Gomilanje grešaka Load i Subs a nemam rešenje

Started by vojislavPrijovic, September 13, 2015, 04:36:53 AM

Previous topic - Next topic

vojislavPrijovic

Poštovani,

Evo mene opet.
Koristim SMF 2.0.6 verziju
Posle godišnjeg odmora sačekalo me je iznenađenje. Naime broj grešaka koji se skupio bio je preko 60000. Samo je jedna bila kritična a sve ostale su bile opšte.
Pojavljuju mi se dve vrste grešaka.

1. na Load.php i to na liniji 3 (kao što se vidi na slici) i tu me malo zbunjuje broj u zagradi, jer za neregistrovane članove on je broj 217. Pojma nemam šta to znači. Proverio sam izvorni Load.php i on ima potpuno isto napisano odnosno  /**




2. na Subs.php na liniji 2575 i tu pretpostavljam da je  možda problem sa smajlijima. Probao sam taj deo da izbrišem ali onda dobijem potpuno belu stranu, pa sam vrati nazad prehodnu verziju Subs.php (onu gde javlja grešku)




Najveću sam grešku napravio što nisam pogledao, pre brisanja grešaka, kad se prvi put pojavilo. Jedini admin akcije u tom periodu su bile brisanje članova iz jedne grupe, ali nikako to nevidim kao vezu. Evo i spiska modova koje imam a na njima ništa nije dirano.



Da li je rešenje da probam mod po mod da isključujem, da probam smajlije da pobrišem ili nešto drugo, odnosno odakle da počenem, jer evo za ovih pola sata imam preko 500 grešaka.

Unapred Hvala svima

stefan357965

Mora da si kod brisanja clanova obrisao i neki deo koda ili nesto slicno...

vojislavPrijovic

Pa ustvari to je bilo brisanje članova iz jedne grupe.

Zanimljivo je da prijavljuje grešku u Load.php a nje uopšte nema  8)  Tu stranicu sam presnimio (original je potpuno identičan)

stefan357965

Quote from: vojislavPrijovic on September 14, 2015, 03:44:19 PM
Pa ustvari to je bilo brisanje članova iz jedne grupe.

Zanimljivo je da prijavljuje grešku u Load.php a nje uopšte nema  8)  Tu stranicu sam presnimio (original je potpuno identičan)

Znaci neka crna magija :D

vojislavPrijovic

Mnogo više grešaka imam u Load fajlu i sad sam sve deinstalirao a SimplePortal i Shoutbox sam isključio i dalje se pojavljuje ista greška. Molio bih za pomoć i kako da nastavim


vojislavPrijovic

Instalirai sam na računaru XAMPP na njega verziju 2.0.6 odradio upload baze i onda mi se ista stvar dešava. Zatim sam probao Large upgrade verzije 2.0.11. Nažalost pokazalo je grešku:

Notice: Undefined index: upgrade_step in C:\xampp\htdocs\upgrade.php on line 3493
1: Login

Notice: Undefined index: upgrade_step in C:\xampp\htdocs\upgrade.php on line 3493
2: Upgrade Options

Notice: Undefined index: upgrade_step in C:\xampp\htdocs\upgrade.php on line 3493
3: Backup

Notice: Undefined index: upgrade_step in C:\xampp\htdocs\upgrade.php on line 3493
4: Database Changes

Notice: Undefined index: upgrade_step in C:\xampp\htdocs\upgrade.php on line 3493
5: Delete Upgrade


Ali i pored svega toga Forum funkcioniše i sada nema više grešaka. Interesuje me da li se ova greška pri Large Upgrade pojavila samo zato što radim u lokalhostu?

Čudi me što niko nije zainteresovan oko ovakve greške koju imam.

vojislavPrijovic

Instalirao sam verziju 2.0.11 i ručno uneo putanju do stare baze (to mi izgleda mnogo jednostavnije i sigurnije, sobzirom da sam imao problema sa pravljenjen backupa).

E sad jedno pitanje. Da li mogu da izbrišem fajlove prethodne verzije koji se ne nalaze u istom folderu (logično) sa novom verzijom.


Founder 2008


   Ako su fajlovi nepotrebni možeš da ih zapakuješ u neki backup, naznačiš datum i arhiviraš jer nikad ne znaš kada će ti biti potrebni. Što se tiče nove verzije, nadam se da su ti svi fajlovi i putanje van settings fajla adekvatne i da neće doći do problema.

Advertisement: