News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Mail Gelmiyor

Started by Flowstein, April 17, 2015, 05:56:12 PM

Previous topic - Next topic

Flowstein

Yeni üye olduğunda veya şifremi unuttum yaptığında mail gelmiyor. Ne yapmalıyım?

RUKZANYA

Hosting paneli üzerinden bir e-posta adresi oluştur, oluşturduğun e-posta adresini ve şifresini not alıp aşağıdaki anlatımı takip et.

Yönetim / Özellikler ve Seçenekler / Bakım / E-Posta / Ayarlar sayfasını aç.

E-Posta türü: SMTP yi seç
SMTP sunucusu: Bu alana SMTP sunucusunun adresini gir, örneğin mail.siteadı.com.
SMTP bağlantı noktası:  Bu alana SMTP sunucusunun portunu gir, genelde 587 dir sorun çıkarsa 465 ya da 25 i dene.
SMTP kullanıcı adı: Bu alana oluşturduğun e-posta adresini gir, örneğin [email protected]
SMTP şifresi:   Bu alana oluşturduğun e-posta adresinin şifresini gir, örneğin xxxx.
Ardından kaydet butonuna tıkla...

Flowstein

sitemin smtp adresini nerden bulucam?

Flowstein

yaptım ama aynı sorun hala devam ediyor.

RUKZANYA

Hangi hosting firmasını kullanıyorsan o firmaya sormalısın SMTP sunucu adresini ve port numarasını.
Bu arada cPanel mi hosting yönetim panelin?

Flowstein

RUKZANYA

cPanel e gir, E-posta Hesaplarına tıkla, açılan sayfada oluşturduğun e-posta hesabının yanındaki Daha Fazlaya tıkla ve ardından E-Posta İstemcisini Yapılandıra tıkla, açılan sayfadaki Elle Ayarlar kısmının hemen alt kısmındaki Giden Sunucu alanında SMTP sunucu adresini ve port numarasını görebilirsin, önce sol taraftaki bilgileri dene olmaz ise sağ taraftaki bilgileri.

Flowstein

Dediğiniz ayarları denedim. Sonuç yine aynı. networks-tools 'dan e-mail .dns ve look' a baktım sıkıntı gözükmüyor skype adresimi altta veriyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

facebook: semihesenone

RUKZANYA

Dediklerimi doğru yaptıysan sorun büyük ihtimal sunucudadır (e-posta gönderimi v.s kapalıdır), skype v.b. hesaplarım var fakat kullanmıyorum, SMF PM ya da forum yoluyla benimle iletişime geçebilirsin, basit konularda elimden geldiğince yardımcı olurum.

Seyit replikacep.com

Sorun sunucunuzda olabilir spam olarak gitmiyodur
Benimde basima gelmisti

Advertisement: