulisani karakteri - problem je u samim zapisima u bazi. Možeš pogledati direktno u tabeli sa porukama da li imaš š,ć itd ili su ti karakteri kao što si gore napisao. Zavisno od veličine baze možeš ručno koristeći find/replace u text editoru donekle popraviti stanje, ali to ako si siguran da drugačije ne možeš ništa uraditi, zavisno od toga kolika ti je sama baza.

SaleBrale

Da, u bazi stoje ti karaketi umesto slova. Da li postoji neko elegantnije resenje konvertovanja tih znakova u slova umesto editovanja baze u txt editoru posto je baza velika a karaketra ima puno, pored karaktera latinicnih slova ima i cirilicnih i raznih drugih?

Advertisement: