News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Smf 2.0.9 Admin Panelinde Tüm Veriler Gelmiyor.

Started by KrAl_BaRmEn, February 25, 2015, 03:03:22 PM

Previous topic - Next topic

KrAl_BaRmEn

Merhaba arkadaşlar,

2 Farklı sunucuda kurulu 2 adet smf 2.0.9 Sürümünde forumu var ancak ikisinde de aynı problem ilk etapta sunucudan kaynaklı bir problem olacağını düşündüm ama iki ayrı sunucuda aynı problemle karşılaşınca smf tabanlı bir problem olduğunu aklıma geldi.

Problemim veri tabanından bazı tex alanları boş geliyor örnek veriyorum ben admin panelinden kategoriler oluşturdum bazı kategorilerde sorun yok kategori ismi gözüküyor ama bazı kategorilerde de kategori ismi gözükmüyor.

Aşağıya örnek resim ekliyorum sanırım resimde ne demek istediğimi daha iyi anlatabilirim.

Bu Problem sadece kategoriler de değil admin panelinde bir çok yerde var üye rütbeleri olsun forum başlık kısmı olsun vesaire vesaire.

RUKZANYA

ISO-8859-9 charset kullanan SMF forumlarda oluyor bu sorun genelde, UTF-8 charset kullanan forumlarda bahsettiğiniz sorun olmuyor ve sanırım bu nedenle bu tür sorunlar yaşanmasın diye UTF-8 charset SMF 2.1 de sabit (değiştirilemez) olacak, ayrıca bu sorun sunucu optimizasyonu ile alakalı diye hatırlıyorum.

KrAl_BaRmEn

Quote from: RUKZANYA on February 25, 2015, 09:00:49 PM
ISO-8859-9 charset kullanan SMF forumlarda oluyor bu sorun genelde, UTF-8 charset kullanan forumlarda bahsettiğiniz sorun olmuyor ve sanırım bu nedenle bu tür sorunlar yaşanmasın diye UTF-8 charset SMF 2.1 de sabit (değiştirilemez) olacak, ayrıca bu sorun sunucu optimizasyonu ile alakalı diye hatırlıyorum.

Forumun dilini utf-8 olarak değiştirirsem Türkçe dil problemi yaşayacağım. Bunun yerine sunucu da ne gibi bir ayar yapmam gerekli olur?

Lazut6178

Aynı sorun bende de var Manşet Haber Sisteminde anasayfada göstereceğim haberlerin başlıklarını giriyorum anasayfada haber başlıkları görünüyor ama adminde haber başlıklarının yazıldığı yere gelince haber başlıkları kısmı boş gözüküyor. Yardımlarınızı bekliyorum...

RUKZANYA

Quote from: KrAl_BaRmEn on February 26, 2015, 03:37:41 PM
Forumun dilini utf-8 olarak değiştirirsem Türkçe dil problemi yaşayacağım. Bunun yerine sunucu da ne gibi bir ayar yapmam gerekli olur?
Hangi ayarların yapılması gerektiğini bilmiyorum maalesef.  :(

KrAl_BaRmEn

Konuyla alakalı bir bilgisi olan var mı? Yardımlarınızı Bekliyorum.

Lazut6178

Emre A.

Default temada 'da aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Lazut6178

default tema kullanıyorum zaten. smf_boards tablosunda sıkıntı olduğunu zannediyorum...

durubay

konu takipteyim aynı sorun bende de var :( sunucu ayarımı v.s bilmiyorum ayrıca iletilerideki linklere tıklanınca yeni pencere de değil sitenin sütünde açılıyorlar :( son zamanlarda yüklediğimi bir iki mod vardı onları kaldırdım orjinal dosyaları ekledim durum yine aynı !!!

KrAl_BaRmEn

Problem hala devam ediyor hangi sunucuya yüklersem o sunucuda bu problemi yaşıyorum. Anlayacağınız sorun sunucularda değil smf sürümünden kaynaklanıyor. Zannediyorsam mysql güncellemesi yapan sunucularda bu problem yaşanıyor. Acil bir çözüm bulmak gerekiyor.

cee山

Aslında sorun şöyle.Büyük ihtimal prety seo mod gibi eklentiler mevcut.Bunlar ekli ve Mysql verileriniz türkçe karakter hatası var.Ama nedense sisteminizde Forum kısmında karakter hatası yok.

Mysql girerek kategori kısmına(board) kısmına giriş yapın.Boş bir kategoriniz varsa ona giriş yaparak Türkçe karakter hatalarını gidererek admin paneline geçin ve  düzenlediğiniz kategoriye bakın sorun düzelmişmi düzelmemiş mi ?

Düzelmemiş ise yedek alın.Praty modu vb.. kaldırın ve tekrar mysql giriş yaparak türkçe karakter hatalarını gidererek bakın.Mysql Charseti dikkat edin.

Böyle biraz deneyin belki denemişsinizdir bilemem.Ben sadece olabilir yapılabilir ve çözüme ulaşma ihtimali olduğu için bu mesajı yazdım.Şuan elimizdeki bir forumdada böyle bir hata var.Ben değişiklikleri mysql yapıyorum.Neyse K.gelsin

Lazut6178

En son şunu farkettim türkçe karakter yazınca yazılar gözükmüyor, türkçe karakter kullanmadım mı yazılar gözüküyor..

Örnek:

"Yeni Üyeler"  yerine "Yeni uyeler" yazınca yazılar gözüküyor

cee山

Şuan bir forum düzeltiyorum aynı sorun burdada var.Eğer yapıcaksan mysql gir yap.Yoksa diper türlü konu vb.. isimleri tekrardan yazman gerekiyor.O dediğini bende fark ettm.

Modları yazarmısın.Bende yazayım karşılaştırak.

1. Customized Profile 2.0 [ Modifikasyonu Yükle ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
2. Like Posts 2.0.3 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
3. Ziyaretciye VB Tipi Konu Bulaniklastirip Uye Ol Mesaji 1.0 [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
4. FullTop5 1.0 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
5. Sitemap 2.2.0 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
6. SCEditor4Smf 0.5.0 [ Modifikasyonu Yükle ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
7. VB Style Board Index 1.9.2 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
8. FantasticSmileys 1.0 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
9. Ultimate Profile 0.9.1 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
10. Alert v.1.0 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
11. nCode Image Resizer 1.4 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
12. Related Topics 1.4 RC1 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
13. Pretty URLs 1.1.2 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
14. Google Tagged 2.0 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
15. Board Icons 1.0 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
16. H1 BBCode 1.1 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
17. SMFPacks Shoutbox 1.0.5 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
18. Seo Hhy 1.1 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
19. Float BBCODE 1.0.2 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
20. Member Color Link 3.1 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]
21. Simple Audio Video Embedder 3.1 [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]

Lazut6178

Modlarla alakalı olduğunu sanmıyorum. Çünkü forumu sıfırtan kurdum ve modları kurmadan aynı hatanın devam ettiğini gördüm. bu arada kullandığım modlar aşağıda...

01. Ad Managment-3.2
02. Add Avatar To Who Is Online Version-1.2
03. Add Facebook Like, Tweet, and Google +1-1.0.3a
04. Aeva Media-1.4w
05. AJAX Recent Topics-1.1
06. Aligned and Bilateral Child Boards-1.5
07. Alternate User Posting-1.0.1
08. Avatar on Member List-2.0
09. Board-color-and-icons-1.1
10. cb|Emailogin-0.63
11. Contact Page-3.2
12. Count unread replies 2.0-2.0
13. Curve_centered_menu-1.4
14. Customized Profile-2.0
15. Default Avatar 2.3
16. E-Arcade 2rc1
17. Enhanced Dropdown 1.3
18. Float BBCODE 1.0.2
19. Full Top 10 Stats-1.0
20. Global Headers Footers -2.0.1
21. Google Analytics Code 1.4
22. Google Tagged 2.0
23. Highslide 4 SMF 0.5e
24. Justify BBCode 2.3.2
25. JW Player 1.2
26. Konuyu Okumus Olanlar Modu 2.0
27. MetaTags Modification 2.0.2
28. Mobile Device Detect 0.2.2
29. nCode Image Resizer 1.4
30. Page Management 1.4
31. PmSpy 2.0 2.0
32. Popos Smiley 1.0
33. SA Facebook 2.0.3
34. Sayfa Numarasi 1.0
35. Show your social networks-4.0
36. Similar Topics -0.6
37. SimplePortal -2.3.6
38. SimplePortal - Turkish-2.3.5
39. Smf Beğen Modu-1.0
40. SMF Staff Page 1.7
41. Sortable Packages (and Installed Time) 1.3.5
42. Stop Spammer 2.3.9
43. Users Online Today 2.1
44. VBBIS - VBulletin Board Index Style 1.9.3
45. View Single Post 2.0.9
46. View Voters at Polls 1.0
47. Vimeo Embedder BBC Mod 2.2
48. Welcome Back

durubay

Quote from: Lazut6178 on April 14, 2015, 11:15:15 AM
En son şunu farkettim türkçe karakter yazınca yazılar gözükmüyor, türkçe karakter kullanmadım mı yazılar gözüküyor..

Örnek:

"Yeni Üyeler"  yerine "Yeni uyeler" yazınca yazılar gözüküyor

durubay

Bu sorunu sadece biz mi yaşıyoruz türkçe karakterler de sorun var :(

CİHAD_EHLİ

sorunu yaşayan çokta çözümü bulan yok ..çözüm diye sunulanlar hep deneme yanılma yöntemiyle çözülmüş..daha doğrusu onlarda nasıl çözdüklerine tam vakıf değiller.

bolubeyi61

dbnizin yedeğinidoğru alıp doğru geri yüklerseniz sıkıntı olmaz. mysqldumper kullanın.

Advertisement: