News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Yeni Smf Forum Kurma Ve sonrasında yapılması Gerekenler

Started by ogets, April 23, 2015, 01:47:21 AM

Previous topic - Next topic

ogets

Merhaba Arkadaşlar , yeni smf forum kuranların. Mutlaka ama mutlaka yapması gerekenler nelerdir ?

Kurmamız Gereken EKLENTİ ler ?

Modifikasyonlar ?

Nerelere kayıt yapılmalıdır ? (google yandex vs)

kullandığımız temanın css kodlarını Dreamwevar da düzeltebiliyor muyuz ?

En üst kısımda bulunan banner gibi default core tema da onun arka plan rengi nerden değişiyor ?

Kendi forum sayfamı yeni kurdum bu konularda yardımcı olunmasını rica ederim.
Herkes e başarılı bir gün dilerim.

forum sitem. (muhendisiz.biz/forum)

cee山

Quote from: ogets on April 23, 2015, 01:47:21 AM
1 - Merhaba Arkadaşlar , yeni smf forum kuranların. Mutlaka ama mutlaka yapması gerekenler nelerdir ?
2 - Kurmamız Gereken EKLENTİ ler ?
3 - Modifikasyonlar ?
4 - Nerelere kayıt yapılmalıdır ? (google yandex vs)
5 - kullandığımız temanın css kodlarını Dreamwevar da düzeltebiliyor muyuz ?
6 - En üst kısımda bulunan banner gibi default core tema da onun arka plan rengi nerden değişiyor ?
1 - pass
2 - Tavsiye mod yok.İhtiyacına göre mod vardır.http://custom.simplemachines.org/mods/ Araştırıp ihtiyacınıza göre modları kurun.
3 - Mod ve modi aynı şeylerdir.Sadece modide kodları siz eklersiniz tabi kaldırmak istediğinizdede aynı şeklde siz kaldırırsınız.İyi bir bilgi sahibi değilseniz hiç uraşmayın.
4 - Google webmaster , bing , yandex vb.. tüm arama sistemlerine kayıt olun ve sitemap'ınızı gönderin.(Eklenti bölümünde sitemap aratarak istediğiniz bilgiye ulaşıcaksınız.)
5 - not defterinden bile değiştirebilirsiniz Dw vb.. programla işinizi daha hızlı yapmak için üretilmiştir.
6 - Bu css bilgi dahiline girer Css öğrenmeye başlayın.
Temanızın index.css açın ve body {background : (Arkaplanrengi)} yaparak renk değişikliği yapabilirsiniz.K.gelsin.

ogets

Teşekkür ederim. Biraz css biliyorum. Bunun dışında ilk maddedi pass? password ?? neyi kastettniz acaba?

cee山

ogets

CeeMoo :). teşekkür ederim. Yanlız bişey daha sormak istiyorum. Google bot  muhendisiz.biz/forum [nofollow] da sürekli . Sürekli konulara bakıyor Günde 100 kez giriyor foruma vs lakin indexlemiyor konuları ? napmam lazım ? sitemap yolladım google kaıt yaptım. Muhendislik formu netice itibariyle ders notu vs vs programlar sinav soruları vs paylaşıyorum. Özgün içerik furyası tutturmus gidiyor ama ben forumda öyle bi durum yok. Bunun dışında  google driver a yüklüyorum notları ve oradan forum da link veriyorum lakin idnirmek isteyen arkadaş izin gerektiyor ? bana mail geliyr izin ver vs die ? toplu bi çözümü var mı bunun ?? yardımların için teşekkür ederim tekrar.

Antes

Indexleme sürecini çok aceleye getirtmeyin, cezaya düşersiniz. Biraz zaman verin, daha hızlı ziyaretçi çekmek için sitenizin içeriğini ziyaretçilere açın ve sosyal medya da paylaşın.

ogets

Merhaba Antes , aslında pek aceleci değilim lakin sürekli forumda dolaşması garip geliyor okadar. Cezaya düşmek tamam olarak nedir ?
Ayrıca google driverdan get link ile link alıp siteye koyuyorum, Lakin birileri tıklayınca bana izin maili geliyor ? direk indirebilmeleri için nasıl yapmalıyım ?  Yardımlarınız için teşekkürler

cee山

site:http://siteniz yazarak google aramasında hangi sayfalarınızın indexlendiğini görebilirsiniz diğer türlü siz sitemap.xml atmış ve google bunu kabul etmişse o konuda artık yapıcak birşeyiniz yok.

Sitenizi google sevdirmek için : Sitenizin google istediği şekilde kodlanmış(modern HTML5-Css3) ve son zamanlarda responsive yani duyarlı tema olayını benimsemelisiniz.

Diğer türlü ise insanların google nasıl aramalar yaptığına dikkat etmelisiniz mesela : smf mod ekleme   Diye arayan bir kişiye  smf plugin ekleme göstermeniz zordur İnsanların düşüncelerini ve araştırmalarını kavradıktan sonra sitedeki başlıklarınızı o şekilde düzenleyin.

İndirme için ise Sanırsam Yandex.Disk istediğinizi verebilir olmaz ise DropBox olabilir.Olmaz ise bide torrent olayını bir araştırın işinize yarıyacaktır :)

Diğer türlü bide sitenizi belli arkadaşlarınıza tenbih edin onlar haftada 3 - 4 gün girip gezsinler Google bu işi sever.

Bing,Yandex vb.. arama motorlarını unutmayın.Mesela biz siteyi yandex tanıttık türk pazarında yandex seviyesi iyi  belli bir zaman sonra yandexden gelenler google geçti.

Şimdien K.gelsin.Antes ustanın dediğini ben tam bilmiyorum araştırmanız gerekebilir.Sanırsam bu haber sitelerin kandırmaca başlıkları olabilir.

ogets

CeeMoo ellerine sağlık, çok açıklayıcı oldun. Hayırlı günler. Bu başliğim umarım kapatılmaz aklıma geldikçe soruları burada paylaşmak istiyorum.

Antes

Şu konuda tam bilgim yok fakat söylenen şu yönde, "responsive (ya da mobil) olarak sitenizi güçlendirirseniz sadece mobil (telefon/tablet) tabanlı aramalarda üst sıraya çıkarsınız, onun haricinde genel (masaüstü) performansınızda bir değişiklik olmaz".

Şu anda aktif bir sitem olmadığı için bu konuyu birinci elden deneme veya istatistiğini takip etme imkanım olmuyor, yine de aklınızda bulunsun istedim. Yukarı da altıntı yaptığım kişi ciddi anlamda büyük bir internetten pazarlama (veya webmaster) sitesinin sahibidir.

cee山

Dediğiniz doğru Antes.Zaten kullanıcı gelirse masaüstündede sitenizin değeri artar mantık olarak aynı.Şimdiden K.gelsin

tarantula901

Nisanda google yeni bir güncelleme ile responsive yani tüm cihaz uyumluluğu sitenizin olması siteniz için bir + olur.

Kurulması gereken eklentiler.

Sitenizin gidişatına göre modul kullanın aşırı modul kullanmayın ve gereksiz modul sitenizin düzgün çalışmaması ve kasmasına neden olabilir.

google sitenizi kayıt yapın google.com/sitemaps kısmına sitemap yolunu ekleyin.

ogets

Merhaba tarantula901 sitem forum sitesi netice olarak. bu bağlamda düşünürseniz ne gibi eklentiler gerekli olabilir ? Smf konusunda cok yeniyim ve eklenti vs cok az biliyorum. 
muhendisiz.biz/forum

Antes

Curve (varsayılan) tema için responsive modu yayımladık, konusunu açmayı unuttum yoğunluktan dolayı, en kısa sürede size o konuyu da açmış olurum. Şimdilik mod sitesinden "Responsive Curve" diye aratarak indirip inceleyebilirsiniz.

ogets

Antes bu core temasınında sanırım mobil uyumlulugu var.

ogets

Merhabalar tekrardan Arkadaşlar üye olanlara aktivasyon kodu gitmiyor ? sunucuyla alakalı sorun vs diye yazanlar olmustu ? lakin ben çözemedim olayı hosting aldıgım yere danıstıgımda smpt gibi bişey söyledi ? Birileri beni aydınlatabilir mi ?

ciksinan

Advertisement: