News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Site üyelik kayıtı esnasında veri tabanı hatası uyarısı

Started by ⓜⓤⓡⓐⓣ, October 23, 2015, 09:07:00 AM

Previous topic - Next topic

ⓜⓤⓡⓐⓣ

Bugün kayıt olmak isteyip olamayan birinin uyarısı üzerine fark ettim ki sitede kayıt ol butonuna bastıktan sonra veri tabanı hatası altında sonra deneyin gibi bir ibare var. bu sorunu çözmek konusunda bana yardımcı olacağınızı umuyorum. teşekkür ederim.

Kendim admin panelinden kayıt oluşturmaya çalıştığımda bu uyarıyı veriyor. Durumum diye bir mod vardı eskiden ondanmı kaynaklanıyor acaba. Şimdiye kadar yoktu şimdi neden başladı ki acaba..
QuoteVeritabanı Hatası
Field 'durumum' doesn't have a default value
Dosya: /webler/pcdmisforum.org/Sources/Subs-Members.php
Satır: 804

Not: Veritabanızın güncellemesi gerekiyor. Sizin dosyalarınızın şuanki sürümü SMF 2.0.11, ama veritabanın sürümü 2.0.10. Upgrade.php'yi çalıştırmanız tavsiye ediliyor.

arslanturk0687

Kayıt olurken 5 soru var. İlk ikisi iyi de son üçü ne oluyor ve olalım dedim "Şifreniz hem büyük hem küçük harflerden ve ayrıca rakamların birleşiminden oluşmalı." uyarısı verdi. Sanki mit'e kayıt oluyorum. Kolay gelsin.

Erdal1

QuoteDurumum diye bir mod vardı eskiden ondanmı kaynaklanıyor acaba

evet Mod yüzünden upgrade yaparsan hata bidaha görünmez.

"durumum" Dosyasinda hata var demek, Subs-Members.php Satır: 804

bir yerde birsey uyusmuyo.
Bizim Dünyamiz - ELEKTRONIK SIGARA HAKKINDA BÜTÜN BILGILI KONULAR

ⓜⓤⓡⓐⓣ

Eleştiri için teşekkürler günlük 15 korsan kayıt alınca zamanında kayır ayarlarını öyle yaptık. Şimdi o kadar çok olmasına gerek yok görünüyor.
  Durumum kötü bir mod diyesim var belki hata bendedir. 1 yık önce yüklendi ve kaldırıldı neden se DB de iz bıraktı. Başta sorun yoktu ama buradaki sosyal login modunu yükledikten sonra çakışma oldu diye tahmin ediyorum en son üye o zamana denk geliyor.
  Bu sabah panelden DB'ye başlanıp bir bakayım dedim ne yapabilirim diye. Verilerin en son sütununda ve tablo yapısında durmumum geçiyor. Ben bir şans diye yapıdakini sildim ve düzeldi. ama veri sütununda hala duruyor, korkumdan ona ellemedim. İlginiz alakanız için teşekkür ederim, hayırlı günler.

Erdal1

Nekadar az Mod eklersen okadar iyi, Admindende DB tamir gecebilirsin.

ⓜⓤⓡⓐⓣ

Onu denedim ama olmadı. Hatta DB de o kadar problem var ki kör-topal çalışıyor, mucize gibi yani. Kendim çok iş yaptım şimdi sıfır kuruluma cesaret edemiyorum :)

Erdal1

ⓜⓤⓡⓐⓣ

Daha önce yüklediğim "Durumum" modu kaldırıldıkta sonra yada taplo yapısında kalmış. Buda diğer modla çakışmış. sql yedeğinde manuel editleyip sadece ilgili tabloyu silip yeniden geri yükledim.

Advertisement: