Bazı sorularım var

Started by 66osman66, June 19, 2015, 09:27:32 AM

Previous topic - Next topic

66osman66

Kolay gelsin bazı sorularım olacak
1-SMF forumda anlık mesajlaşma için en iyi eklenti hangisidir?

2-Üyeler foruma giriş yaptıklarında tıpkı whatsappta olduğu gibi okunmamış mesajlarının üst ve alt başlıkların yanında yazması mümkün müdür?( örneğin 3 Konudan 12 mesaj gibi)

3-android ve ios uygulaması da yapıp bu özellikler ile birlikte bildirim özelliği de getirebilir miyim?

4-Birden fazla başlığı ilgilendiren bir konu açılacağı zaman bu konunun iki başlıkta birden gözüküp aslında tek bir konu olması mümkün müdür?

5-Bazı smf forumlarda yer alan Son iletiler kısmının başlıklar içerisine yerleştirilmesi yani her bir üst başlık için ayrı ayrı olması mümkün müdür?

6-Üst başlıkta yer alt başlıkların kişiye özel sıralanması mümkün müdür, örneğin şehir isimlerinin yazdığı bir üst başlık düşünelim Ankara'da oturan kişi için Ankara alt başlığı en yukarıda gözükecek, Van'da oturan için Van en üstte gözükecek.

Teşekkürler.

Antes

Yeterince kodlama bilginiz varsa bunların hepsini yapabilirsiniz tabi bunun yanında iOS & Android için gerekli bilgiye de sahip olmanız gerekir.

1) Shoutbox modları mevcuttur, fakat paylaşımlı alanlarda önerilmez.
2) Arama yaparsanız bulabilirsiniz şu anda elimin altında yok (okunmamış konular iletiler sayısı tarzı bi şeydi).
3) Pas
4) Clone Topics işinizi görebilir, inceleyin.
5) ???
6) Kodlama gerektirir.

66osman66

İlginiz için teşekkür ederim.

5."Recent Posts" olarak da geçen siteye girildiğinde genellikle en aşağıda yer alan son iletilerin gösterildiği yerden bahsediyorum

Soru tam olarak şu

Örneğin bu siteyi ele alalım

Özelleştirme kısmına tıkladığımız zaman "Paketler ve Çeviriler" ve "Onaylanmış Temalar" adında iki tane Child board karşımıza çıkıyor.
Bu child boardların içinde birtakım konular açılmış
Bunun haricinde bazı konular direk olarak Özelleştirme"nin içinde de açılmş

Benim yapmak istediğim şey şu
Özelleştirme başlığının altında mesela 10 tane child board olacak
Konular sadece ve sadece o child boardların altında açılabilecek
fakat o 10 tane child boarttaki konulara yazılan son iletiler Özelleştirme içerisinde Recent Post olarak görünecek.

Yani Recent Post'u tüm forumu kapsayacak şekilde değil de Üst Başlıkların içerisine yerleştirerek alanlarını daraltmayı hedefliyorum.

teşekkürler

Antes

hmm... mantıken şöyle yapacaksınız, sorgu yazacaksınız (özel) sadece o bölümler için gerçerli, daha sonra messageindex.template üzerinden sadece o bölüm için özel template oluşturup sorgu sonucunu göstereceksiniz. Mantığı bu fakat benim php özellikle sorgu yazma bilgim çok kısıtlı olduğundan size direkt olarak yardımcı olamıyorum.

66osman66

Bilgilendirme için teşekkürler,

Sorgu yazma hususunda daha geniş bilgiye sahip olan arkadaşlar lütfen desteklerini esirgemesinler, teşekkürler :)

66osman66

Quote from: Antes on June 19, 2015, 10:44:21 AM
2) Arama yaparsanız bulabilirsiniz şu anda elimin altında yok (okunmamış konular iletiler sayısı tarzı bi şeydi).

Aradım fakat bulamadım  :(

66osman66

Bu mod onaylama yetkisi olan kişilerin onaylanmamis mesajlari toplu bir şekilde görmesini sağliyor
Ben bunu kastetmemiştim

66osman66

OverTa[k]e

66osman66

Bu tam olmasa da işimi görür sanırım
Teşekkürler :)

Advertisement: