Responsive Theme, Tiny Portal, κλπ

Started by vkot, August 12, 2015, 02:28:26 AM

Previous topic - Next topic

vkot

Προσπαθω να βελτιωσω το φορουμ μου, και ειναι δυσκολο οταν το SMF ειναι στην καταψυξη. Δειχνει πολυ παλιο τωρα πια, λειτουργικα και εμφανισιακα. Μια απο τις απαραιτητες αλλαγες (και επειδη το επιβαλλει η Google), ειναι να γινει το site responsive. Για αυτον τον λογο δημιουργηθηκε αυτο το mod: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=535720.0
Ομως, έχω εγκαταστησει το Tiny Portal, και τωρα η εμφανιση των blocks σε οθονη smartphone ειναι απαισια. Εμφανιζονται πολυ στενα, σε αλλες θεσεις, πανω ή κατω απο "κυριως σωμα" της σελιδας. Λογικο, θα μου πειτε, αφου δεν χωρανε να πανε στο πλάι. Αλλά πραγματικα η εμφανιση ειναι τοσο ασχημη που σκεφτομαι να καταργησω το TP

Βλεπω επισης οτι το project του TP πέθανε (ή εστω, σέρνεται). Άλλη μια απογοητευση. Μηπως να παω/παμε στο SP; Αραγε πως συμπεριφερεται σε ενα responsive theme;

Εχετε σκεφτει καποια αλλη εναλλακτικη λυση για φαινονται ικανοποιητικα τα μπλοκ ενος πορταλ σε responsive theme;
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Advertisement: