Potrebni saveti za pustanje u rad foruma

Started by Igor.ns, February 03, 2015, 04:39:24 AM

Previous topic - Next topic

Igor.ns

Pozdrav svima,

potrebno je da napravim forum za jednu domacu NGO pa me interesuje sta je potrebno u startu da uradim kako bih napravio kakvu- takvu zastitu.
-Kako da ogranicim velicinu profilnih slicica
-Da li je moguce da one budu predefinisane i da se dodaju same. Npr da se u slici generise prvo slovo imena naloga.
-Na sta je potrebno posebno obratiti paznju.

Hvala na odgovorima.

Venera

Ćao, Igore  :)

Odabrao si vrlo kvalitetnu skriptu za forum.

Veličinu avatara na profilima korisnika podešavaš u Admin panelu/Mogućnosti i opcije. Pogledaj pri dnu stranice, imaš polja za unos visine i širine avatara.

Nije moguće da se na osovu prvog slova korisničkog imena ili na neki sličan način avatari postavljaju sami. Avatare biraju (i treba da biraju) članovi sami iz galerije avatara ili dostavljanjem url-a sa nekog drugog servera ili uploadom sa svog računara. Dobiješ dve-tri grupe avatara po defaultu, a možeš da dodaješ i sam. Ako želiš da ti profili ne budu bez avatara, a član nije odabrao avatar, možeš instalirati mod "Default avatar", pa će svi članovi koji nisu odabrali avatar imati taj, default avatar. Možeš instalirati i mod "Avatar Select on Register", tako da članovi moraju da odaberu avatar pre registracije. Naravno, kasnije mogu da promene, ali neće biti bez avatara. Ovaj mod je ujedno jedna od najboljih, ako ne i najbolja zaštita od spama.

Što se zaštite od spama tiče, dobro je u Admin panel/Bezbednost i zaštita/Zaštita od spama napisati 2-3 pitanja i odgovora za potvrdu, koja će biti laka korisnicima za odgovor, a nisu lako provaljiva od strane spamera. Obično je ova zaštita dovoljna.

Za prvi korak, svakako je najvažnije, posle instalacije SMF foruma uraditi backup baze i backup fajlova, a pre svake instalcije novog moda prvo proveriti da li imamo ispravan backup ili uraditi novi. Tako da svaka greška može da se reši vraćanjem backupa.

Što se korišćenja tiče, SMF je vrlo jednostavna i konforna skripta, a daje mnogo mogućnosti za učenje i ličnu kreativnost korisnika. U ponudi je veliki izbor Tema/Skinova i veliki broj modifikacija za svačiji ukus i potrebe, a sve to besplatno. Sve ostalo što se bezbednosti tiče, rešio je Tim SMF-a, a jako bitno je da odabereš pouzdan hosting, kako ne bi zbog toga možda imao neki problem.

Nadam se da sam dobro shvatila tvoja pitanja i da si dobio korisne informacije.

Srdačan pozdrav i srećno!  :)

Ako bude problema ili nedoumica pri korišćenju, pitaj...  ;)

Igor.ns

Hvala ti puno Venera, informacije su vrlo korisne..

konsultovao sam programere, dizajnere i otprilike imamo jasnu sliku sta i kako.
Razdvojio sam zelje i mogucnosti i sve to smo nekako uklopili u rok
izrade i pustanja foruma u rad.
Iz tvog odgovora sam razumeo da bi dobro bilo predefinisati placeholder sliku ukoliko
se desi da sam korisnik ne odabere slicicu i da se odlucim za odabir slicice odmah po registraciji
korisnickog naloga kako bi forum imao dodatnu zastitu.

Ukoliko postoje neki korisni plugin-i, napisi slobodno koji su pa cu i to uzeti u razmatranje.
U svakom slucaju ova tema ce mi dobro doci ukoliko bude bilo dodatnih pitanja.
Jos jednom hvala  ;)

Advertisement: