Yeni üyeye özel izin, tek bölüme yazma kısıtlaması

Started by famomamo, August 17, 2016, 03:32:20 PM

Previous topic - Next topic

famomamo

Merhaba,
Yeni üyenin ilk mesajını sadece tek bir konuya yazmasını sağlamak istiyorum. İleti sayısına göre izin düzenleyip, ileti sayısı sıfır olanlara tek bir bölüme  yeni konu açabilme seçeneği vermek istiyorum. Mesela "Tanıtım" bölümüne bir konu açmadan diğer bölümlere konu açamasın. Bunu nasıl yapabilirim?
Teşekkürler.

Antes

İleti tabanlı izinleri etkinleştirin. 0 ileti sahibi olanları bi gruba atayın (ileti bazlı grup) 1 ileti olunca yeni bir gruba taşınsın (yine ileti bazlı, böylece otomatik olarak işlem gerçekleştirilir). 0 iletisi olan kişilere sadece (ileti tabanlı izinler sayesinde veya bölümleri görmemelerini de sağlayabilirsiniz) o bölüme konu açma yetkisi verin (diğer bölümlerde konu açma/ileti gönderme yetkisi vermeyeceksiniz).

famomamo

Öyle yaptım. Yeni bir "Üye Grubu" oluşturdum. İleti sayısına göre...
İleti sayısı sıfır olanlar "Yeni Üye" olarak gözüküyorlar. Bu "Yeni Üye" adlı üye grubuna sadece bir bölümü görme yetkisi tanıdım.

Ancak  Yönetim Merkezi » İzinler » Üye Grubuna Göre İzinler kısmında bu "Yeni Üye" adlı üye grubuna

* Bölüme konu, konulara yanıt gönderebilir   

Yeni konular gönderebilir         
Kendi konularına yanıt gönderebilir         
Herhangi bir konuya yanıt gönderebilir

seçenekleri  'İzinli' (A) olarak işaretli.

Şimdi yeni üye olan ve sıfır iletisi olan üyeler sadece bir bölümü görüp oraya mı yazabilecekler?

famomamo

Kontrol ettim. Sıfır iletisi olan yeni üye hala diğer konuları görüp, yeni konu açabiliyor.
İzinlerde bir hata yapıyorum sanırım.

Advertisement: