News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

[ANKETA] Zaključavanje foruma

Started by NaneK, July 19, 2015, 05:51:40 AM

Previous topic - Next topic

Zaključavanje foruma za goste?

Za
Protiv

NaneK

Pozdrav ljudi,

Nedavno sam primio par kritika jer je sadržaj na mom forumu djelimično zaključan, tj. zaključani su podforumi dok sve ostale podstranice (action i page) su otključane (možete vidjeti kako to izgleda na zbsamp.com). Davno smo to uradili kako bi podigli statistiku prijavljenih korisnika i dali malo privatnosti istim, jer smatram da se gubi smisao foruma ako su na njemu samo gosti koji traže sadržaj, onda bi u tom slučaju mogao komotno otvoriti običnu stranicu. A uz to gubi se onda i onaj osjećaj zajednice i povezanosti ljudi, nije više zanimljivo.

Nakon kritike, odlučio sam da podjelim mišljenje sa vama i zatražim pomoć, tj. da malo raspravimo o tome...
Šta vi mislite, da li je bolje imati zaključan forum za goste ili otključan?

Da li bi broj prijavljenih članova mogao spasti ako se forum otključa?
Da li se krši privatnost članova foruma ako se podforumi otključaju i sve što su oni pisali postane dostupno javnosti?
Da li bi moglo spasti broj posjeta na forum ako se otključa?

Zaista bih cijenio ako bi ste se izjasnili u anketi iznad i malo uključili u raspravu u ovu temu, jer na neki način ovo se tiče svih nas.
Unaprijed hvala :)

Razzorsi

Sto se tice privatnosti, niko nemoze da cita privatne poruke , a mail moze da se podesi ko moze da vidi.

Dali ce posete spasti to je zavisno od samog sadrzaja na forumu to jest dali je kvalitetean ili nije.
to ti je kao kad ja uporedjujem moj forum i nekadasnji sajt baneexpres.
Dal ibi prijavljeni clanovi opali ako su dosli  zbog tipa servera za samp gde su desavanja za sam server i klanovi onda nece.

protiv sam zakljucavanja foruma.

NaneK

Razzorsi hvala ti što si odlučio odgovoriti na temu, cijenim to.
I moram priznati da sam malo razočaran da od 21399 pregleda teme, samo su 3 glasa u anketi, ali šta je tu je.

Odlučio sam se na kombinaciju. Sve sam otključao tako da gosti mogu vidjeti da je forum aktivan, ali kada kliknu na neku temu, morati će se ulogovati kako bi vidjeli njen sadržaj.

Dzonny

Sve zavisi za šta ti služi forum i koji mu je cilj.
Ako "skupljaš" članove, bolje je zaključati pa time naterati goste da se registruju, ali u tom slučaju ćeš imati gomilu registrovanih a neaktivnih korisnika. Sa druge strane otključavanjem ćeš privući zaista zainteresovane članove, pa bi oni registrovani trebali biti aktivniji.
Prvo zaključavanjem ćeš zabraniti i web spiderima da "vide" sadržaj, pa će gomila ključnih reči koje bi pozitivno uticale na pozicioniranje u pretragama biti uzaludno protraćena.

Zbog gore navedenog, protiv sam zaključavanja, i smatram da postoje druge metode kojima se članovi mogu "navesti" na registraciju, i na aktivnost.

stefan357965

Meni je prijalo kad sam video da je forum aktivan i nateralo me da se registrujem  :D

Advertisement: