Smf 2.0.9 aktivasyon mail sorunu ve çözümü

Started by ogets, April 26, 2015, 03:53:24 AM

Previous topic - Next topic

ogets

Merhaba arkadaşlar ,  başlıkta da belirtiğim gibi var olan sorunuma kendim çözüm getirdim ve paylaşmak istiyorum , özellikle smf ile yeni tanışanların başlıca problemlerinden biri aktivasyon mailinin gelmemesi, şifre sıfırlama vs de sorun yaşanmasi, forum içerisinde özel iletilerin gönderilmemesi.Bu konuyu daha önceden anlatmiş olanlar olabilir , kendilerine teşekkür ederim muhakkak ki bu sorunu çözmemde yardımları olmustur.

Oncelikli olarak Kullandığınız hosting saglayıcınız dan giriş yapıp kontrol paneline ulaşmalısınız
Kontrol paneline ulaştıktan sonra C panel e girin
Ardından menuda bulunan hostingler domainler ftp vs gibi alanda Eposta gibi bir bölüm bulunur.
E posta bölümünü seçtikten sonra yeni bir eposta kurmanızı tavsiye ederim. ornek : [email protected] ([email protected] vs oluyor.)
Kurdugunuz eposta adresi ile şifresini unutmuyoruz.
Ardından forum' sayfamıza admin yada tam yetkili giriş yapıyoruz.
Sonra Yönetim > bakim > e posta ayarları diyoruz karşımıza yeni bir ayarlama sayfası cıkıcak.

Eposta türü : smtp
Smtp sunucusu : smtp.muhendisiz.biz [nofollow] ( smtp.siteadınız.com [nofollow] /net vs)
Smtp bağlanti noktası : 587
Smtp kullanıcı adı :d [email protected] ( sizin kurdugunuz eposta adresi)
şifre yi de yazdıktan sonra kaydet yapıyoruz.

Tüm bunlardan sonra
Tekrar yönetim > yapılandırma > Sunucu ayarları > genel i tıklıyoruz.
Site Yöneticisinin Adresi kısmına kısmına kendi kurdugumuz eposta adresini yazıyoruz ve tamam diyoruz.
HEPSi bu kadar. Özellikle son anlttığım kısmını forumda bulamadığım için başlığı buraya açtım.
:) umarım yararlı olmustur.

www.muhendisiz.biz/forum

CİHAD_EHLİ

zaten normal e posta kurulumuda böyle oluyor..bu neye çözümki..

cee山

Quote from: CİHAD_EHLİ on April 27, 2015, 08:57:50 PM
zaten normal e posta kurulumuda böyle oluyor..bu neye çözümki..
Eskiden direk php mail(meil) sistemi kullanılıyordu açık üzerine böyle yollar çıktı bu normal kurulum değil yani kurulumu olmaması gereken bir işlev.

ogets

Cihad ehli , merhaba ceemoo 'nun da dediği gibi smf 2.0.9 kurdugumuz da bu ayar yapılmadığı taktir de aktivasyon mail i gelmiyor.

ErtugrulBEKTIK

Allah razı olsun kardeş çok yardımcı oldu. Dediklerinin aynısını yaptım fakat olmadı. Host la iletişime geçtim smtp.siteadı.com değil de mail.siteadı.com şeklinde yapmam gerektiğini söylediler. Sonra yapınca düzeldi. Yani tıpkı burdaki gibi yapıpta olmuyo diyen arkadaşlar varsa benim yaptığım gibi yapsın.

kaliteciler

Türkiyenin bütün kalitecileri burada
www.kaliteciler.com

Web.Developer

Sesli Sohbet [nofollow]

Advertisement: