News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SQL yüklerken oluşan hata

Started by KalpsizTR, July 24, 2016, 03:26:32 AM

Previous topic - Next topic

KalpsizTR

Merhaba şuan da 2.1 beta forum kurulu sql yedek aldım 2.0.11 kurduğum foruma yüklemek istiyorum ama çeşitli hatalar veriyor. Öncelikle 50 Mb üstü olduğu için parçalayıp yüklüyorum sebebi bu olabilirmi başka bir çözümü varmı konu hakkında desteğinizi rica ediorum tşkler.

Not: arama yaptım konular eski ve bu cevabıma uygun birşey bulamadım.

Emre A.

Navicat kullan. Ve/ya php.ini dosyana erişebiliyorsan dosyada mySQL max yüklemesini arttır. Erişimin yoksa sunucundan ricada bulun. Karşılıklı beklemeler sürecinde işin bittiğinde tekrar haber verir eski haline geri aldırırsın.

mySQL parçalayarak yüklemeni şahsen ben uygun görmüyorum.

Alpay

Mysqldumper (googlede arayarak kurulum gerektiriyor ( aynı veritabanına  ) ) kullanarak yapabilirsiniz.

KalpsizTR

Quote from: Alpay on July 24, 2016, 04:17:25 AM
Mysqldumper (googlede arayarak kurulum gerektiriyor ( aynı veritabanına  ) ) kullanarak yapabilirsiniz.

Denedim ama sonuç olumsuz hata verdi.

KalpsizTR

Quote from: ємяє on July 24, 2016, 04:03:09 AM
Navicat kullan. Ve/ya php.ini dosyana erişebiliyorsan dosyada mySQL max yüklemesini arttır. Erişimin yoksa sunucundan ricada bulun. Karşılıklı beklemeler sürecinde işin bittiğinde tekrar haber verir eski haline geri aldırırsın.

mySQL parçalayarak yüklemeni şahsen ben uygun görmüyorum.

Emre teşekkür ederim bende öyle yapmak istedim ama olmayınca parçalamayı denedim. Php.ini dosyasınıda bulamadım ilk aklıma gelen o oldu aslında.

Emre A.

Olmazsa sunucunuz ile görüşüp destek isteyin. Güvenli bir bağlantı yolu ile sadece şirket ve sizin bileceğiniz bir bölüme mySQL dosyanızın tamamını gönderip tek seferde içe aktarma işlemi yapmalarını isteyin. (Parçalamadan yapmalarını rica edin)

KalpsizTR

Quote from: ємяє on July 24, 2016, 09:25:31 AM
Olmazsa sunucunuz ile görüşüp destek isteyin. Güvenli bir bağlantı yolu ile sadece şirket ve sizin bileceğiniz bir bölüme mySQL dosyanızın tamamını gönderip tek seferde içe aktarma işlemi yapmalarını isteyin. (Parçalamadan yapmalarını rica edin)

Aslında yedek almak istememin sebebi 2.1 betaya yükselttim oda türkçe karakter hatası verdi bir türlü düzelmedi geri eksi sisteme geçmek için uğraşıyorum. Bunun bir çözümü olabilirmi dolayısıyla yedek almak zorunda kalmam.

Antes

Bilinen bir hatadan dolayı. SMF 2.1 ile UTF8 zorunluluğu getirdik. Fakat yükseltme tarayıcı üzerinden yapılırsa bu UTF8 dönüşümü gerçekleşmiyor (fonksiyon çalışmıyor). Komut satırı üzerinden upgrade.php 'yi çalıştırmayı deneyin (eğer buna yetkiniz yoksa alan sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz). Buna rağmen sorun çözülmemiş ise bize ulaşın hatanın çözümü için çalışalım.

Eğer SMF 2.1'e güncellemeden önce bir yedeğiniz yoksa, SMF 2.1 yedeğinizi SMF 2.0 için kullanamazsınız.

Advertisement: