News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Server has not responded for 30 seconds hatası

Started by modestus, August 04, 2015, 02:35:54 AM

Previous topic - Next topic

modestus

2.0.10 olan deneme siteme 2.1 Beta yı kurmak istiyorum. Upgrade.php yi çalıştırdım herşeyyolunda gidiyordu ama birden aşaıdaki hatayı verdi. index.php ye süreyi uzatması için kod yapıştırdım yine olmadı. Hiç hareket yok öyle bekliyor sonra aşağıdaki hata çıkıyor. Sorun ne olabilir.

Database Changes
Executing database changes

Please be patient - this may take some time on large forums. The time elapsed increments from the server to show progress is being made!
Executing: "Messenger fields" (18 of 41)

!!Error!
Server has not responded for 30 seconds. It may be worth waiting a little longer or otherwise please click here to try this step again

modestus

Teşekkürler.
İngiizcem zayıf ama anladığım kadarıyla upgrade.php deki kodları önce bendekilerle değiştirdim olmadı sonra tümden sildim yine aynısını yaptı.

modestus

Tüm eklentileri kaldırdım, veritabanını temizledim, ftp den tüm dosyaları sildim, sonra 2.0.10 dosyalarının sıfırını yükledim daha sonra 2.1 beta nın upgrade dosyalarını üzerine çektim yüklemeye başladı ama maalesef yine aynı yerde aynı hatayı verdi.

Emre A.

Sunucunuz ile iletişime geçmeyi denediniz mi? PHP.ini düzenlemesi gerektiriyor. Yetkiniz varsa düzenleyin. Yoksa sunucunuzun yükseltmesini isteyin.

modestus

Natro ya durumu bildirdim süreyi yükselttiler ama yine çözüm olmadı. Bende localhosta xampp server kurdum ve temiz dosyalarla upgrade işlemini orda gerçekleştirdim fakat aynı yerde aynı hatayı veriyor. veritabanından tüm eklentiler kaldırılmış, smf 2.0.10 dosyalarının üzerine 2.1 upgrade yüklenmiş. localhost da sonuç

Seyit replikacep.com

modestus

sağlam derken forumefor.com sitesinin şu an sorunsuz çalışan veritabanını kullanıyorum. forumefor.net deneme sitem, veritabanını yükleyip ayarlari_onar.php ile düzeltip uygun hale getiriyorum. Amacım veritabanını uydurmak yoksa sıfırdan sorunsuz kuruluyor.
şu an upgrade_2-1_mysql.sql dosyasındaki hata veren messenger fields dizinini bulup komple sildim, yükleme bitti ama bu seferde

Upgrading the forum...

Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

Yazısı çıktı öyle bekliyor.

modestus

Önce mysql dumper ile ana sitemden veritabanını indirip tüm eklenti artıklarından temizledim. Özellikle simple portal kalıntılarından temizledikten sonra local hosta yükledim daha sonra upgrade.php yi çalıştırdım ve siteyi açtım ama hata verdi. Daha sonra tüm dosyaları silip full install dosyalarını indirip kopyaladım. Settings.php yi ayarladıktan sonra tertemiz açıldı. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

http://www.forumefor.net/

Seyit replikacep.com

denedim aynı hata bendede oldu
:D

heralde beta 2 ondanmıki      güncelleme yapamıyoruz arkadaş

Advertisement: