SMF Kurulum Hatası

Started by RecepCakmakci, November 29, 2015, 09:28:58 AM

Previous topic - Next topic

RecepCakmakci

Kuruluma başlamak istediğim zaman bu hatayı alıyorum. Çözümü hakkında yardım bekliyorum arkadaşlar

Hata için imza bölümümdeki siteye de tıklayabilirsiniz.
• Recep ÇAKMAKCI •

Düzce Tuning - Modifiye

tarantula901

Bu konu ile ilgili hostinginizle iletişim kurmanız dahasağlıklı olacaktır. size önerim windows hosting değilde linux hosting kullanmanız

arslanturk0687

ftp den o klasörlerin ve dosyaların chmod ayarını 777 yap. kurulum için izin istiyor. öyle direkt sitene girince install kurulumunu vermen yanlış. biri kendi bilgilerini girip kurulum yapar.

RecepCakmakci

777 yapmam hiçbir şeyi değiştirmiyor. ilgi alaka için teşekkür ederim. var mı başka bir önerisi olan
• Recep ÇAKMAKCI •

Düzce Tuning - Modifiye

arslanturk0687

reco başka çözüm yok. Bulabilirsen bilgilendir bizi. Hostunla görüş
"Şu an bir windows serverındasınız ve bazı dosyalar yazdırılabilir değil. Hostunuzdan size yazma izni vermesini isteyiniz. Belirtilen dosya veya dizinlerin yazdırılabilir olmaları gerekmektedir:"
demesi o dosya ve klasörlere yazma izni olmadığındandır. Bende çok karşılaştım bu hatayla. Bu şekil çözdüm.
serverin windows ise linux yap. hangi hostu kullanıyorsun söylememişsin ki.

Emre A.

Quote from: RecepCakmakci on December 01, 2015, 11:55:30 AM
777 yapmam hiçbir şeyi değiştirmiyor. ilgi alaka için teşekkür ederim. var mı başka bir önerisi olan

Belirtilen dosyalara CHMOD 777 uygulamadığınız sürece, kurulum işlemi gerçekleştirilmez.

Not: SMF gibi PHP tabanlı yazılımları rahat ve daha sağlıklı çalıştırıp kullanabilmeniz için tavsiye edilen Linux sunucularıdır. Eğer Windows sunucu üzerine SMF gibi PHP tabanlı site kurmak isterseniz, sık sık ve sizi devamlı rahatsız edecek sorunlarla karşılaşacaksınız. Hosting frimanızda varsa Linux yoksa Hosting şirketinizi değiştirmenizi tavsiye ediyorum.

A.Pearce

Ftp programından bilgilerinle girip forumun dosyalarını yazılabilir yapman gerekir.

Advertisement: