News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Sorry, SMF was unable to connect to the database. HATASI

Started by ogets, April 27, 2015, 06:46:32 AM

Previous topic - Next topic

ogets

Merhaba Arkadaşlar başlıkta da belirtiğim gibi bu hatayı alıyorum. Dün itibariyle kendiliğinden oluşan bir hata , herhangi bir dosyada ayar vs değişiklik yapmadım. Saatlerdir araştırıyorum ama bi netice alamadım. Hosting firmasına ticket oluşturdum ilk etapta SQL sunucu da sorun var reset attık vs dediler ,1 saate düzelir dediler ama 10 saattir hala aynı sorun. Ariyorum söyluyorum yazılımsal hata oldugunu söyluyorlar ? bunun kesin çözmünü bilen var mı ? Yardım lütfen.

Ayrıca netten buldugum kadarıyla settings.php ve settings_bak.php dosyalarına bakın aynı olsun şifreler vs diorlar benim iki dosyada da password , username vs boş hiç bişi yazmıyor karşılarında.

Yardım bekliyorum.İyi günler

cee山

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=112201.0   şunu kullan işini görür ama tam ne yapmışlar belirtsinler.Ona göre smf neye bağlanıcağınızı bilin.

MySQL 4.0.18 or higher (at least 4.1.0 would be better) and PHP MySQL client API version 4.0.18 or higher.
    PostgreSQL 8.0 or higher.
    SQLite 1.x - 2.x.

ogets

cee山

Quote from: ogets on April 27, 2015, 09:56:23 AM
Malesef hala çözemedim sorunu. CeeMoo
Size ne dediler o önemli Smf ben veritabanına bağlanamıyorum diyor.

Not:Başka cevap gelmez ise söylediklerimi denersiniz.

Öncelikle forum dosyaları ve db yediğini alınız.

Daha sonra forumu full silin ve sıfır kurulumu tekrar aynı dizine atın daha sonra verdiğim linkdeki ayarlari_onar.php çalıştrın ve var olan Db yolunu (diğer ayarlarıda unutmayın) belirtin.

Bu işlem tum modları silicektir smf sıfır kurulum olucak sadece gerekli olan konu üye vb. çeker.Modları tekrar görmek isterseniz eski forum dosyasında pack olucak onun içindekileri yeni forum pack içine atın ve smf admin panelden modlarınızı kurabilirsiniz.

Bu anlattığım işlemi sisteminizi silmeden farklı bir klasördede uygulayabilirsiniz.
Yani forumunuz www....../forum
Şöyle yapsanızda fark etmez www..../forum/deneme

Yapıcağınız işlemler hiç bir şekilde veritabanınızı etkilememektedir.Sadece var olan smf yollarını düzeltmeniz ile ilgilidir bütün bilgiler mysql ama php çekmedikçe göremezsiniz.K.gelsin.(Yakın zamanda denenmiştir.)

Advertisement: