Problem Büyük :)

Started by bFeeL, January 30, 2016, 02:32:45 PM

Previous topic - Next topic

bFeeL

Herkese merhaba.

Uzun süredir SMF kullanıyorum. Kullandığım 2 adet paket vardı. Kaldırmak istedim. Sistem, paketin kaldırırken problemli kaldırılacağına benzer bir hata verdi. Ben gene de kaldırması talimatı verince işler sarpasardı. Aldığım hataları ek'te bulabilirsiniz. Hata Günlüğü'nde 2 günde 50bin hata birikir oldu. Ve bununla beraber hosting firmamın CPU uyarıları da başladı. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

gecitli

Kaldirdiğiniz eklenti dosyalardan silinmemiş hala sorgu oluşturuyor kaldirdiğiniz modun manueline bakip var olan kodlari temizleyin.
http://www.webtiryaki.com
webmaster forumu
Free & Premium Responsive Themes for SMF.

bFeeL

Teşekkürler. Manuel kurulumunu nereden bulabilirim? Aeva 1.4w için mesela.

Antes

Aeva güvenlik açıkları dolayısıyla mod sitesinden kaldırıldı.

bFeeL

Quote from: Antes on January 30, 2016, 05:46:43 PM

Burada açtım konuyu. :)

Thumbnail eklentisi sitede duruyor. Orada ki manuel kurulumda bulduğum kodları kaldırdım. Fakat Thumbnail ile ilgili hata almaya devam ediyorum. Aeva'yı da temizleyemiyorum Thumbnail'yı da. Ücretli destek için sanırım konuyu yanlış yere açmışım.

Tüm forumu silsem, aynı database ile aynı klasöre kursam bir sakınca yaşar mıyım? Bu hata iletilerinden kurtulur muyum?

Antes

Quote from: bFeeL on January 30, 2016, 06:07:46 PM

Thumbnail eklentisi sitede duruyor. Orada ki manuel kurulumda bulduğum kodları kaldırdım. Fakat Thumbnail ile ilgili hata almaya devam ediyorum. Aeva'yı da temizleyemiyorum Thumbnail'yı da. Ücretli destek için sanırım konuyu yanlış yere açmışım.

Tüm forumu silsem, aynı database ile aynı klasöre kursam bir sakınca yaşar mıyım? Bu hata iletilerinden kurtulur muyum?

Sitenizde başka bir düzenleme veya eklenti yoksa, dosyaları üzerine yazdırarak (settings.php / settings_bak.php dosyalarını korumak suretiyle) dediğiniz olabilir.

http://wiki.simplemachines.org/smf/How_to_upload_a_fresh_set_of_files (İngilizce) - burada aslında yapmak istediğiniz anlatıldı.

bFeeL

Quote from: Antes on January 30, 2016, 06:19:15 PM
Quote from: bFeeL on January 30, 2016, 06:07:46 PM

Sitenizde başka bir düzenleme veya eklenti yoksa, dosyaları üzerine yazdırarak (settings.php / settings_bak.php dosyalarını korumak suretiyle) dediğiniz olabilir.

http://wiki.simplemachines.org/smf/How_to_upload_a_fresh_set_of_files (İngilizce) - burada aslında yapmak istediğiniz anlatıldı.

Güçlü bir İngilizce'ye sahip olmadığım için sormam gerekiyor, üzgünüm.

20 civarı eklenti kurulu. Problem değil ama üzerine yazarak sorunu çözebileceksem diğer eklentileri daha sonra yeniden kurabilirim. Hata logları çok fazla, işlemci kullanımı da yüksek. Bu sorunları çözüyorsa eğer hemen dediğiniz 2 dosyayı koruyarak üzerine yazayım.

Antes

Sorunu o şekilde çözmek yerine yönetici paneli arama bölümüne "eval" yazarak "Templatelerin değerlendirilmesini kapat" seçeneğini işaretleyin böylece hatanın asıl sebebini görebiliriz. Dosyaları üzerine yazmak en son seçenek olursa daha rahat olur.

bFeeL

Aynı hatalar fakat adetleri epey azaldı. Yada biraz beklesek eski hata performansına ulaşır. :)

Antes

Belirtilen dosyayı ek olarak ekler misiniz?

bFeeL

Antes

Ekteki dosyayı dener misiniz?

bFeeL

Ne yazık ki aynı 3 hata tekrar etti.

Fakat satır sayıları değişti. Sırasıyla: 172, 172, 210 oldu.

Antes

Bunlar az çok normal, süreç doğru ilerliyor.

gecitli

Sorun cözülmediyse

BUKONU Sorununuzu cözer arti tüm sorunlardan kurtulmus olursunuz.
http://www.webtiryaki.com
webmaster forumu
Free & Premium Responsive Themes for SMF.

bFeeL

Quote from: gecitli on January 31, 2016, 04:37:16 AM
Sorun cözülmediyse

BUKONU Sorununuzu cözer arti tüm sorunlardan kurtulmus olursunuz.

Eklentilerin, avatarların entegresine gerek yok sanırım. İletiler gibi onlar da otomatik gelecek. Şu anlatımınızdan sonra benim sadece temayı modları daha önce hiç kurmamış gibi yeniden kurmam gerek o kadar.

Ayrıca ben şuan 2.0.10 kullanıyorum ama madem ki böyle bir işlem yapacağım kurmuşken en günceli olan 2.0.11'i kurmak isterim. Bir sakınca doğurur mu?

Antes

Son eklediğim dosyayı denemediniz mi ?

bFeeL

Quote from: Antes on January 31, 2016, 09:58:06 AM
Son eklediğim dosyayı denemediniz mi ?

Mobilden bağlanmıştım. Eklenti görünmüyordu. Şimdi uyarınız üzere gördüm. Hemen deniyorum...

bFeeL

Elinize sağlık. :) Thumbnail Topic Mod hatası artık hiç gelmiyor. 10 dakika oldu sorun yok.  Aeva ile ilgili de önerdiğiniz manuel kurulum yöntemi ile dosyaları karıştırırken birkaç php dosyası içinde kodunu buldum. Kaldırdım ve Aeva ile ilgili de 12 saattir hata iletisi almıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

bFeeL

Ne yazık ki böyle bir hata almaya başladım.

Forumda gezintide problem yok. Sadece board linklerinde bu hatayı alıyorum.

Antes

Şu dosyayı dener misiniz, sanırım düzenleme yaparken fazladan bir adet parantez açık kalmış.

bFeeL

Geç cevap verdiğim için üzgünüm. Konuştuğumuz sorunlar 24 saattir tekrar etmedi. İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

Şimdi ise özel mesaj geldiğinde İLETİLERİM 1 olmuyor. Özel mesajlara girdiğinizde şans eseri mesajı görüyorsunuz. Forumda gezerken hiçbir zaman İLETİLERİM 1 olmuyor.

bFeeL

İLETİ sorunuma çözüm bulamadım.

Emre A.

Quote from: bFeeL on February 04, 2016, 06:10:56 PM

Pardon hangi sürümü kullanıyorsun?

bFeeL

Quote from: EMRE y on February 05, 2016, 03:10:33 AM
Quote from: bFeeL on February 04, 2016, 06:10:56 PM

Pardon hangi sürümü kullanıyorsun?

Şuan 2.0.10 kullanıyorum.

Emre A.

@bFeeL (yedekleme işlemi yaparak) sürüm yükseltmeyi denediniz mi?

bFeeL

Quote from: EMRE y on February 06, 2016, 02:36:23 AM
@bFeeL (yedekleme işlemi yaparak) sürüm yükseltmeyi denediniz mi?

2.0.9'dan 2.0.10'a yükseltirsek sorun yaşamıştım. Sorun çıkması durumunda müdahale edebilecek biriyle beraber yapabilirim onu fakat 2.0.10'da aylardır çalışıyordu. Bikaç gün önce çalışmadı nedense.

Antes

2.0.11'e güncellemenizi yapın. Diğer sorunu daha sonra çözersiniz, güvenliğiniz daha önemli.

Emre A.

Sürüm güncellemesini yapın. Large upgrade paketini kullanın. Tablolarınızı onarmış, güncellemiş olursunuz.

Antes

Quote from: EMRE y on February 06, 2016, 11:49:12 AM
Sürüm güncellemesini yapın. Large upgrade paketini kullanın. Tablolarınızı onarmış, güncellemiş olursunuz.

Kesinlikle tavsiye etmem. 2.0.10 > 2.0.11 geçişini yama ile yapınız. Large upgrade bütün eklentilerinizin silinmesine neden olur.

bFeeL

Quote from: Antes on February 06, 2016, 12:08:11 PM
Quote from: EMRE y on February 06, 2016, 11:49:12 AM

Kesinlikle tavsiye etmem. 2.0.10 > 2.0.11 geçişini yama ile yapınız. Large upgrade bütün eklentilerinizin silinmesine neden olur.

2.0.11'i az önce yaptım. :)

Şimdi yeni ileti sorunu için yardım edebilir misiniz?

Advertisement: