News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Seo konusunda öneri?

Started by enseran, July 06, 2015, 02:24:19 AM

Previous topic - Next topic

enseran

arkadaşlar merhaba forum işlerine yeni giriyorum tam olarak da eklenti sistemini tanıyamadığım için sizlere sormak durumundayım. Seo kurulumu yapabileceğim basit sade mümkünse türkçe olan bir eklenti var mı acaba? :) bir de siteye sitemap nasıl oluşturabilirim. yardımlarınız için teşekkür ederim. :)

Seyit replikacep.com

Smfall.com bu sitede seo var ve cokta basarili sitemap i zaten seo nun kendisinde var

enseran

Antes

SEO4SMF asla ama asla kullanmayın. Hiç bi garantisi yok.

Eklenti ekip tarafından kontrol edilmemiş bir eklentidir ve bildiğim kadarıyla eklenti mod sitesine gönderilmiyor (?) bi sebebi var değil mi :)

Snrj

pek fazla bir bilgim yok ama zamanında bir kaç kelam karaladığım dökümana bakabilirsin http://smf.konusal.com/index.php?topic=222.0

Emre A.

Simplemachines tarafından yasaklanan bir modun tartışması da biraz saçma değil mi? Forum yazılımına zararı var olarak yazılmıştı (en son İngilizce destek bölümünde)

Onun yerine Pretty URLs önerdiler. O da SMF için pek faydalı bir SEO olmadı. SMF hâlâ SEO 'da biraz geri..

HepSiBiRYaLan

Seo için gerekli bilgiye sahip olursanız forumda ayrı bir kurulum yapmanıza gerek yoktur çünkü seo sadece siteye kurulanlardan oluşmaz.

Erdal1

SEO falan unutun bence, Google Yahoo Bing vs...vs...Parayi veren düdügü calar misali.

Bence kendi haline birakmak gerek, arayan isteyen zaten bulur siteyi.
Bizim Dünyamiz - ELEKTRONIK SIGARA HAKKINDA BÜTÜN BILGILI KONULAR

OverTa[k]e

Benim bildiğim iki tane kaliteli seo var. Biri resmi sitedeki pretty, diğeri ise smfpack'deki seo. Bunun dışındakilerin kaynağı nedir bilmiyorum. Ne derece güvenilir orasıda tartışılır. Ben 6-7 yıldır pretty kullandığım için pretty link yapısından memnunum.

Antes

Nibogo'nun SEO'sunu bende satın aldım, çok kaliteli değil kodlama tabanında. Aynı zamanda SMFPacks SEO'nun içinde ki materyaller hep alıntı, mesela Google Tagged (Yağız...'ın modu) eklentisini kodları vs alınıp yapılmış bi paralı eklenti.

Az çok uğraşırsanız (Google Tagged / Optimus Brave / PrettyURLs) SEO konusunda zaten istediklerinizi fazlasıyla yapmış olursunuz. O saatten sonrası ise kaliteli içerik ihtiyacı olur.

OverTa[k]e

Quote from: Antes on July 15, 2015, 07:46:32 AM
Nibogo'nun SEO'sunu bende satın aldım, çok kaliteli değil kodlama tabanında. Aynı zamanda SMFPacks SEO'nun içinde ki materyaller hep alıntı, mesela Google Tagged (Yağız...'ın modu) eklentisini kodları vs alınıp yapılmış bi paralı eklenti.

Az çok uğraşırsanız (Google Tagged / Optimus Brave / PrettyURLs) SEO konusunda zaten istediklerinizi fazlasıyla yapmış olursunuz. O saatten sonrası ise kaliteli içerik ihtiyacı olur.

Açıkcası bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ancak google tagged bildiğim kadarıyla biraz sorunlu ve fazla tüketim yapıyor. Bazen saçma sayısal vb. şeyleri tag'lıyor.

Antes

Doğrudur, yapımcısı arkadaşın pek vakti yok eklenti ile ilgilenmek için. Kaynak kullanımı ile ilgili sorunların bi kısmını geçen sene çözmüştü. Eğer hala performans sorunları yaşıyorsanız bildirin kendisine iletirim boş bi vaktinde göz atar.

Seyit replikacep.com

Ben hilminin seo sunu kullaniyorum cok cok menmunum sitemi google seviyor link yapisi  mukenmel

Ve acikcasi party dediginiz mod dp yi asiri bir sekilde sisiriyor bu modun neresi iyi sizce  smfall daki seo bence cok basarili  2.1 icinde  zaten adam guncelledi paylasti  seo iyi bence sizin tarafinizdan onaylanmasi cokta onemli degil bence  isteyen kullanir    kullananda degerini 1 yil icinde anlar zaten link yapisi cok onemli

Antes

Quote from: Replikacep on July 17, 2015, 08:16:52 AM
Ben hilminin seo sunu kullaniyorum cok cok menmunum sitemi google seviyor link yapisi  mukenmel

Ve acikcasi party dediginiz mod dp yi asiri bir sekilde sisiriyor bu modun neresi iyi sizce  smfall daki seo bence cok basarili  2.1 icinde  zaten adam guncelledi paylasti  seo iyi bence sizin tarafinizdan onaylanmasi cokta onemli degil bence  isteyen kullanir    kullananda degerini 1 yil icinde anlar zaten link yapisi cok onemli

Bizim tarafımızdan üretilmiş bi yazılımın eklentilerinin bizim tarafımızdan onaylanmasının önemini kavramanız için belli büyüklükte bir sitenizin hacklenmesi gerekiyor. Bu seviyeye geldiğinizde bu konuyu tekrar tartışalım.

Eklentiyi siteye gönderirse ne gibi hatalar ortaya çıkacak bilmiyorum ama sırf SEO olduğu için kabul edilmeyeceğini düşünüyorsanız çok yanlış düşünüyorsunuz.

Emre A.

Simplemachines'in Beta sürümündeki yeniliklerde SEO'ya önem veriyor musunuz Antes?

Antes

Quote from: eмre on July 17, 2015, 12:04:30 PM
Simplemachines'in Beta sürümündeki yeniliklerde SEO'ya önem veriyor musunuz Antes?

Hayır. SMF 3.0 için belki bi şeyler (kesinlik yok - söz olarak almayın).

Emre A.

İlginç. SEO ile birlikte daha iyi yerlere gelebilirdi. SMF 3.0 için çok fazla bir süreç.

Antes

Quote from: eмre on July 17, 2015, 05:41:54 PM
İlginç. SEO ile birlikte daha iyi yerlere gelebilirdi. SMF 3.0 için çok fazla bir süreç.

SMF 2.1 içinde zaten belli başlı düzenlemeler yapıldı SEO için (hmm ufak bi yanlış anlaşılma oldu galiba ben Beta1 > Beta2 sürecini kast etmiştim). Fakat o beklediğiniz SEF vs bu sürüm için olmayacak.

Emre A.

Ben bu BETA 2 sürümünde SEO'ya da önem verirsiniz diye düşündüm.

Antes

SEO alanında bi kaç ufak değişiklik yaptık Alpha sürecinde ve yeterli görülüp o konu kapatıldı. Bu noktadan sonra artık yeni özellikler eklenmeyecek.

Advertisement: