Can't find file: 'smf_messages' (errno: 2)

Started by Bob Marley, July 26, 2016, 06:21:51 AM

Previous topic - Next topic

Bob Marley

Kao sto stoji u nalsovu iz cista mira ...

/ Napomena: nista bukvalno nisam dirao / menjao / dodavao / ododavao na forumu /

... Forum otvori najnormalnije ali kada se proba login dobije se sledeca poruka (na beloj stranici)

"Can't find file: 'smf_messages' (errno: 2)" da li je ovo problem sa sql na hostingu ili je nesto (ne znam kako?) puklo samo od sebe u samom smf?

Hvala unapred

Founder 2008

Idi u phpMyAdmin i pokušaj sa repair baze. Ako ne uspe, kontaktiraj hosting podršku.
Ukoliko ni oni ne reše problem, vraćanje najsvežijeg backup-a.

Ako greška nastavi da se javlja i nakon vraćanja backup-a, promena hostinga.

Bob Marley

Vratio sam back up i sada izgleda sve radi kako treba, jako cudna stvar je velicina backup-a tj sql do jednog datuma (koji sam vratio) je bila 80mb posle toga je pala na 10mb?!? Sama od sebe? Tacno mi nije jasno sta se desilo na njihovoj strani pa je nestalo 70mb baze :S


Dzonny

Možda si brisao error logove, koristio neku skriptu za mark all messages as read, ili nešto slično? Ili ne znam, čistio keš npr?

Founder 2008

Quote from: Bob Marley on July 28, 2016, 01:35:04 PM
Vratio sam back up i sada izgleda sve radi kako treba, jako cudna stvar je velicina backup-a tj sql do jednog datuma (koji sam vratio) je bila 80mb posle toga je pala na 10mb?!? Sama od sebe? Tacno mi nije jasno sta se desilo na njihovoj strani pa je nestalo 70mb baze :S

Drago mi je da si rešio problem.
Uzrok tome može biti mnogo toga.

Što se tiče baze, prilikom pregleda baze u phpMyAdmin-u sa desne strane možeš da vidiš kolika ti je veličina svake od tabela. Tako da možeš da uporediš. Kao što greška kaže, vrlo verovatno da je problem bio samo do tabele smf_messages.

Još jedna mogućnost može biti da kod nekih hosting kompanija postoji limit da baza ne sme biti veća od 50mb pa da je greška iz tog razloga. A zašto je baza bila za toliko uvećana možeš da vidš ako još uvek postoji backup baze iz tog perioda jer ovako možemo samo da nagađamo.

Advertisement: