News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Günlük Veritabanı Yedeği

Started by TroubleMaker, July 13, 2015, 01:02:16 PM

Previous topic - Next topic

TroubleMaker

Arkadaşlar dün forumumdaki bir adminin şifresinin çalınması üzerine forumdaki tüm konular vs. silindi. Hostumlada iletişime geçtim günlük veritabanı yedeği almıyolarmış. Neyse olmuşa çare yok. Veritabanının günlük yedegini alan mod yada başka bişiler filan varmı. Yardımlarınızı bekliyorum..

Evo™

Bildiğim kadarıyla mod yok ama Cpanel kullanıyorsanız içerisinde günlük haftalık aylık olarak otomatik yedek alabiliyordunuz. Oraları bir karıştırın isterseniz ayrıca günlük olarak yedek alacağınız kadar aktif bir siteniz var mı bilmiyorum ama aylık veya en azından 2 hafta da bir kendiniz yedeğinizi alıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

OverTa[k]e

Sunucu firmaları haftalık veya aylık yedek alırlar. Hosting ise böyledir ama eğer vps, vds ve dedicated ise firma almak zorunda değil diye biliyorum. Sorumluluk sizdedir. Host dediğinize göre site hiti yüksek değil. Bu yüzden günlük yedek almanız gereksiz, haftalık yedek alsanız kâfidir. Paneliniz cPanel ise otomatik yedek alabilirsiniz.

TroubleMaker

Panelim cPanel degil. Dedigim gibi ticket attım ama onlar yedek almıyonuş. Sizin hostingden kastınız nedir? Ayrıca Hosting olmasıyla hitin düşük olması arasında bağlantı kuramadım.

OverTa[k]e

Quote from: TroubleMaker on July 15, 2015, 06:47:43 AM
Panelim cPanel degil. Dedigim gibi ticket attım ama onlar yedek almıyonuş. Sizin hostingden kastınız nedir? Ayrıca Hosting olmasıyla hitin düşük olması arasında bağlantı kuramadım.

Yedek konusu öyle malesef. Her firma farklılık gösterebilir. Kimisi ekstra olarak ücretli olarak otomatik alabiliyor, kimisi almıyor. Kimi firma ise otomatik ücretsiz aylık yedek alabiliyor. Yedek almak kolay aslında, otomatik birşeye gerek yok. Haftalık kendiniz alabilirsiniz.

Hosting'in kapasitesi bellidir. Size tanınan sınırları geçemezsiniz. Eğer geçerseniz firma size dönüş yapar veya direkt olarak hosting'i durdurabilir. Bu işleyiş firmadan firmaya değişiklik gösterir. Yeni kurulmuş bir forum hosting planı ile başlar, bunda sıkıntı yok. Ancak forumun hiti arttıkça tüketiminizde artacak, dolayısı ile bir süre sonra kullandığınız hosting paketi yetmeyecek. Üst paketlerede geçseniz bir süre dayanabilirsiniz. Bu yüzden vds geçmek zorunda kalırsınız. Belki firma önerebilir zaten şu paketimize geçin diye. Eğer hitiniz yükselmeye devam ederse bir süre sonra kullanılan vds de yetmeyecektir. Üst düzey vds geçmeniz gerecektir. Büyük forumlar dedicated sunucuda barınır. Umarım açıklamam yeterli olmuştur. 8)

Seyit replikacep.com

Kardes niye ugrasiyosun gec www.birhost.net  e bidaha kafana takma 3 gunde bir yedekleme yapiyolar bir mail le geri yuklerler :)
Yada benim gibi sanal sunucu kullan  yedegini webmin panelden al :)
Hatasiz  yedek alir 10 saniyede geri yuklersin  bir tika bakiyor wedmin ucretsiz panelde :)

En iyisi sanal sunucu trafik sorunu bilmem ne sorunu yok  istedigin kadar site barindir ayri ayri panel hesabi acabiliyosun  :)
Yillik 500 tl den baslayan fiyatlarla isteyene tegmin ederim
2 gb ram 4 cekirdek islemci  30 gb disk alani ssd  ve sinirsiz trafik
Sadece yillik 500 tl birhostta

Bu fiyat beni referans gosterenler icin gecerlidir 
Normal fiyati 850 tl dir :)

nemesis24

Firma sana kendi yedeğini vermez geçmiş olsun.

Advertisement: