News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Domain

Started by SkyMee, August 14, 2016, 04:23:49 PM

Previous topic - Next topic

SkyMee

Beyler su anda .tk domainini kullaniyom yarin buyuk ihtimal .com domaini alicam ama bi kac sorum var .tk domaininde ara sira cok yavas oluyor forum ve bazen hata veriyor bu hatalar kalkip hizlanir mi bide 1and1 den 3tlymis test amacli onu alicam begenmezsem degistiricem. Forumumu baya gelistirdim .coma gecnce hepsi  gidicek mi aktaramicam mi yoksa panelden settings phpden .tkyi
.com yapinca olucak bide 1and1i kullanan varsa yorum ve goruslerini yazarsa sevinirim

xSabotaJx

dosyaları taşıyıp "Ayarları Onar" dosyası ile gerekli değişiklikleri sağlayabilirsiniz..
http://wiki.simplemachines.org/smf/Repair_settings.php
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=112201.0
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

SkyMee

Domain hakkinda bilgi verir misi  kaliteli midir

xSabotaJx

ben olsam domain'e değil hosting'e önem veririm..

Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

SkyMee

Quote from: xSabotaJx on August 15, 2016, 05:33:51 AM
ben olsam domain'e değil hosting'e önem veririm..
Bu isleri hic bilmiyirum neden?

xSabotaJx

domain uzantıları arasında sorun çıkaran var mıdır bilmiyorum..
ama hosting firmalarının daha önemli olduğunu düşünüyorum..

hosting ve domain terimlerini telefon rehberinizdeki bir kayıt olarak örneklersem;
rehberden birini gözünüzün önüne aldığınızda; domain kişinin adı, ip kişinin numarası, hosting ise kişinin kullandığı operatördür..
kişinin adını(domain) kendinizin anlayacağı şekilde yazmanız yeterlidir. numarası(ip) sabittir. operatörü(hosting) ise o kişiye bağlanabilirliğinizi ve görüşmenin kalitesini belirler..

tarantula901

Domain uzantısı seçimi olarak .com uzantısını seçmeniz sizin açınızdan daha yararlı olacağını söyleyebilirim.

sitenizin sorun çıkarması domain ile ilgili bir sorun değildir eğer dns ayarları düzgün yapılmışsa herhangi bir sorun olmaz sorun büyük ihtimalle hosting kaynaklıdır.

SkyMee

yani domain hıza etki etmez ?

xSabotaJx

bildiğim kadarıyla hayır..

Advertisement: