News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Dil sorunu olanlara

Started by Erdal1, September 30, 2015, 08:45:11 AM

Previous topic - Next topic

Erdal1

Dil Sorunu olanlara.

Admin Center > Diller > Dil Ayarlar ...Ingilizce haric bütün Dilleri sil

Admin Center > Diller > Dil Yükle ...Alani bos birak Sadece Ara Butonuna bas, bütün diller görünür, Sadece UTF-8 Dillerini yeniden Yükle.

hepsi bukadar, bundan sonra Forum temiz görünür.

phpMyAdmin DB UTF-8 General-Ci olmasi gerek

Server Ayarlarinda mümkünse Charset-default ayari off olucak, ayarlama imkanin yoksa Hosterine sor.

Selamlar.
Bizim Dünyamiz - ELEKTRONIK SIGARA HAKKINDA BÜTÜN BILGILI KONULAR

Erdal1

Quote from: arslanturk0687 on September 30, 2015, 08:55:51 AM
ben karşılaştırmayı "binary" den başka kullanmıyorum.
Türkçe Karakter Hatasız Smf Kurulumu burada anlattım.

binary nekadar dogru bilmiyorum cünkü Binary ile yanlis Dosya yüklenirse Dosya Zedeleniyo kullanilmaz hale geliyo.

arslanturk0687

binary tüm dilleri olduğu gibi kabul ediyor diye biliyorum. 5 yıl gibi bir süredir hep binary kullanıyorum. başkalarının forumlarını kurarkende hep binary. kimse sorun yaşamadı. çok deneme yanılmalar yaptım. utf8, latin ci v.s.. hep sorun yapıyordu. karşılaştırma ayarı utf8, latin v.s.. gibi kullanan kişiler ara ara yedek alıyordu. baktılar sitede kodlama hataları, site saldırısı, dosyalar virüs kaptı v.s.. ile zamanında çok yardım açanlar oldu. şimdi hiçbiri yok gibi. aldıkları yedeği veritabanından yüklediklerinde hep dil hataları oluyordu. ftp ve veritabanını sıfırlayıp yine bir şeyler yapmaya çalışıyorlardı. yıllardır binary kullanırım tık sorun yok. yine de herkesin kendi tercihi. yanlış dosya diyorsun. o yükleyen kişinin hatası. binaryle alakası yok.

Erdal1

Dosya yüklemeye gerek yok Dogal olarak Admin Bölümünden Düzenlenir. Tarifi yukarida.

dmn_n

uygulayacağım dil sorunu bendede mevcut.. teşekkürler

Advertisement: