Veritabanı tr karakter hakkında

Started by arslanturk0687, September 23, 2015, 04:11:05 AM

Previous topic - Next topic

arslanturk0687

Merhaba sayın arkadaşlar. Yeni üyeyim ve gerçekten smf bence çok iyi. Karşılaştığım tek sorun var ve nedir bilmiyorum.

Bugün alan adı+domain aldım. Çok sağ olun. SMF forum kurdum. Veritabanını utf8 general ci olarak ayarladım. SMF dosyalarımda ise utf8 dil dosyasını kullanmaktayım. Yalnız veritabanında tr dil karakter hatası oluştu. Nedenini hiç bilmiyorum. Kesin bilmediğim bir durum söz konusu. Bir yardım ederseniz forumu doldurmaya devam edeceğim. Kategori açmıştım ve veritabanında tr hatası verdi.

Forumda herhangi bir tr karakter hatası yok. Forumdan girdiğim tr karakterler veritabanına hatalı kayıt ediliyor. Yani foruma "Yönetim Konuları ve Duyuruları" kategorisi açtım ama phpmyadmindeki veritabanıma ait smf_categories tablosunda "Yönetim Konuları ve Duyuruları" olarak geçti. Yani veritabanına tr hatalı geçiyor. Veritabanına tr karakterler hatalı geçmemesi için veritabanımın "İşlemler" menüsü altındaki "Karşılaştırma" kısmını faklı mı yapmalıyım ya da ne yapmalıyım? Baktım istediğim soruna ait link yok ya da bulamadım. Bir ilgilenin lütfen.

Resim çektim. Ekte yolladım. Kolay Gelsin.

Alpay

Merhaba,

Veritabanına yazılırken mi öyle girdi yapılıyor yoksa general ci olarak mi ayarladiğiniz icin orada tam bağlantıyı çözemedim, probleme bakacaktım malüm bayram arifesi :)
  Nasıl çözüme ulaştınız acaba ?

Erdal1

Bazen Domain Ayarlardanda olabilir

Domain Ayarlar , Charset Default "off" olmasi gerek
Bizim Dünyamiz - ELEKTRONIK SIGARA HAKKINDA BÜTÜN BILGILI KONULAR

arslanturk0687

Alpay. Çok pratik bir yöntem olmalı. Kendim buldum; ama düzenlemeler sürekli farklı olabiliyor.
Ftp ve veritabanını full sildim
Veritabanı karşılaştırmasını "binary" yaptım.
Forum dosyalarımda ingilizce ve türkçe utf-8 dil dosyaları mevcut.
Forumu sıfırdan ingilizce olarak kurdum. Kurarken utf-8 olarak kullan işaretleyip kurdum.
Sonra forum yönetiminden site dilini türkçe utf-8 olarak değiştirdim.
Bu kadar.
Ne veritabanında ne de sitede tr hatası var. Çok iyi oldu.

Şu konuda yardım eder misiniz?
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=540018.0

Advertisement: