Clanovi se zale da im se povremeno prikazuju profili drugih clanova?!

Started by PPZ-01, March 01, 2016, 06:10:53 AM

Previous topic - Next topic

PPZ-01

       Kao sto rekoh u naslovu, imam problem sa tim.

       SMF 2.0.11, gomila modifikacija, uglavnom custom, koje su sve normalno radile.Nista nije menjano niti dodavano na forum, sa kog sam odsustvovao nekoliko meseci.OStali admini tvrde da nisu nista menjali, sto i dnevnik administriranja dokazuje.

       Simptomi su sledeci:

       Prilikom refresha stranice, clan koji je ulogovan vidi pocetnu stranicu foruma kao neki drugi clan, koji je isto online i na forumu.

       Ne moze da pristupi porukama onog drugog, ali vidi na primer da postoje neodgovorene poruke.Cim osvezi stranicu, vrati se ponovo na svoj profil, normalno.

       Nijedan clan ne moze da vidi poruke onog drugog, niti da odgovori u njegovo ime, samo se na trenutak pojavi profil, sa profilnom slikom nekog drugog clana, koji je u tom momentu online.Cesce se desava taj fenomen kad dva clana istovremeno citaju istu temu?!

       Ja nazalost nisam uspeo kod sebe da reprodukujem problem, koliko god puta osvezio pocetnu stranicu foruma, uvek me vrati na moj profil, i to je cudno.Ali, dvojici admina se redovno desava, kao i ostalim clanovima, tako da je to jedan problem.

       Vratio sam jedan stariji bekap, za koji sam siguran da je u redu, i problem se ponavlja.

       Ako je problem do servera, kako objasniti provajderu sta da ispravi?  Da li se neko vec sreo sa takvim problemom?

       E da, najcesce se problem desava ako se sa pocetne stranice foruma klikne na "prikazi sve neprocitane poruke"...

       Nema svrhe da vam dam link foruma mislim, jer je zakljucan za goste, pa tako ne mozete da vidite koji je problem.

       Mogu napraviti jedan guest account ako je neko zainteresovan da pogleda.

       Izludjuje me jer se meni ne desava, pa nemam ideju odakle traziti.Odradio sam repair baze, optimizacije, bekap samog SMF-a je vracen od starijih, sigurno ispravnih, itd...

Dzonny

Stvarno cudan problem. Da li mozes islistati ovde sve instalirane modifikacije koje imas na forumu?
Skoro je sigurno da problem nije do servera ;)

PPZ-01

    Mogu, nije problem, mada sam mnogo modifikacija odradio rucno, prilagodio potrebama foruma...

    Fora je, da nisam nista modifikovao poslednjih skoro godinu dana, samo minorne stvari, a od oktobra prosle godine sam zbog licnih problema odsustvovao sa foruma, sve do pre neki dan.

    Ovaj fenomen je medjutim poceo da se pojavljuje tek pre desetak dana, i niko nije nista menjao u medjuvremenu.

    E to me najvise buni.

    Okacicu malo kasnije listu modifikacija. :)

PPZ-01

   Izuzetno cudan problem, tek sad stigoh da kopiram spisak modifikacija.Napominjem, da su modifikacije sve bila instalirane i pre ovog problema, i da je forum radio preko dve godine bez problema, pre nego sto se ovo odjednom pojavilo.

   Do sada smo ustanovili nekoliko zakonitosti:

   1. Clan koji klikne na "prikazi neprocitane poruke od moje poslednje posete"  i preuzme profil drugog clana, preuzima sva njegova podesavanja, znaci temu, i vidi njegove neprocitane poruke.Ako u momentu preuzimanja profila gleda privatne poruke, moguce je videti poslednju privatnu poruku onog drugog clana.Cim se klikne na neku opciju, vraca se na svoj sopstveni profil.

   2. Obicno se preuzme profil clana koji gleda istu temu, ili je na istoj (pocetnoj) stranici.Uspeo sam u saradnji sa ostalim adminima da nekoliko puta namerno izazovem problem, i uvek se desavao tako sto se prikaze samo trenutna stranica koju drugi clan gleda.

   3. pokusao sam da promenim naziv i trajanje kolacica, nema promene u ponasanju.

   4. pokusao sam da iskljucim statistiku foruma, da se igram sa raznim opcijama, izgleda da nema uticaja na fenomen.

   Evo spiska modifikacija (napominjem da jedna ili dve modifikacije je lazno prikazana kao instalirana, uklonio sam ih rucno odavno, mrzelo me da ih uklonim iz liste instaliranih.Svakako, to se sve desilo mnogo pre pojavljivanja ovog problema.)

Quote1.   Event Reminder Mod for SMF2   2.31     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
2.   SMF 2.0.11 Update   1.0     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
3.   Bookmarks   2.5     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
4.   PaypalDonations   2.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
5.   SMF 2.0.11 Update   1.0     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
6.   SMF Theme Changer   1.0.1     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
7.   SMF Staff Page   1.7     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
8.   Auto Merge Double Post   1.5     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
9.   Embed Facebook BBCode   3.1     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
10.   SMF 1.1.20 / 2.0.9 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
11.   SMF 2.0.8 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
12.   The Rules   1.3     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
13.   Export Personal Messages   1.3.4     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
14.   nCode Image Resizer   1.3.1     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
15.   SMF Gallery Lite   3.0.2     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
16.   Enhancements to purge inactive members   1.2.5     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
17.   Additional Instant Messengers   1.0.1     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
18.   Simple Audio Video Embedder   3.6.2     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
19.   Sitemap   2.2.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
20.   Anti Bot: Are You Human/Bot?   3.0     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
21.   Maximum Images Per Post   0.2.3     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
22.   Tapatalk SMF 2.0 Plugin   4.3.7     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
23.   Mark PM Unread   0.1.0     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
24.   User Email System   1.3   [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
25.   SMF 1.1.21 / 2.0.10 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
26.   Admin Toolbox   1.0     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
27.   Simple Image Upload   1.4.0     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
28.   SimplePortal   2.3.5     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
29.   SMF 2.0.3 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
30.   Characters remaining of post   1.0.4     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
31.   SMF 2.0.7 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
32.   Advanced Recent Posts   1.1.1     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
33.   SMF 2.0.5 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
34.   SMF 2.0.4 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
35.   Responsive Curve   1.0 Beta 3   [ Instaliraj modifikaciju ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
36.   Membergroup ID with Group Name   1.1     [ Deinstaliraj ] [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
37.   Event Reminder Mod for SMF2   2.05   [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]
38.   SMF 1.1.19 / 2.0.6 Update   1.0     [ Spisak datoteka ] [ Obriši ]


    Sto se servera tice, u pitanju je shared hosting, kod provajdera www.pointer.gr , i sa njima do sada nisam imao problema.Iz cpanela sam podesio verziju PHP 5.4, posto su skoro azurirali servere pa su dodali opciju i za 7.0, sa kojom SMF 2.0.xx ne radi... 

    E da, i jos jedan fenomen, za koji ne znam ima li veze sa prethodnim.Naime, cesto se desava da clan klikne na "prikazi neprocitane poruke...", zatim pregleda sve poruke, i kad opet klikne na "prikazi neprocitane poruke..."  forum mu prikaze iste poruke koje je malopre procitao, kao neprocitane?!  Znaci, ne obelezi ih odmah kao procitane.

    Problem je sto se sve ovo desava prilicno slucajno, tesko je ustanoviti neku zakonitost...

John.

Poznato mi je to, može link do foruma, pogotovo ovaj drugi dio problema.

PPZ-01

   Forum je zatvorenog tipa, napravicu guest account i poslacu ti podatke da se ulogujes.

   Obrati paznju da neces odmah videti ceo forum, potreban je odredjeni broj postova, ali ces dobiti ideju sta se desava.

PPZ-01

   Pazi sad ovo, poslao sam tiu poruku sa user/pass, ali kad odem ovde na SMF forumu u "sent items" ne vidim poruku koju sam ti poslao?!

   Mislim, nema veze sa mojim problemom, samo primetih... ;D

Dzonny

Moraš štiklirati opciju da želiš da ti se poslate poruke čuvaju, jer se po defaultu ne čuvaju.
Ja da sam na tvom mestu, što se tvog problema tiče, pošao bih od ovog moda: Advanced Recent Posts, deaktivirao bih ga da vidim da li će pomoći išta. Takođe, imaš li šta u error logu?
Na kraju, ovolika lista modifikacija skoro uvek povlači neke probleme u radu foruma, jako često jedan mod dodje u sukob sa drugim, pa treba voditi računa. Moj je predlog da imate što manje modifikacija, odnosno da instalirate samo ono što znate da ćete sigurno koristiti i bez čega ne možete, bez instalacija modova koje ćete koristiti jednom i nikad više.

Iz znatiželje, a apropo ovoga gore što sam napisao: Za šta koristiš "Export Personal Messages" mod? I koliko često?
Zatim Admin Toolbox takođe, masivan mod koji sigurno ne koristiš svakodnevno, i potpuno je nepotreban da ga imaš instaliranog.
Additional Instant Messengers  - Advanced profile fields opcija koju SMF po defaultu ima pruža istu mogućnost kao i ovaj mod, opet nepotrebno opterećuješ bazu i vršiš izmene u fajlovima.

Ja bih na kraju rekao da je taj problem koji imaš prilično "ozbiljan", bar za neki "ozbiljan" forum, i ja svakako ne bih pustio da mi članovi čitaju tuđe privatne poruke, a obzirom da postoji neki problem sa skriptom i dozvolama samo je pitanje vremena kada će neko dobiti i administratorske privilegije, tako da sve to je mislim valjan razlog za razmišljanje o large upgrade-u kao o krajnjoj opciji, ukoliko već ne pronađeš grešku usput.

PPZ-01

   Export personal messages koriste clanovi koji zele da imaju bekap poruka na racunaru.

   Advanced recent posts je instaliran od kad smo presli na SMF 2.0 i nikad nije pravio probleme.Pokusacu da ga deinstaliram da vidim ima li promena.

   Admin toolbox koristim jer mi daje opcije da spojim dva naloga, nesto sto je postalo neophodno nakon sto je jedan od admina neoprezno pobrisao skoro polovinu clanova iz baze.
   Tada su svi clanovi postali gosti, i "spajao" sam ih kako su se ponovo registrovali sa svojim starim nalozima.

    Kako god bilo, sve to je funkcionisalo više od dve godine bez ikakvog problema.

    Ovaj fenomen se pojavljuje te poslednjih par meseci, i to je najcudnije.

    Problem jeste ozbiljan, meni nije nimalo naivan iako pojedince na forumu zabavlja, i kao poslednju soluciju cuvam large upgrade.
    Ovo je vec postalo kao da jurim duhove, ne mogu da vestacki izazovem taj problem, da bih mogao pratiti odakle dolazi i sta ga "okida"...

Dzonny

Pazi, nekad je dovoljno da npr hosting kompanija kod koje imaš server apdejtuje php verziju ili neku skriptu, i to može uzrokovati neki od modova da prestane da radi ili se sukobi sa nekim drugim, tako da ništa ti nisi morao da menjaš u poslednje vreme, a opet bi problem bio tu ;)

Opet kažem iz najdobronamernijeg cilja: glomazne modove ne treba koristiti osim ako su baš neophodni. Taj Admin toolbox bih ja lično ubacio, spojio naloge i obrisao, nema potrebe da ti stoji "zlu ne trebalo" :P

Bojim se na kraju da ti ovde ne možemo mnogo pomoći na osnovu toga svega što si opisao, moraš sad istražiti problem dublje, ručno, a ako ne pronađeš krivca - large upgrade uvek stoji kao opcija ;)

PPZ-01

   Dobro, kad se mora, nije ni tesko...

   Vi ste mi nekako bili poslednja nada, potajno sam prizeljkivao da se neko javi i kaze "ja sam imao takav problem..."  ali istina me pogodila onom tvojom recenicom da je mogao provajder da apdejtuje server, sto se zapravo i desilo.Kad pogledam hronoloski, tada su menjali servere, i od tada pocinje i problem, bez obzira sto sam u cpanelu vratio na PHP 5.4...

  Pokusacu sa deinstalacijom modova, pa ako nista, krecemo iz pocetka.Hvala.  ;D

Dzonny

Ja na to ne bih gledao kao kretanje iz početka :)
Svakako nećeš izgubiti podatke, postove, teme, članove, samo ćeš "osvežiti" forum, i "osnažiti" softver, a samim tim i učiniti tvoj forum sigurnijim mestom za druženje ;)

PPZ-01

  Da, nisam mislio na totalni pocetak, vise figurativno.

   Prilika je i da se izgled foruma malo osvezi... :)

Advertisement: