News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Dizine Eklenen Link Sayısı Azalıyor

Started by medeniyetmuhendisi, June 15, 2015, 01:34:37 PM

Previous topic - Next topic

medeniyetmuhendisi

Selamlar google webmaster la alakalı sorunum aslında,

dizine eklenen link sayısı hergün 10 ar 20 şer azalıyor... Bir kez daha olmuştu bu durum ama bir hafta içinde sorun kendiliğinden düzelmişti ve yeniden artmaya başlamıştı..

ancak bu sefer 1.5 ayı geçti hala düzelmedi ve azalmaya devam ediyor başlarda düzelir diye bekledim ama sorun hala devam ediyor.. Dizine eklenen linkler sıfıra yaklaşıyor hergün bu gidişle googleda kayıtlı link kalmayacak :D

Bu sorun neyden kaynaklanıyor yada daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu. Nasıl düzeltilir. bilgisi olan var mı acaba?

RUKZANYA

Merhaba, sitenin medeniyetmuhendisleri.com olduğunu varsayarak yorumluyorum, gördüğüm kadarıyla sitenin tüm sayfalarına noindex meta etiketini eklemişsin, noindex meta etiketini sitenden kaldırırsan arama motorlarından sitenin silinen sayfaları bir süre sonra arama motorlarının dizinine tekrar eklenir.

medeniyetmuhendisi

Quote from: RUKZANYA on June 15, 2015, 06:11:20 PM
Merhaba, sitenin medeniyetmuhendisleri.com [nofollow] olduğunu varsayarak yorumluyorum, gördüğüm kadarıyla sitenin tüm sayfalarına noindex meta etiketini eklemişsin, noindex meta etiketini sitenden kaldırırsan arama motorlarından sitenin silinen sayfaları bir süre sonra arama motorlarının dizinine tekrar eklenir.

öncelikle net cevabınız için çok teşekkür ederim..

evet medeniyetmuhendisleri.com [nofollow] doğru site, fakat ben sitede hiç bir değişiklik yapmadım yani noindex eklemedim ki daha doğrusu pekte anlamam. noindex meta etiketini nasıl kaldırabilirim?

RUKZANYA

Kullandığınız temanının index.template.php dosyasını açıp noindex etiketlerini arayın, aşağıdaki şekilde görünen noindex etiketi haricinde farklı bir noindex etiketi var ise onu silin.

if (!empty($context['robot_no_index']))
      echo '
   <meta name="robots" content="noindex" />';

İşleme başlamadan önce yedek almayı unutmayın.

medeniyetmuhendisi

index.temlate dosyasını eke ekledim. bahsettiğiniz kod haricidinde herhangi bir noindex kodu bulamadım :S

RUKZANYA

O halde $context['robot_no_index'] yi sonradan eklenmiş bir kod olumsuz yönde etkileyerek işleyişini bozmuş olabilir ve o kodun hangisi olduğunu öğrenmek için bir analiz yapılması geriyor ama siz bütçeniz olmadığından ya da insanlara güveniniz olmadığından belki analiz yaptırmak istemeyebilirsiniz bu nedenle ben size kendi mantığımla bir kod yolu çizeyim ve siz istediğiniz yoldan gidin.

Bu benim yolum, kullandığınız temanının index.template.php dosyasını açıp aşağıdaki düzenlemeleri yapın.

Bunu bulun ve silin.
   if (!empty($context['robot_no_index']))
      echo '

Bunu bulup
   if (!empty($context['canonical_url']))
      echo '
   <link rel="canonical" href="', $context['canonical_url'], '" />';

Hemen anlatına bunu ekleyin
   else
      echo '

İşleme başlamadan önce yedek almayı unutmayın.

medeniyetmuhendisi

üstadım önerinizi bugün uygulayıp geri dönüş yapacağım. 2 gündür rahatsızdım giremedim pek. yeni gördüm o yüzden.  sonucu buradan paylaşırım.

RUKZANYA

Advertisement: